Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poslanci (opět) schvalují novelu zákona o daních z příjmu. Účinná by měla být od začátku roku. Kromě jiného by znamenala konec daňové slevy na poplatníka pro pracující důchodce. A tedy téměř pětadvacetitisícovou ztrátu proti předchozím letům. Existuje ale jednoduchý a legální způsob, jak o peníze nepřijít.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 12. 2012 10:07, eďa

Správně Josefe. Já to mám ještě víc vychytaný. Tomuhle zločineckému spolku už neplatím od roku 2006, kdy jsem vystřízlivěl s iluze veřejného blaha a morální odpovědnosti, spravedlnosti a poctivosti ani zlámanou grešli. Ať si tu mafii platí ten, co ji objednal a potřebuje. Dřív jsem odváděl desetisíce a někdy i statisíce, ale s tím je konec. Raděj se nechám zavřít, než bych těm všem parazitum něco dal. Zahrádka, chlívek, králikárna, slepičárna mě uživí v pohodě, les mi dává dříví a voda mi vyrábí elektřinu (http://www.youtube.com/watch? v=vAUaIv0WjoQ) Tenhle zločinný systém vůbec, ale vůbec ke štěstí nepotřebuji a musím se smát těm, co stále žijí v iluzích a platí penězi každou sekundu, aby mohli živořit jako dokonalí otroci.

Reagovat

+165
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (MUDr Stehlík Josef 19. 12. 2012 09:48)

Další příspěvky v diskuzi (31 komentářů)

20. 12. 2012 18:00 | tla

Souhlas. Zákony nepochybně mají své mouchy. Já napadám fakt, že někdo na tu situaci reaguje veřejným příslibem podvodu, je na to asi hrdý a tupé stádo to ještě kvituje s povděkem hlasitým hýkáním.nemám pro to prostě jiné pojmenování. Já to jako zaměstnanec nakonec doplatím. Půl miliónem za rok. Tihle zloději a jejich fanoušci mě rozpaluji doběla.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 20. 12. 2012 13:53)

20. 12. 2012 19:02 | Fredy

Jeane máte pravdu, omlouvám se. V tomto případě se jedná o pozastavení/přerušení výplaty důchodu, nikoliv o přerušení důchodu, jako takového. To znamená, že podnikání dotyčného důchodce OSVČ, by bylo, v tomto případě, považováno za vedlejší činnost. Rozhodná částka není důležitá, kromě těch, kteří jsou v kategorii předčasný důchod.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jean 20. 12. 2012 17:37)

25. 12. 2012 21:35 | 3benny

Jak to bude s daní, když si důchodce přivydělá k důchodu průměrně tat 3000kč?
Reagovat | Citovat

+10
Líbí
Nelíbí

27. 12. 2012 6:16 | Fredy

Citace - 3benny / 25.12.2012 21:35

Jak to bude s daní, když si důchodce přivydělá k důchodu průměrně tat 3000kč?

A jakou formou přivydělá? Pokud to bude přes DPP (dohodu o provedení práce), tak už nic neřeší, neboť by to zdanil zaměstnavatel. Pokud formou sousedské výpomoci, či prodeje nějakých výpěstků, či vlastních výrobků, tak je to od daně z příjmů osvobozeno do výše 20 tisíc. Pokud nemá příjmy ze závislé činnosti.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (3benny 25. 12. 2012 21:35)

27. 12. 2012 23:53 | PrDuch

Přerušovat výplatu na 1/4 roku to nemá smysl. Zkusím to přerušit jen na 1.1. a počkám, jak se to v průběhu roku vyvine. Zálohy na daň si v účtárně nechám strhávat v plné výši a požádám o vrácení až spolu s daň. přiznáním za rok 2013. Odhaduji, že MF s tím výkladem jen tak straší, aby lidi od toho kroku odradili, a nakonec to stejně budou muset uznat. V pátek 28.12. je asi poslední den pro podání přerušení osobně, protože 31.12. mají volno a do 31.12. musí být žádost o přerušení doručena.
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

28. 12. 2012 12:09 | Martin Kohoutek

Fredy: Vaše reakce patřila patrně mně. Pokusím se odpovědět. Hvězdičkami označuji Váš komentář a pod něj připojuji svůj.
**Váš výpočet říká, že onen důchodce přijde za (první) rok o 5.550 Kč a navýšením získá 239 x 9 = 2.151 Kč. Neboli skutečná ztráta za rok 2013 je 3.399 Kč. A co další dva roky? Na začátku roku 2014 provede stejnou anabázi, s podobnou ztrátou?**
Ztráta se vyrovnává navýšením důchodu, viz výpočet v článku.
**1) Ty, co mají předčasný důchod a nedosáhli věku do řádného důchodu, tak se jich to netýká. Pokud by to takto udělali, tak o důchod přijdou.**
V článku čtěte pozorně, je tam podmínka: Museli jste již dosáhnout (obecného) důchodového věku, tj. věku, kdy vzniká nárok na řádný starobní důchod. Takže uvedená rada se netýká těch, kteří pobírají tzv. předčasný důchod před jejich obecným důchodovým věkem. Bohužel pro ně neexistuje jednoduchý postup, byť změnou budou zřejmě nejvíce postiženi ti, kteří si v předčasném důchodu přivydělávají. Stále ale mohou "risknout" kratší přerušení bez navýšení.
**2) Vzhledem k tomu, že toto opatření má trvat tři roky (v našich podmínkách je to bráno, jako věc trvalá), tak se tím mnoho neušetří. Spíše naopak.**
Tomu příliš nerozumím, návratnost je vypočtená v článku. Jestli tím ušetří stát, nebo zda je tato změna vhodná, není předmětem článku.
**3) Pokud se důchodce (OSVČ, zaměstnanec), vzdá, na tři měsíce důchodu, tak se stává běžným podnikatelem, zaměstnancem s povinností platit sociální a zdravotní pojištění. Nebo-li u podnikání je to považováno za hlavní činnost, nikoliv za vedlejší.**
Za "klasického" zaměstnance odvádí soc. zdrav. zaměstnavatel.
Zda je u OSVČ hodnocena jejich výdělečná činnost jako hlavní, či jako vedlejší, závisí na tom, zda je důchod přiznaný, nikoliv vyplácený. Pozastavením výplaty strb. důchodu se tedy z vedlejší činnosti nestává hlavní, to je omyl. Povinnost platit soc. poj. závisí u vedlejší SVČ na dosaženém zisku, nikoli na tom, zda je důchod vyplácen. Postup ze článku využije jen ten podnikatel, který za kalendářní rok 2013 bude mít povinnost platit soc. poj. (tedy nemá nízké výdělky u své vedlejší SVČ, vznikne mu účast na důchodovém pojištění) - viz první podmínka v článku.
**4) Pokud se jedná o důchodce podnikatele, tak musí počítat s tím, že, při zpracování přehledu na sociálku a zdr. pojišťovnu, bude uvádět 3 měsíce hlavní činnost a 9 měsíců vedlejší. Tudíž 3 měsíce platit minimální zálohy, což je cca 3.500 Kč/měsíčně. I to pak má vliv na výši případného doplatku.**
Viz komentář k předchozímu bodu, přerušením výplaty důchodu se nestává z hlavní činnosti činnost vedlejší! Tato skutečnost je závislá na tom, zda byl důchod přiznán, nikoliv vyplácen. Viz. zákon 155/1995 §9 odst. 6 písm. b).

Je mi líto, ale musím konstatovat, že Váš komentář je zavádějící a nepravdivý.
Reagovat | Citovat

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 19. 12. 2012 14:55)

2. 1. 2013 12:03 | nonamenostate

pepo ja tebou tak se odstrelim..
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (eďa 19. 12. 2012 10:07)

9. 1. 2013 11:41 | tandová

a co dyž mám ČID
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

25. 2. 2013 14:09 | lucka

babička požádala na radu známých o přerušení pobírání důchodu na 1. 1. 2013, protože měla skončit (do nástupu nové zaměstnankyně) mzdová účetní na to nebere zřetel a slevu na dani jí neuznala. Prý to nemají dělat. Takže co dál.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

13. 7. 2013 13:24 | Václav Kamelský

A Zdeněk Pernes z odborů, který měl kecy, jak to dává Ústavnímu soudu a bojuje za seniory, tak ten už mlčí. Bere stále svoje vysoké odborářské peníze a je zalezlej jako krysa. Nezapomeňte, až zase budou odboráři dělat nejakou demonstraci za seniory, tak jim jděte zatleskat.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

7. 2. 2014 13:21 | Zdena

Dobrý den,jsem starob.důch.Od května do září ev.října pracuji.Prosím poraďte,jaký druh smlouvy na poloviční úvazek by byl pro mě nejvýhodnější.V r.2013 to byla bída.Děkuji a přeji pěkný víkend ZB
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Sokol

filosof a exministr

Jana Bobošíková

politička

Jan Sokol
ÚSPĚŠNOST
12,00 %

z 50 duelů
Jana Bobošíková
ÚSPĚŠNOST
4,60 %

z 87 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Transferová platba, Promptní finanční trh, Úvěr, jan sedláček, penzijní připojištění, transformované fondy, daň z příjmů, aleš poklop, junior program, Zdeněk Škromach, vázaná živnost, komisní prodej, rekordní ztráta, výhodné, KAPSCH, Kondor, regulovaný nájem, dotazník eurovolby 2014

8U25191, 7T54784, 4AY9985, 3Z02620, 7B75317

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK