Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Infografika | 11. 10. 2012 | 9 komentářů
Jaká je pravděpodobnost, že vyhrajete první ve Sportce? Mikroskopicky malá! A pravděpodobnost, že se vám něco stane? Bohužel – o hodně větší. A asi by to uznal každý. Pojďme si ale přehledně srovnat, kolik peněz Češi vyhodí za sázení a kolik investují do svého zajištění.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 10. 2012 10:12, Martin

Jenže pojištění a loterie mají trochu jiný cíl.
Nevím jak vy, ale já jsem docela štastný, že jsem zatím na své pojištění smrti a invalidity nic "nevyhrál" (tj. jsem živý a zdravý). :-)

Reagovat

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Podvedená 11. 10. 2012 09:42)

Další příspěvky v diskuzi (9 komentářů)

11. 10. 2012 7:51 | Marek

Napsané to máte pěkně, ale je také nezanedbatelné množství lidí, které pojišťovny nepřivítají s otevřenou náručí (tak jak se tu snažíte říci). Stačí aby jste kvůli něčemu docházeli k lékaři, či se s něčím "větším" dříve potýkaly a jste nepojistitelní... respektive Vám nabídnou podmínky pro případného klienta naprosto nevýhodná či spíše ještě ztrátovější než ono sázení... u toho zůstane minimálně ta naděje (čímž sázení neobhajuji, ale používám Vaše srovnání).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2012 8:20 | Mahas

prachsprosta a zavadejici reklama. Sorry, ale 10 sloupecku tydne vetsina naroda nesazi, protoze na to nema a profesionalni sazkari taky obcas vyhraji ( byt ne vzdycky superjackpot nebo jackpot ), navic, z plakatku vubec nevyplyva, ze tech 2,9 mld je jen a pouze na loterie. Na kurzove sazky se sazi hodne a jsou lide, kteri to maji jako zamestnani a kdyz to umi ( umi pracovat s pravdepodobnosti a umi si sehnat a vyhodnotit informace ), tak se tim zivi velmi dobre. Navic, pojistovny se velmi zdrahaji platit plneni po smrti, snazi se najit klicky a dodatky, kterymi by poukazaly na to, ze pojistenec nejak vedome poskozoval sve zdravi, vedome o nej nedbal, neco pojistovne nenahlasil... Takze sorry, ale tenhle plakatek snad neni hodny penize.cz, ne ?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2012 8:53 | iso

Co je komu potom, co dělá svéprávný občan. Má peníze prohrát (možná vyhrát) nebo si je nechat VYKRÁST/VYTUNELOVAT atp.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2012 8:55 | iso

Přestaňte nám vykrádat vysokým zdaněním peněženky!!! Notabene několikerým zdaněním za sebou jdoucím!!!
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2012 9:42 | Podvedená

Dát peníze do pojišťovny je téměř stejné jako dát je do loterie. Drtivá většina o ně přijde a jen zlomek procenta z nich něco dostane zpět. Řekla bych dokonce, že u pojišťoven je vzhledem k jejich vychytralému jednání, málo srozumitelným smlouvám i různým právním kličkám riziko ztráty mnohem vyšší. A to ani nemluvím o podmínkách plnění.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2012 10:12 | Martin

Jenže pojištění a loterie mají trochu jiný cíl. Nevím jak vy, ale já jsem docela štastný, že jsem zatím na své pojištění smrti a invalidity nic "nevyhrál" (tj. jsem živý a zdravý). :-)
Reagovat | Citovat

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Podvedená 11. 10. 2012 09:42)

11. 10. 2012 10:58 | zsin

To srovnání je pěkně namalované, ale ta půlmiliarda jsou jenom NOVÉ smlouvy životního pojištění za půl roku. Celkové vybrané pojistné na smlouvy ŽP za uvedený půlrok, tedy kategorie srovnatelná s celkově prosázenými penězi, je asi 21,5 mld. Viz údaje ČAPu. Obvyklý marketingový trik, ale Penize.cz by ho měly umět prokouknout.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2012 12:32 | vlnasmart

Dobrý den, my ho samozřejmě prokoukli :). A samozřejmě jsme se nad tím zamýšleli. Nakonec jsem se ale rozhodli pro tuto, z našeho pohledu obhajitelnou variantu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zsin 11. 10. 2012 10:58)

11. 10. 2012 16:09 | Podvedená

Právě to jsem měla na mysli tím plněním. Také bych raději vyhrála v loterii.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 11. 10. 2012 10:12)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
63,24 %

z 136 duelů
Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
13,46 %

z 156 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Obchodní společnost, Promptní obchody, Doplňkové služby v leasingu, transformované fondy, penzijní fondy, daňové odpočty, doplňkové penzijní spoření, třetí pilíř, filip duchoň, oberbank termínovaný vklad top jistota, smlouva s rozhodčí doložkou, křivka, skauting, Spořicí účet Gold, zombie, kvantitativní strategie, regulované nájemné, ESUO

3J01848, 3AE3250, 2A10023, 6U64222, 7T97636

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK