Koninový skandál: cena za to, že nechcete vidět krev

Michal Kašpárek | rubrika: Sloupek | 1. 3. 2013 | 9 komentářů
Ponaučením z koninového skandálu ať je to, že cool obchody a jídelny odlišuje od ušmudlaných bister a pofiderních náleven mnohdy jen lepší marketing. Regály můžou mít vycíděné a štít naleštěný, ale řetězec dodávek skryje špínu tam i tam.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 3. 2013 8:24, eďa

Kdo má svou zeleninu, ovoce, maso i vajíčka, ten je za vodou, co se týče přežití státních bankrotů či zaručeně zdravých spořících fondů. Sponzoring jedopotravin či farmaceutických gigantů, to je t slepá kolej, po níž se dnes jede.

+29
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

14. 3. 2013 8:18 | Soňa

Mám jednu technickou - jak teď budou dodavatelé ladit zákaznické chutě, když už si zákazníci s nadšením zvykly na příchuť koniny v masových kuličkách. Třeba právě proto byly tak delikátní:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2013 17:38 | Honza

Moje bába ani máma by hotové mleté maso nekoupily ani náhodou a jen vyjímečně si nechaly vybrané maso semlít od řezníka.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2013 13:47 | Joke

Waiter, is the meat really beef? Yes, of horse.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2013 13:38 | Fredy

Pěkně napsané, jen malá poznámka k tomu domácímu chlebu. Do toho se vejce nedávají.
MoB nastínil řešení, které již mnoho lidí praktikuje. Nevím, jak ve velkých městech, ale v těch menších bývají pravidelné trhy, kde lze koupit zelenina, ovoce, maso, mléko, vejce sýry, máslo .... z okolních farem. Sice také nevidíte, jak a z čeho to dělají, ale podvodů tam bude jistě méně, než od velkých výrobců.
Lidé na vesnici si tak nějak na samo-zásobování už zvykli. Tam problém není. I když vše se na poli neurodí a ve chlévě nevychová.
Byla tu zmínka o chlebu. Kdysi jsem navštívil jednu velkou, zprivatizovanou, pekárnu, kde majitel dával do provozu novou linku. Viděl jsem, že nějaké auto přiváží starý chléb a rohlíky, tak jsem se pral, co s tím dělají. Domníval jsem se, že si to odváží nějaký farmář a že s tím krmí zvířectvo. Ale velmi jsem se mýlil. To se prý rozemele a přidává do nového těsta. Když jsem viděl, že pár chlebu bylo již viditelně plesnivých, tak se mi zatočily panenky. Ptal jsem se na to manažerky, co nás provázela a ona to, s ledovým klidem, odbila tím, že v těstu jsou látky, které ty plísně eliminují ...... tedy asi pár "ostrých" éček. Od té doby jsem si od té pekárny nekoupil už ani rohlík. No jo, ale tisíce dalších se po tom jen oblizuje ....
Naštěstí je nedaleko stará pekárna, kde se peče chleba starou technologií, tedy v kamenných pecích. Ten si s klidem koupím. Ale naučil jsem se dělat svůj, kváskový a ten mi chutná nejvíce. Je to jen pracnější.
Zpět k článku. Konina není nic špatného,a u jednoho řezníka se na koňský salám a klobásy stojí i fronty. Celá tahle aféra, byť je samozřejmě špatná, je spíše k smíchu. Jedno maso je doplněno jiným, většinou bez nějakého vlivu na zdraví člověka. Ale co mnoho dalších potravin, které přetékají množstvím éček, solí, podřadných olejů, stabilizátorů, konzervantů, glutamanů ..... že se již jedná o chemickou sloučeninu, kde se původní produkt nějak vytratil. Co s tím? Stěžovat si není kde, náhrada také není, tak jedině nekupovat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2013 13:37 | D

Všelijaké mleté maso, ať z hypermarketu nebo z restaurace, je vždy podezřelé. Namele se do něho vše, nejen koňské maso. Nikdy bych si nic z mletého masa nekoupil. Nejlepší je, vše si sám doma uvařit a vyrobit. Do restaurací a to všech, je lépe nechodit na jídlo, protože nikdy nevíte, co vám tam podstrčej. Jen ten nedostatek času, na všelijaké domácí vaření to dnes brzdí. Ale ještě víc takových skandálů a lidé budou doma péci nejen chleba.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2013 10:44 | MoB

Dnešní svět neumožňuje (převážně kvůli specializaci) samozásobení. Protože velká část lidí žije ve větších nebo menších městech bez možnosti si něco pěstovat a protože díky zaměstnání nebo podnikání nemají na takové věci ani čas. Tudy cesta nevede... Spíš bych vsadil na návrat k malým nebo středním provozům: místní řezník, místní pekař, místní zelinář (resp. jeho obchodní zástupce). Ale pro velkoměsta ani tohle není lék. Snad to aspoň vyvine větší tlak na ty velké... anebo ne.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2013 9:39 | eďa

Už ty jedopotraviny fakt nekonzumuj. Vůbec, ale vůbec ti nedělají dobře. Mám naloženou domácí kejtu. Přijeď - šoupnu ji na rožeň a pokecáme o těch tvých halucinacích, co říkaš ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2013 9:07

Už zase máš halucinace...
Kdo má zeleninu, ovoce, maso a vajíčka, tak tomu je lze odebrat (ukrást). Navíc jsi zapomněl na vodu. Jestli chceš, dám ti tip na moc dobrou studánku, ze který pije jen lesní zvěř a víly s hejkalem a skřítky.
Falešná humanita není problémem u přístupu ke zvířátkům, ale hodnocení lidí. Existují poměrně velké skupiny lidí, kteří jsou prokazatelně zbyteční, nicméně zákony (ani ty nenormované plynoucí z pokrytecké morálky) neumožňují, abychom se jich zbavili.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2013 8:24 | eďa

Kdo má svou zeleninu, ovoce, maso i vajíčka, ten je za vodou, co se týče přežití státních bankrotů či zaručeně zdravých spořících fondů. Sponzoring jedopotravin či farmaceutických gigantů, to je t slepá kolej, po níž se dnes jede.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Viktor Kožený

podnikatel a kriminálník

Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Viktor Kožený
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services