Porodné a mateřská 2013

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 21. 11. 2012 | 52 komentářů
Seriál o novinkách, které nás a naše peněženky čekají od začátku příštího roku, pokračuje. Tentokrát se na Peníze.cz dozvíte, jak bude v roce 2013 vypadat porodné a peněžitá pomoc v mateřství.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 12. 2012 22:21, Michaela

Tak toto psala asi osoba která nemá děti,co? Mě celkem daně nezajímají jen aby mělo co jíst mé dítě a já ..a řeknu Vám že 6100,- je doooost málo..já bych ty politiky nakopala někam..těch 6100,- není přece jen na dítě ale i matku která musí jíst atd..a kde je očkování..a spousta jiných věcí..to je směšné.

Zobrazit celé vlákno

+230
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 52 komentářů)

23. 1. 2014 23:32 | Lucia Urbáneková

Dobrý den , potřebuji malou radu. V roce 2013 do konce září jsem byla osvč , 24,12 2013 jsem porodila . dnes mi přišel papír že nedosahnu na porodné poněvatž ,muj příjem přesáhl danou výši za 3. čtvrtletí roku 2013 , ale pořád mi nejde do hlavy jak přišli na můj příjem , když jsem ještě nepodala daň. přiznání za rok 2013 . děkuji předem za odpověd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 1. 2014 14:49 | Květoslava

Má dcera čeká druhé dítě je v pátém měsíci s pracáku nedostává žádnou podporu ani ze sociálky takže jí a vnouče zatím živím ale zajímá mě jestli dcera dostane mateřskou po porodu.Dcera loni pracovala asi rok.Můžete mě s tím poradit?Děkuji Hanzlíkova
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2013 17:34 | Petra

Jsem češka, byla jsem na mateřské s 1dítětem v české republice do června, podruhé jsem otěhotněla porodila jsem 11/2013 dceru v české republice. V té době jsem byla od června na pracovním úřadě. Manžel do 9/2013 pracoval jako zaměstnanec tady v české republice (je čech) od 10/13 jel pracovat do Švédska, kde je zaměstnán u švédské firmy. Na úřadu mi řekli, že nemám nárok na pobírání rodičovského příspěvku. A protože se musím odhlásit z úřadu práce, měla bych si prý platit sociální a zdravotní, jen proto, že manžel dělá v zahraničí. Nevím na koho se obrátit, paní úřednice mi zdělila, že neumí poradit, že s tím nemá zkušenosti, nicméně příspěvek mi nechtějí přiznat. S dětma žiju v české republice, nevím co dělat, manžel jezdí za prací, jak vyřídit, abych dostávala rodičovský příspěvek zde, jako každá jiná maminka rodící a žijící v česku. Děkuji za radu Petra
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2013 13:28 | T123456T

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké peníze ještě před porodem, jsem studentem dálkového studia na SŠ.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2013 20:40 | Lenka Gregorová

Dobrý den, mám dotaz abych si to ujasnila. Až bude dítěti 21 týdnů tak zajdu na příslušný úřad práce a tam zažádám po mateřské o rodičovský příspěvek,chápu to tak dobře ? A pokud budu chtít rodičovský příspěvek 11600.-a po 2 letech dítěte se rozhodnu ještě rok být doma to také můžu ? Mate mě těch spousta variant. Děkuji za odpověď Lenka Gregorová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2013 15:02 | skromachova

máte naprostou pravdu. Volte ČSSD a uvidéte, že se situace pro rodiny s dětmi změní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2013 13:42 | Pavla

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pracovala jsem na částečný úvazek a moje výplata byla přes 5000 korun čistého měsíčně, nyní jsem na neschopence a v listopadu nastupuji na mateřskou, může mi někdo poradit jaká zhruba bude její výše? Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2013 14:11 | Zuzka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat ohledně mateřské a rodičovské...Jsem momentálně už 2 roky bez práce,chtěl ajsem to zvládat sama a zkusit pracovat "sama na sebe" proto jsem si sama platila jen zdravotní pojištění,sociální ne.Teď mi zjistili endometriózu a měla bych co nejdříve otěhotnět,ale na ÚP ještě nejsem nahlášena.Chtěla jsem se proto zeptat jestli budu mít nějaký nárok na tyto příspěvky??Sama jsem si to zkomlikovala,že jsem nebyla nahlášena aspoň na ÚP:-(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2013 22:48 | MARKÉTA

Dobrý den, platila jsem si poslední cca 3 roky nemocenské pojištění 150 korun měsíčně a drobnou mateřskou snad dostanu - podle paní na úřadu kolem 5000. Jasně, není to mnoho, ale na dítě naštěstí nejsem sama a jedná se jenom o to období mateřské - rodičák už bude ve vyšší výši, na ten mají nárok všichni v podobné výši. A zaměstnanci taky něco vyprodukují za těch pár měsíců, co tam po dobu mateřské nebudu... Takže se nebojte, nějaký prachy dostanete.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2013 8:44 | Tereza

Mně je to tedy úplně jasné. Rozhodla jsem se pracovat jako OSVČ - starat se sama o sebe a nezatěžovat stát. Zaměstnávám 4 lidi, protože bez nich svou práci nezvládnu, můj příjem ale není závratný. Musím se snažit abych vyšla. A v případě, že se rozhodnu mít dítě, budu muset i nadále pracovat - jelikož mi stát nepřispěje ani korunu. Někdy bych chtěla být jiným člověkem, abych měla nárok alespoň na tu mateřskou.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2013 14:41 | Věra

Dobry den chtěla bych se zeptat:Mám odpracované 3roky za minimalni plat momentalně jsem 2měsice na úřadu prace zajimalo by mě zda mám tedy narok na mateřskou a zda si budu moci volit delku mateřske,zda mi výši mateřske budou počítat s platu nebo s podpory.Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2013 17:37 | Tereza

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, z čeho se bude počítat mioje mateřská, když jsem delala za minimalni mzdu 8000kč hrubého 2 roky a skončila jsem v této práci začátkem dubna pak jsem byla na nemocenské do května , červen jsem byla zamšstnaná v jiné práci za 20 000kč hrubého a teď u nich marodím. díky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 8. 2013 11:19 | Renáta

Chtěla bych, se zeptat jestli budu mít nárok na porodné, když mám trvalý pobyt u rodičů a otec dítěte bude v rodném listě, ale nebudeme spolu žít.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2013 9:31 | Lucka

Dobrý den, mě by zajímalo, jak se mi bude počítat mateřská, pokud jsem byla během posledního roku 2x na nemocenské, z toho 14 dní v jednom měsíci a 3 týdny v druhém..Jestli se to bude počítat i z té nemocenské...? Teoreticky bych měla jít na mateřskou začátkem procince (7 týndů před porodem),takže jestli jsem to dobře pochopila,tak se mi mateřská bude počítat z 11.2012 do 12.2013 ale pokud jsem byla v červenci 3 týdny na nemocenské a v únoru 4 dní na nemocenské, budou tyto měsíce započítané, nebo se jak se to řeší? Dík
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2013 15:34 | Jarmila

Dobry den, mam dotaz ohledne materske dovolene. Zila jsem par let v zahranici, ale kazdy rok se vracime na cca 3 mesice do CR jelikoz pracujeme pro agenturu a oni nechteji proplacet dovolenou. Tak vzdy priletime do CR a prihlasime se na ty 3 mesice na urad prace. Momentalne jsme se rozhodli vratit se nastalo do CR a take by jsme chteli miminko. Zajimalo by nas kolik dni musim odpracovat abych mela narok na materskou? Podle zakona nesplňuji podmínku 270 dní účasti na nemocenském pojištění za poslední dva roky. Cetla jsem na internetu, ze clovek nemusi dosahnout tech 270 dni, pry staci cca 2 mesice. A pocita se do nemeconskeho pojisteni i brigada? Dekuji za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2013 18:40 | Jessica.85

Ahojky,chtela jsem se zeptat zda mám nárok na nejakou materskou nebo aspon na nejaké peníze. Ziju v irsku už 2 roky a od zacátku pracuji. Ted mám ale 8týdení miminko a chtela bych se vratit do čr. Nevíte zda mám na něco nárok?? Nebo mám radši zůstat tady? Moc děkuji za info.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 6. 2013 19:34 | JANA

ŽE SE NESTYDÍ ŽIVOTNÍ MINIMUM ZA TO NEMÁM ANI NY BENZÍN DO PRÁCE.A KDE JE ELEKTRIKA ATD,
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 6. 2013 12:07 | Petra

Dobrý den, pracuji na DPČ, jsem tedy účatníkem sociálního popjištění a budu splňovat i dobu 270, budu mít nárok na mateřskou i když nejsem klasický zaměstnanec?A kdo mi ji vlastně bude vyplácet? Smlouvu mám do konce roku nástup na mateřskou je plánován na konec listopadu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2013 7:22 | Lucie

Dobrý den, jsem rovněž studentka očekávající potomka. Státnice budu skládat v srpnu, přičemž termín mám v lednu. Na OSSZ jsem se ptala, jak je to s nárokem na mateřskou, přičemž mi bylo odpovězeno, že nemám nárok ani v případě, kdy se nechám zaměstnat, protože nesplňuji podmínku 270 dní účasti na nemocenském pojištění za poslední dva roky. Jak to tedy je, případně jak dlouho před porodem musím být zaměstnaná, aby mi vzniknul nárok na mateřskou? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 6. 2013 15:01 | Petra

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li mám nárok na porodné. V roce 2009 jsem porodila dítě, které 8 den zemřelo. Nyní čekám dvojčátka. Mám nárok na porodné??? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Daniel Křetínský

podnikatel, EPH a AC Sparta Praha

Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Daniel Křetínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services