Fondy, které za to stojí: U. S. Pioneer Fund

Martin Tománek | rubrika: Analýza | 6. 11. 2012 | 18 komentářů
V dnešním dílu seriálu o pozoru hodných podílových fondech si představíme fond, který psal historii celého fondového průmyslu. Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund je lucemburský klon třetího nejstaršího podílového fondu v USA, který byl založen již v roce 1928, tedy rok před krachem na newyorské burze.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 11. 2012 11:44, gabriel pleska

Vážený Gastone, pokud máte pocit, že byl článek napsaný jinde, měl byste říct kde.

O dvou fondech ze stáje Franklin Templeton byly předchozí dva články.

Tenhle text není „o jistých fondech Pioneer“, ale o jednom konkrétním fondu. Jak mezi fondy FT, tak mezi fondy Pioneer najdete fondy úspěšnější i méně úspěšné.

Zobrazit celé vlákno

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

4. 2. 2014 12:34 | Martin

Pane Tománku, tak jsem si stáhl měsíční zprávu Pioneer Fund, v USD (abychom vyloučili zkreslení měnovým rizikem). A co nevidím: Manažerský poplatek 1,25% p.a. + 15% výkonnostní odměna. P/E 18,3 P/B 2,9 P/CF 11,4. Za posledních pět let (velmi tučných nutno poznamenat) výnos o 4,3% p.a. nižší než benchmark (13,6% v.s 17,9%). Takže o čem to mluvíte? Vždyť to je přece absolutní tragédie
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2013 14:08 | Pavel Filip

Můj tip na fondy k recenzování:
1. AMUNDI Index Equity North America (MSCI North America, TER cca 0,5 % ročně, vstupní poplatek 3 %, v eurech nebo v dolarech, nabízí Komerční banka).
2. KBC Index Fund World (MSCI World, v eurech, TER cca 1 %, vstupní poplatek 2 %, výstupní poplatek 0,5 %, nabízí ČSOB).
3. Burzovně obchodované fondy (ETF). (iShares, SPDR, Vanguard, db, Lyxor, Amundi, TER cca 0,5 %.)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2012 14:29 | Ondra

Nechci se vyjadřovat k tomuto konkrétnímu fondu. Chci se vyjádřit ke společnosti Pioneer trust, které není naprosto cizí nejprve nalákat klienty, poté chvíli "prosperovat", následuje fáze víceméně rychlého poklesu, který je však prezentován jako cílený manévr k ještě většímu růstu, no a poté, co je zřejmé, že investice je v pytli, tak se založí nový fond se stejným scénářem. Já osobně jsem utekl když jsem na 130 000 investice prodělal 18 000 - a udělal jsem dobře. Ať už se fond této společnosti jmenuje jak chce, důvěra v Pioneer trust je jen jedna.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2012 15:29 | erik hálek

tak jsem tam jenom měl ztráty. Nebrat!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2012 15:36 | Martin Tománek

Vážený kybernete, háček je v tom, že u článku věnovanému P.F.- U.S. Pioneer Fund píšete o úplně jiném fondu, a ještě patrně z jiné rodiny fondů. Předpokládám, že máte na mysli fond Pioneer dynamický, který byl dříve známý pod názvem Pioneer Trust. Rozčarování investorů nad Trustem naprosto chápu. Je to ukázka nekompetentní správy fondu, která vedla k velkým ztrátám pro podílníky a přirozeně k odchodu manažera. Můj článek je ale zaměřený na velmi kvalitní fond z lucemburské rodiny fondů Pioneer.
PS: S tou ekonomií máte pravdu, mezinárodní politická ekonomie je mnohem zajímavější..
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2012 10:57 | gabriel pleska

Nejsem si jistý, jestli je vaše kousavost na místě. Fond, o kterém je tu konkrétně řeč, je v koruně dostupný od roku 2010. Včerejší hodnota podílového listu je někde mezi 1400 a 1500 korunami. Jste si jistý, že víte, o čem mluvíte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2012 8:17 | kybernet

Je dobře, že autor vyučuje politickou ekonomii, nikoliv ekonomii. Snad si ani nevšiml, že při založení Pioneer zde před cca 20 lety byla hodnota podiloveho listu 1 kč. V novém tisíciletí tato cena nebyla nikdy dosažena. Takže kdo vrazil 10 000,- kč do Pioneera před 20 lety, tak má dne s bídou 8 000,- kč. Kolik našich fondů je nyní tak "úspěšných"?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2012 19:38 | Josef Urban

S Peoneer Inves. mám své zkušenosti, negativní. Ještě nevidělali poctivě ani cent. Prodávají podíly ve svých fondech, které vedou do kopru a pak ho zruší. Vyděláno. A znovu. Co si budeme povídat, dnes stejně není v oboru zvaném ekonomie a přes fin. trhy vůbec žádným odborníkem. V této oblasti po nastalých průšvihách nastal totální chaos !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2012 6:12 | Pavel Hrabák

Koukám že neumím ani psát, správně "učili soudruzi učitelé"
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2012 6:09 | Pavel Hrabák

díky za rozšíření ankety, jestli jsem mladší nevím není ským srovnat ale staře se necejtím :) co se týká komančů tak ještě v druháku nás učila soudruzi učitel. Ale už je to taky skoro čtvrt století .....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2012 11:44 | gabriel pleska

Vážený Gastone, pokud máte pocit, že byl článek napsaný jinde, měl byste říct kde.
O dvou fondech ze stáje Franklin Templeton byly předchozí dva články.
Tenhle text není „o jistých fondech Pioneer“, ale o jednom konkrétním fondu. Jak mezi fondy FT, tak mezi fondy Pioneer najdete fondy úspěšnější i méně úspěšné.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2012 10:53 | Gaston

Ve jistých fondech Pioneer jsem byl od roku 2003 a jenom se ztrátou. Lepší jsou Franklin Templeton. Partners jen předkládají články napsané jinde spojené s propagací.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2012 9:16 | Patrik

Podle obrazku tento fond pouze kopiruje index a jeste ne moc dobre.Kdyz na to koukam, tak by pro mne bylo vyhodnejsi investovat do samotneho indexu nez do fondu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2012 8:38 | gp

Každopádně ale díky za připomínku, anketu rozšiřuju :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2012 8:37 | Ringo

Přesně tak. To slovo ač je v podstatě mezinárodní, navozuje naší generaci asociace na rudý teror v 60. a dalších letech.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2012 8:31 | gabriel pleska

A ještě jedna věc: když jsem četl na základní škole Lovce mamutů, strašně mě zarazilo, že Kopčem s Veverčákem jsou soudruzi :) Do slovo taky nevymysleli komunisti – že to ale vlastně znamenalo, druhu, kamarád a že to bylo docela neutrální slovo – kdo to tak dneska cítí?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2012 8:29 | gabriel pleska

Dobrý den, pane Hrabáku. Anketu jsem dělal já. Nikdo přece netvrdí, že to slovo vymysleli komunisti. Já třeba míval rád knížky o pionýrech Divokého západu – a přece se mně při tom slově nejprv vybaví červený šátek... Pokud to u vás není tak, je to zvláštní. Nebo jste mladší.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2012 6:05 | Pavel Hrabák

Pánové žasnu kdo vám dělá ankety , copak slovo pionýr vymysleli komančové? "Průkopník neboli pionýr je osoba nebo organizace, která přichází s něčím jako první a zpravidla tím otevře novou, do té doby neznámou oblast lidského poznání. Někdy tak dojde k vytvoření inovace."
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Pithart

politik

Petr Teplý

ekonom

Petr Pithart
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Teplý
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services