Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Když se řekne | 21. 11. 2012 | 52 komentářů
Seriál o novinkách, které nás a naše peněženky čekají od začátku příštího roku, pokračuje. Tentokrát se na Peníze.cz dozvíte, jak bude v roce 2013 vypadat porodné a peněžitá pomoc v mateřství.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 12. 2012 22:21, Michaela

Tak toto psala asi osoba která nemá děti,co? Mě celkem daně nezajímají jen aby mělo co jíst mé dítě a já ..a řeknu Vám že 6100,- je doooost málo..já bych ty politiky nakopala někam..těch 6100,- není přece jen na dítě ale i matku která musí jíst atd..a kde je očkování..a spousta jiných věcí..to je směšné.

Reagovat

+230
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (st 21. 11. 2012 15:56)

Další příspěvky v diskuzi (52 komentářů)

23. 8. 2013 17:37 | Tereza

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, z čeho se bude počítat mioje mateřská, když jsem delala za minimalni mzdu 8000kč hrubého 2 roky a skončila jsem v této práci začátkem dubna pak jsem byla na nemocenské do května , červen jsem byla zamšstnaná v jiné práci za 20 000kč hrubého a teď u nich marodím. díky
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

29. 8. 2013 14:41 | Věra

Dobry den chtěla bych se zeptat:Mám odpracované 3roky za minimalni plat momentalně jsem 2měsice na úřadu prace zajimalo by mě zda mám tedy narok na mateřskou a zda si budu moci volit delku mateřske,zda mi výši mateřske budou počítat s platu nebo s podpory.Děkuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

2. 9. 2013 8:44 | Tereza

Mně je to tedy úplně jasné. Rozhodla jsem se pracovat jako OSVČ - starat se sama o sebe a nezatěžovat stát. Zaměstnávám 4 lidi, protože bez nich svou práci nezvládnu, můj příjem ale není závratný. Musím se snažit abych vyšla. A v případě, že se rozhodnu mít dítě, budu muset i nadále pracovat - jelikož mi stát nepřispěje ani korunu. Někdy bych chtěla být jiným člověkem, abych měla nárok alespoň na tu mateřskou.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

25. 9. 2013 22:48 | MARKÉTA

Dobrý den, platila jsem si poslední cca 3 roky nemocenské pojištění 150 korun měsíčně a drobnou mateřskou snad dostanu - podle paní na úřadu kolem 5000. Jasně, není to mnoho, ale na dítě naštěstí nejsem sama a jedná se jenom o to období mateřské - rodičák už bude ve vyšší výši, na ten mají nárok všichni v podobné výši. A zaměstnanci taky něco vyprodukují za těch pár měsíců, co tam po dobu mateřské nebudu... Takže se nebojte, nějaký prachy dostanete.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tereza 02. 09. 2013 08:44)

1. 10. 2013 14:11 | Zuzka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat ohledně mateřské a rodičovské...Jsem momentálně už 2 roky bez práce,chtěl ajsem to zvládat sama a zkusit pracovat "sama na sebe" proto jsem si sama platila jen zdravotní pojištění,sociální ne.Teď mi zjistili endometriózu a měla bych co nejdříve otěhotnět,ale na ÚP ještě nejsem nahlášena.Chtěla jsem se proto zeptat jestli budu mít nějaký nárok na tyto příspěvky??Sama jsem si to zkomlikovala,že jsem nebyla nahlášena aspoň na ÚP:-(
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

4. 10. 2013 13:42 | Pavla

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pracovala jsem na částečný úvazek a moje výplata byla přes 5000 korun čistého měsíčně, nyní jsem na neschopence a v listopadu nastupuji na mateřskou, může mi někdo poradit jaká zhruba bude její výše? Děkuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

18. 10. 2013 15:02 | skromachova

máte naprostou pravdu. Volte ČSSD a uvidéte, že se situace pro rodiny s dětmi změní.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michaela 23. 12. 2012 22:21)

28. 10. 2013 20:40 | Lenka Gregorová

Dobrý den, mám dotaz abych si to ujasnila. Až bude dítěti 21 týdnů tak zajdu na příslušný úřad práce a tam zažádám po mateřské o rodičovský příspěvek,chápu to tak dobře ? A pokud budu chtít rodičovský příspěvek 11600.-a po 2 letech dítěte se rozhodnu ještě rok být doma to také můžu ? Mate mě těch spousta variant. Děkuji za odpověď Lenka Gregorová
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

26. 11. 2013 13:28 | T123456T

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké peníze ještě před porodem, jsem studentem dálkového studia na SŠ.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

16. 12. 2013 17:34 | Petra

Jsem češka, byla jsem na mateřské s 1dítětem v české republice do června, podruhé jsem otěhotněla porodila jsem 11/2013 dceru v české republice. V té době jsem byla od června na pracovním úřadě. Manžel do 9/2013 pracoval jako zaměstnanec tady v české republice (je čech) od 10/13 jel pracovat do Švédska, kde je zaměstnán u švédské firmy. Na úřadu mi řekli, že nemám nárok na pobírání rodičovského příspěvku. A protože se musím odhlásit z úřadu práce, měla bych si prý platit sociální a zdravotní, jen proto, že manžel dělá v zahraničí. Nevím na koho se obrátit, paní úřednice mi zdělila, že neumí poradit, že s tím nemá zkušenosti, nicméně příspěvek mi nechtějí přiznat. S dětma žiju v české republice, nevím co dělat, manžel jezdí za prací, jak vyřídit, abych dostávala rodičovský příspěvek zde, jako každá jiná maminka rodící a žijící v česku. Děkuji za radu Petra
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

12. 1. 2014 14:49 | Květoslava

Má dcera čeká druhé dítě je v pátém měsíci s pracáku nedostává žádnou podporu ani ze sociálky takže jí a vnouče zatím živím ale zajímá mě jestli dcera dostane mateřskou po porodu.Dcera loni pracovala asi rok.Můžete mě s tím poradit?Děkuji Hanzlíkova
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

23. 1. 2014 23:32 | Lucia Urbáneková

Dobrý den , potřebuji malou radu. V roce 2013 do konce září jsem byla osvč , 24,12 2013 jsem porodila . dnes mi přišel papír že nedosahnu na porodné poněvatž ,muj příjem přesáhl danou výši za 3. čtvrtletí roku 2013 , ale pořád mi nejde do hlavy jak přišli na můj příjem , když jsem ještě nepodala daň. přiznání za rok 2013 . děkuji předem za odpověd
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dvořák

ředitel České televize

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
16,78 %

z 149 duelů
Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
46,15 %

z 39 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Oligopson, Kartel, Plán zaměstnaneckého držení akcií, miroslav kalousek, pavel kohout, euro, podnikání, petr mach, konspirační teorie, 117/1995 Sb., floatingové hypotéky, elektrotechnika, Oprah Winfrey, řešení, vytápění, spořicí účet hit, CCB, Tomáš Ervín Dobrovský

6U35512, 1T63031, 2SU1819, 3AI5835, 3AI5835

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK