Sociální reforma zmírňuje: Od prosince změny v dávkách

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 31. 10. 2012 | 4 komentáře
Ještě před koncem roku nás čekají změny v oblasti sociálních dávek. Změkčí se několik pravidel, která přinesla sociální reforma na začátku letošního roku. Ulevovat a mírně přilepšovat se zatím (?) bude pouze zdravotně postiženým. Přinášíme přehled novinek.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

19. 10. 2015 19:34 | jarunka

DOBRÝ DEN,PROSÍM PĚKNĚ MÁM 10 RŮZNÝCH NEMOCÍ A UZNALI MĚ K 1.10. 2015 3STUPEN,INVALIDITY NA CO MÁM NÁROK,CHCETE NAPSAT VŠECHNY NEMOCI,DĚKUJI MOC ZA INFO.CHTĚLA BYCH PRŮKAZKU ZTP,POBÍRÁM JEN ČÁSTEČNÝ DŮCHOD 2.870KČ A NEMOCENSKOU 1.520KČ TOT VŠE CO MÁM A BYDLÍM U ZNÁMÝCH,KTEŘÍ SE O MĚ 52LETOU ŽENU STARAJÍ,DĚKUJI ZA INFO.,ZADARMO TAM BÝT NEMOHU.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2013 10:39 | Renata

Příspěvek na mobilitu je vázán na průkazku ZTP a ZTP/P, které PODLE PŘÍSNĚJŠÍCH PRAVIDEL z dob Drábka většinou neprodlouží i lidem,jejichž zdr. stav je stejný a i v mnoha případech se zhoršil.Chodím o dvou fr. holích a to i doma, ztěžka ujdu cca 50 metrů,mám plný inv. důchod i po lednové kontrole...ale podle tabulek prý to dostávají pouze lidé,kteří i pobírají příspěvek na péči.Přitom většině lidem jde hlavně o znak na auto,abychom si mohli zastavit na místě pro invalidy,když potřebujeme k lékaři apod.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2013 7:44 | Fousek

Lidí máte starosti... buďme rádi, že nějaké dávky na pomůcky (in natura) potřební dostanou. Horším už je to, že celé generace romů nikdy na práci nesáhnou. A finanční podpora státu pak jde na výchovů kriminálních živlů a budoucí generací nemakačenků. Tam by byla dobrá nějaká regulace... ale jak se zdá, je to problém nad síly současné vlády. Když někomu 20 roků dávky doslova cpete... zkuste mu je pak najednou vzít. Bude řvát jako pominutý. A když to není jedinec ale celá komunita ? ... umíte si to vůbec představit ?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2012 13:24 | Slávka

V jaké výši dostane pan Drábek zlatého padáka za takto kvalitně odvedenou práci?Nedivím se,že Nečas zuří,když odměny vypluji na povrch.Je to na kriminál za porušování pravidel při správě veřejného majetku.Doufám,že se dožiju toho,kdy všeichni tito naprosoto neschopní prevíti budou za katrem.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Patrik Nacher

podnikatel a ekonom

Jiří Paroubek

politik

Patrik Nacher
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services