Zdravý rozum v trapu: Místo pojištění sázejí Češi – na sázení

redakce Peníze.CZ | rubrika: Infografika | 11. 10. 2012 | 9 komentářů
Jaká je pravděpodobnost, že vyhrajete první ve Sportce? Mikroskopicky malá! A pravděpodobnost, že se vám něco stane? Bohužel – o hodně větší. A asi by to uznal každý. Pojďme si ale přehledně srovnat, kolik peněz Češi vyhodí za sázení a kolik investují do svého zajištění.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 10. 2012 10:12, Martin

Jenže pojištění a loterie mají trochu jiný cíl.
Nevím jak vy, ale já jsem docela štastný, že jsem zatím na své pojištění smrti a invalidity nic "nevyhrál" (tj. jsem živý a zdravý). :-)

Zobrazit celé vlákno

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

11. 10. 2012 16:09 | Podvedená

Právě to jsem měla na mysli tím plněním. Také bych raději vyhrála v loterii.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2012 12:32 | vlnasmart

Dobrý den, my ho samozřejmě prokoukli :). A samozřejmě jsme se nad tím zamýšleli. Nakonec jsem se ale rozhodli pro tuto, z našeho pohledu obhajitelnou variantu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2012 10:58 | zsin

To srovnání je pěkně namalované, ale ta půlmiliarda jsou jenom NOVÉ smlouvy životního pojištění za půl roku. Celkové vybrané pojistné na smlouvy ŽP za uvedený půlrok, tedy kategorie srovnatelná s celkově prosázenými penězi, je asi 21,5 mld. Viz údaje ČAPu. Obvyklý marketingový trik, ale Penize.cz by ho měly umět prokouknout.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2012 10:12 | Martin

Jenže pojištění a loterie mají trochu jiný cíl. Nevím jak vy, ale já jsem docela štastný, že jsem zatím na své pojištění smrti a invalidity nic "nevyhrál" (tj. jsem živý a zdravý). :-)
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2012 9:42 | Podvedená

Dát peníze do pojišťovny je téměř stejné jako dát je do loterie. Drtivá většina o ně přijde a jen zlomek procenta z nich něco dostane zpět. Řekla bych dokonce, že u pojišťoven je vzhledem k jejich vychytralému jednání, málo srozumitelným smlouvám i různým právním kličkám riziko ztráty mnohem vyšší. A to ani nemluvím o podmínkách plnění.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2012 8:55 | iso

Přestaňte nám vykrádat vysokým zdaněním peněženky!!! Notabene několikerým zdaněním za sebou jdoucím!!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2012 8:53 | iso

Co je komu potom, co dělá svéprávný občan. Má peníze prohrát (možná vyhrát) nebo si je nechat VYKRÁST/VYTUNELOVAT atp.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2012 8:20 | Mahas

prachsprosta a zavadejici reklama. Sorry, ale 10 sloupecku tydne vetsina naroda nesazi, protoze na to nema a profesionalni sazkari taky obcas vyhraji ( byt ne vzdycky superjackpot nebo jackpot ), navic, z plakatku vubec nevyplyva, ze tech 2,9 mld je jen a pouze na loterie. Na kurzove sazky se sazi hodne a jsou lide, kteri to maji jako zamestnani a kdyz to umi ( umi pracovat s pravdepodobnosti a umi si sehnat a vyhodnotit informace ), tak se tim zivi velmi dobre. Navic, pojistovny se velmi zdrahaji platit plneni po smrti, snazi se najit klicky a dodatky, kterymi by poukazaly na to, ze pojistenec nejak vedome poskozoval sve zdravi, vedome o nej nedbal, neco pojistovne nenahlasil... Takze sorry, ale tenhle plakatek snad neni hodny penize.cz, ne ?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2012 7:51 | Marek

Napsané to máte pěkně, ale je také nezanedbatelné množství lidí, které pojišťovny nepřivítají s otevřenou náručí (tak jak se tu snažíte říci). Stačí aby jste kvůli něčemu docházeli k lékaři, či se s něčím "větším" dříve potýkaly a jste nepojistitelní... respektive Vám nabídnou podmínky pro případného klienta naprosto nevýhodná či spíše ještě ztrátovější než ono sázení... u toho zůstane minimálně ta naděje (čímž sázení neobhajuji, ale používám Vaše srovnání).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Vladimíra Glatzová

advokátka

Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Vladimíra Glatzová
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services