Americké akcie porážejí Evropu i Japonsko

Jan Traxler | rubrika: Analýza | 17. 10. 2012 | 5 komentářů
Akciím v USA se daří lépe než akciím v Evropě a Japonsku. Znamená to, že máme kupovat akcie americké, nebo evropské a japonské?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

18. 10. 2012 9:04 | Gabriel Pleska

Vážený pane, mám prosbu. My tady běžně v diskuzích nemažeme, to už musí být. Pojďme se dohodnout, že si pod páně Traxlerovým článkem nenávistně plivnete jenom jednou a pokaždé se stejným nickem. Nebo ještě líp, když to berete tak osobně, pod pravým jménem. Tyhle hry jsou prostě nedůstojné. Máte na to?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2012 3:25 | Helmut Karásek

To bych se moc divil, kdyby se našel někdo v Brně 27.10.2012, kdo by zaplatil Traxlerovi 4.900 korun za 8 hodin povídání o akciích. Vždyť si každý může koupit chytrou knihu o akciích a má to na 40 hodin za 300 korun a kdykoliv si může něco z toho zdarma zopakovat. Co může Traxler komu vykládat o akciích, když míní, že je dobré investovat do akcií podniků, které jdou z jednoho ztrátového roku do druhého ztrátového roku. Traxler sám se musí nejprve naučit v nějaké chytré české knize z městské knihovny Brno nebo Hradec Králové = "Akcie a burza", jak by si vybral akcie Buffett, Graham, Lynch nebo Templeton a rozhodně by to nebyly akcie Nokia, jak na ně Traxler lidi láká.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2012 17:39 | Luka

Pan Josef, Bedja, Warrenn a kdovíjak ještě je ve své zášti k panu Traxlerovi vzácně konzistentní. Ovšem to, že používá každou chvíli jiný nick, mu na důvěryhodnosti nepřidává. Ani ten zapšklý styl.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2012 16:39 | Škodolibka domácí

Mně (jako laikovi vysokoškolsky, matematicky a analyticky nevzdělanému) přijde pan Traxler celkem důvěryhodný už jenom tím, že mu dlouhodobě na finančních webech zveřejňují jeho články, které mají z pohledu laika hlavu a patu (dělali by to kdyby psal o nesmyslech?). Vždy vysvětluje proč to říká a proč si myslí, že to tak je nebo by do budoucna mělo být. A pokud jsme u té NOKIE, tak já jsem to doporučení pochopila tenkrát tak, že je to tip pro někoho, kdo hledá jako rizikový doplněk portfolia něco "na hraní", v čem buď peníze utopí nebo ten risk vyjde a vyletí mu to hodně nahoru. Jako základ portfolia podle mě používá z valné většiny stejné firmy, jako Vy, pane Josefe (říká jim slepičky, co snáší zlatá vajíčka - to mě tenkrát pobavilo). 4900 za kurz bych tedy rozhodně nedala, ale jeho články si vždy ráda přečtu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2012 2:54 | Josef

Mýlíš se Traxlere zde tak jako v každém tvém článku. Zde mluvíš o akciích a ukazuješ graf kdoví čeho, asi nějaký Traxler index z Evropy - EuroTrax500. Výběr akcií je dobrá věc, pak se vydělá víc než s indexem. Jenže ty nevíš po tvé dlouhé jednoroční praxi s akciemi ještě, jak ty akcie vybrat. Protože si stále ještě nevystudoval důležitost růstu zisku a výhodný poměr PEG 0,1 až 0,7. A proto radíš lidem akcie firem jdoucích z jednoho ztrátového roku do druhého jako Nokia a malé ztrátové biotech firmy. Jestli ty akcie za 10 let nastuduješ, pak si vybereš na jeden rok akcie z DAXu s PEG 0,1 až 0,7. Na tvé webstránce oznamuješ, že pořádáš v Brně přednášku o investování do akcií půl dne za 4.900 korun. Jenže nevim, komu na té přednášce v Brně těch 4.900 korun zaplatíš, aby tě to naučil.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Rostock

podnikatel a investor, Venture Investors

Daniel Köppl

mediální expert

Michael Rostock
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Daniel Köppl
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services