Práce v cizině: obstarejte si zahraniční důchod

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 11. 10. 2012 | 11 komentářů
Až dnešní třicátníci dospějí do důchodového věku, na jejich penze podle všeho nebude. Současná podoba penzijní reformy možná nebude ještě dřív – nejspíš už po příštích volbách. A tak jsme se tentokrát místo tápání po jejích zákoutích rozhodli přinést něco užitečnějšího: návod, jak si obstarat důchod v cizině.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 6. 2015 11:54, Milena Majerova

Pracuji 11let v anglicku a zajimalo by mne jestly budu pobirat duchod s ceske republiky taky z anglicka Je mi 55 let bufu mit narok na oba duchody

+25
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

21. 7. 2018 7:29 | Blazena

Pracuji v Nemecku druhym rokem este tady chci zustat jeden rok sem pred duchodem mislite ze tady neco dostanu dekuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2018 22:33

no nevim jak jinde. ja ziju v holandsku a sehnat praci do zacatku naprimo temer nemozny prvni pulrok prez agenturu = zadny duchod. takze tu nekdo odpracuje tteba 4 roky vystrida 8 agentur coz neni nic neobvykleho a nema nic
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2016 13:54 | Kamil

Od r 2010 pobírám starobní důchod v ČR . 5 roky pracuji jako dúchodce s pracovní smlouvou na Slovensku, platím dúchodové pojištění. Mám nárok nyní po skončení smlouvy na důchodové dávky ze SR, Jak postupovat při vyřizování.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2016 22:12 | Honza

Pracoval jsem v Bavorsku zhruba 90 měsíců celkem prerušovaně 13 let. Mám šanci na nějaký důchod?
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 6. 2015 11:54 | Milena Majerova

Pracuji 11let v anglicku a zajimalo by mne jestly budu pobirat duchod s ceske republiky taky z anglicka Je mi 55 let bufu mit narok na oba duchody
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2014 0:28 | Petr Sehnal

Od r 2008 pobírám starobní důchod v ČR . 4 roky pracuji jako dúchodce s pracovní smlouvou na Slovensku, platím dúchodové pojištění. Mám nárok nyní po skončení smlouvy na důchodové dávky ze SR, Jak postupovat při vyřizování. Děkuji P sehnal
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2013 14:40 | Milan Tomášek

Dobrý den,chci se zeptat a poradit co mám dělat,když sem pracoval 21let na Ukrajině,abych dostal od nich nějaký důchod.Jsem občanem ČR od roku 2000.Děkuji za radu
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 12. 2012 16:43 | memphiszcr

Dobry den, chci se zeptat jestli vam to nebude vadit kde v usa jste domy zakoupila v jake casti? Moc dekuji za odpoved.
Moc se mi to liby co jste udelala.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2012 21:17 | abdrea

na důchod jsem nakoupila v zahraničí nemovitosti a mám příjem z pronájmu, v usa jsou domy již od 600 tis a příjem z nájmu z takového domu je od 10 tis, Kč.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2012 15:31 | jezevec

ale jistě. koupíte si sro-čko v cizině, necháte se od něj zaměstnat (například na to, abyste pracovala jako jeho zástupce pro ČR, působící ovšem z té ciziny), a mzda takto vyplacená bude zdaněná v tom cizím domicilu včetně pojištění.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2012 11:54 | VĚRA

Poradí mě někdo, jestli jako OSVČ podnikající reálně v ČR, můžu být přihlášena k daním a sociálnímu pojištění (nebo i zdravotnímu?) v cizině? díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Komárek

podnikatel, KKCG

Tomáš Sedláček

ekonom

Karel Komárek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Tomáš Sedláček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services