Drahé mýty: Tři stovky na penzijko a jsem za vodou!

Sotva vám někdo řekne, že by na penzi nechtěl mít dost peněz. Může nám k tomu pomoci stávající systém penzijního připojištění? A jaké příležitosti přinese penzijní připojištění (nebo přesněji „doplňkové penzijní spoření“) od ledna 2013?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 10. 2012 11:17, Bouček Antonín

Pane Eďo, připomínám Vaší lednovou prognózu - do dneška mají rupnout všechny měny světa. Rovněž jsem dle Vás od března bez vlády, od září je Irán ve válce, kterou sám pozačal.

Zobrazit celé vlákno

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 26 komentářů)

4. 11. 2012 12:24 | lukojl

Takže Švorba lže? Rozmyslete se, než řeknete jo. Aby vám pak nedal na budku, někde, určitě je to mladej nevybouřenej poradenskej štika.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2012 18:16 | purda

Internet si taky vymysleli vědci ve výzkumáku, aby mohli z laborky sledovat, jestli jim už překapalo v kuchyňce kafe. A pak někdo přišel a zdeformoval to.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2012 11:10 | Fantucci

Co se dá na zdeformovaném PP zdeformovat? :-)
Osobně si naopak myslím, že pokud poradci například mladým lidem říkají, že do PP nemají posílat více než třeba těch 500 Kč, tak dělají dobrou službu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2012 19:45 | Vít Suchý

jejda...já PP v žádném případě nikomu nedoporučuji ani nepropaguji, naopak, považuji jej za přežitek.
Jen jsem reagoval na to, že jej autoři zcela určitě vymysleli jako spořící produkt( bez komentáře) a finanční poradci jej dle mého názoru zdeformovali, nic víc, nic míň...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2012 19:16 | Fantucci

A proč by si lidé měli v penzijku při stávajících parametrech spořit více nebo dokonce hodně peněz? Jakou obhajobu pro ten produkt máte? A nepleťme si prosím pojmy "odkládat" a "odkládat v penzijku"
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2012 12:20 | Vít Suchý

Obáváte se správně, lukojle, mám osobní problém s tím, že nesnáším když se veřejnost obelhává...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2012 17:46 | DD

Moc se omlouvám, pokud můj příspěvek na vás takto zapůsobil, rozhodně nemám v úmyslu vás jakkoliv dráždit, či ponižovat. Spíš mi přijde, že všichni tady vidíme, že článek nám místo odpovědí dal spoustu nových otázek, tak nad nimi zkouším přemýšlet. Pokud to vezmeme takto od podlahy, je vůbec otázka, jestli všechno to dnešní "spoření" - ať už mu dají poradci a banky jakékoliv jméno, není ona vámi zmiňovaná ruleta. To jsou dluhopisy tady, fondy támhle, ale když bude průser, tak stejně nabízející strana poví - nic jste si kupovat nemusel, rizika jste znal, dostanete, aaa, už to máme, nic. A výsledkem je pak prázdná peněženka a plná hlava vzteku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 16:04 | Lukojl

Obávám se, že je to jádro jakéhosi vašeho problému :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 14:06 | Vít Suchý

Pane Švorbo, jak jsem psal v jiné odpovědi - můj názor je , že v článku překrucujete jádro problematiky,nic víc...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 14:01 | Vít Suchý

Vážený(-á) anonymní lukoile,
tak znovu - vadí mi honba za senzacemi a nepřiznání jádra problému a de facto přehození odpovědnosti na někoho jiného, proto jsem se ozval k meritu článku.
Znovu opakuji názor za kterým si stojím - jen díky dlouhodobé a nekvalitní práci "finančních poradců" za dobu fungování PP se stalo to, že si tam lidé ukládají v průměru málo peněz.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 12:34 | fígl

Pane V.Š. Kolik Vám je let . Vaše rady jsou opravdu trendy ,cool a podobně . Až Vám bude 70 a počítám ,že ste se zajistil , už nebudete potřebovat průměrnou mzdu . Váš věk odhaduji na cca 28let .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2012 11:01 | Vladimír Švorba

Pane Suchý, zbytečně se do mě navážíte. Nad ničím se nerozohňuji, pouze konstatuji pravý opak toho, co si dost lidí myslí, tedy že penzijko za pár stovek je zajistí na stáří. A pokud už tedy nechcete promrhávat další čas, začněte u sebe. Myslím, že není třeba se do mě navážet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 10:17 | lukojl

Ano, pochopil jste mě správně. Akcie jsou sázka, ne spoření. Je to lepší sázení než do rulety, ale říkat tomu spoření je zhůvěřilost. Penzijní připojištění nemám a račte se do mě neobouvat, poněvadž já se obout nedám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 10:14 | lukojl

Rozumím vám, díky. Ale sám nevím nic o autorovi, abych si mu troufnul vyčítat něco, s čím nemusí mít nic společného, činnost poradců před patnácti lety, vyhnání Němců nebo tak. Pokud říká, že penzijní připojištění není žádná důchodová jistota, souhlasím s ním prostě. A pokud jde o to cucání státních příspěvků, mám pocit, že chyba je stejně mnohem víc v konstrukci penzijního připojištění samotného, přímo v tom, že vůbec tyhle státní příspěvky fungujou, že někdo bere, když jiný dává, mi přijde pochopitelné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 8:52 | mirahas

Proč myslíte, že Vám poroste mzda o 3% každý rok?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 7:42 | DD

No vidíte. I s akciemi spořit je možná blbost. Co s nimi děláte vy? Investujete? A proč? Abyste vydělal. A co vyděláte znovu investujete. A pokud to budete dělat až do důchodu, tak já bych to potom nazval jistou formou spoření na stáří. Nebo snad raději s PP půjčujete své peníze sám sobě????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2012 6:43 | Vít Suchý

B ! Ještě jednou tedy a pomalu - považuji za poněkud laciné až bulvární gesto, pokud se tu autor rozohňuje nad něčím, co na trhu de facto způsobilo jednání finančních poradců.
Bohužel se takovým nemístným chováním finančních poradců a používáním zmíněného deformovaného modelu prodeje promrhalo 18 let možností finančně vzdělávat národ.
Nebo si snad autor myslí, že PP nebylo navrženo ke spoření na penzi, ale jen proto, aby si z něj každý pokud možno vydoloval jen oněch 150,- a nic víc ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2012 21:24 | Tomáš

Vy si myslíte, že někdo bude spořit 2000 na penzijko, dyt lidi nemaj ani na žrádlo. Ani koruu nebude spořit, nebudu si ted odtrhovsat od huby
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2012 20:51 | lukojl

Spořit s akciemi? Tohle bludné spojení vám do jazyka naočkoval kdo?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2012 20:26 | DD

A z toho vyplývá (a z článku mimochodem také), že samotným penzijním připojištěním (to je zase terminus technikus) si na penzi rozhodně sami nenaspoříme. Takže ho využíváme k tomu, aby nám stát ze sebraných peněz co nejvíce vrátil formou příspěvku a případně odpočtu ze základu DPFO.
Mimochodem inflaci bych jako skromnou uvažoval tak 3-5%, realisticky přes 10% ročně (statistika není realita). Na to se těžko spoří i s akciemi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Jirák

podnikatel, Miton

Bohuslav Sobotka

politik

Michal Jirák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Bohuslav Sobotka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services