Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Aktuálně.cz | 25. 11. 2012 | 9 komentářů
Lidé, kteří podvádějí svého zaměstnavatele a jenom předstírají, že jsou v práci, musí počítat s tvrdým trestem. Takový podvod je totiž útokem na majetek zaměstnavatele a lze za něj dostat okamžitou výpověď.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 11. 2012 13:27, iso

To by bylo nutné aplikovat na státní správu, kde zaměstnavatelem je český národ.

Reagovat

+9
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (9 komentářů)

24. 11. 2012 8:03 | Fousek

Velmi dobře placení manažéři by se neměli vyhazovat. :) Osobně jsem to poznal kdysi v naší firmě, kterou skoupili němčouři. Vyhodili nám šefa, pak vedoucí z nižších pozic. A nás krmili řečmi, že každý je nahraditelný. Tak jsme se někteři domluvili (my málo placení ale hlavní tahouni) a odešli. Do půl roku se firma poroučela, nebyli nás schopní nahradit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2012 8:26 | klad

Lidé, kteří podvádějí svého zaměstnavatele a jenom předstírají, že jsou v práci, musí počítat s tvrdým trestem. ______________________________ _________________ A jaký trest čeká zaměstnavatele, za to že předstírá odpovídající platové ohodnocení ???
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2012 11:36 | jezevec

pokud si pan managor mohl zmizet na celý den, a poznalo se to jen podle píchaček - pak bych asi vyhodil především jeho nadřízeného. protože buď pan manažer pracoval na flex a jedná se o šikanu, a nebo byl pan manažer ostudně nevytížen. ostatně "píchačky" na manažerskou pracovní pozici již o čemsi vypovídají .... pokud to tedy nebyl manažer úklidové čety.
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2012 11:48 | MoB

To je přece jednoduché - odejdou mu schopní lidi a zůstanou jenom ti, co předstírají, čímž bude dosaženo rovnováhy :)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (klad 24. 11. 2012 08:26)

24. 11. 2012 13:18 | Marcela

A jaký trest čeká zaměstnavatele,který nenechá lidi ani si pomalu dojít na WC a nebere ohledy na nějakou pracovní dobu,když je třeba ,tak je samozřejmé ,že tam zaměstnanec zůstane,ale na mzdě se to neprojeví? Pro mě takový zákon lehce zneužitelný.Prostě když se bude zaměstnavatel chtít někoho zbavit ,tak na to má dobrou páku.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2012 13:27 | iso

To by bylo nutné aplikovat na státní správu, kde zaměstnavatelem je český národ.
Reagovat | Citovat

+9
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2012 19:45 | Johny

Souhlas s vámi. Jak může manažer používat píchačky, to mi nejde do hlavy. Manažerská pozice přece je o úkolech a placena musí být fixním základním platem a poté prémiemi dle výkonu, a ne hodinově. Trochu to zavání tím, že se firma chtěla zaměstnance zbavit a tak vařila z vody, až z toho uvařila zákonný vyhazov. Jen se obávám, že toho začnou ostatní zaměstnavatelé celkem snadno zneužívat - ale tak co, čím víc žalob, tím víc práce pro soudce (soudci jsou tím pádem více potřeba a musí jich být víc).
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 24. 11. 2012 11:36)

24. 11. 2012 19:48 | Johny

No ono práce úředníka, který dělá správní procesy a rozhodnutí, není o hodinové mzdě (a proto jsou všichni státní zaměstnanci odměňováni tarifní mzdou). Ne že bych to někdy dělal, ale pár známých úředníků mám a na píchačky sice jedou, ale to jen kvůli takovým občanům, jako jste vy, abyste měl klid v duši, že tam sedí přesně 8 hodin, ani o minutu méně.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (iso 24. 11. 2012 13:27)

6. 1. 2013 2:19 | Zdenka

No ... já jsem taky "manažer" a nejsem často 8 hodin u PC, protože jako manažer mám taky obchodní schůzky mimo "židli u PC", a jsou taky dny, kdy na té židli sedím i 14 hodin ..... a dobrý manažer se pozná tak, že když v práci není, není to poznat (firma/tým mu pracuje i bez jeho přítomnosti). Chtělo by to vědět více podrobností, z toho článku to vypadá dost zaujatě vůči manažerovi ... Já když chci vyhodit podřízeného, nemám šanci, i když udělá průšvih, "zákon je prý na stranš zaměstnance", proto mi je dost divné, že soud uznal vyhození manažera za to, že nebyl den v práci a psal, že tam byl. Co když měl v blízkosti domova, jak je psáno v článku, pracovní schůzky? A co když měl přesčsy v předchozí dny, tak si to "vybral" v tento den, aby si neuplatňoval na své, změstnavateli proplacení přesčasů? Nevím, čím dál tím víc mám v té naší zemičce pocit, že zákony hájí jen zmetky a podvodníky, tak bych se nedivila, že tomu tak bylo i u tohoto přpadu :-(
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Johny 24. 11. 2012 19:48)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Čapka

podnikatel, Brisk

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Mojmír Čapka
ÚSPĚŠNOST
60,71 %

z 56 duelů
Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
74,39 %

z 82 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Splatnost, Výnos, Připojištění, aleš poklop, daňové odpočty, třetí pilíř, příspěvek zaměstnavatele, penzijní společnosti, Petr Skokan, rituální předmět, organovo, podpora podnikání, kristýna patenidisová, komerční zdravotní pojištění, ekologická újma, červenec, souběh důchodů, výjimka

3P42397, 7B23159, 4AU2468, 3B16916, 3Z53548

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK