Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jsme konzervativní. Většina mladých zůstane věrná své bance i po skončení studia. Bankovní domy proto při lovu mladých klientů klidně sázejí na nákladné reklamní kampaně. Jsou ale účty pro studenty a mladé opravdu výhodné? Připravili jsme pro vás velké srovnání.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 10. 2012 12:01, Johny

FIO banka kalkulace: student č. 1 = 0,-, student č. 2 = 60,- kč (jenom za výběry z cizích bankomatů). Nedělám jim reklamu, ale u FIO jsem už přes 10 let a za tu dobu jsem jim na poplatcích dal pár peněz (přesně to neurčím - platil jsem jenom za platební kartu s možností platit přes internet - dříve byly záložnou a tam se platilo, dnes už jsou bankou a tyto karty mají zdarma).
A OTÁZKA NA ADMINY: PROČ PROBOHA NEJDE V TEXTU POUŽÍT STŘEDNÍK?

Reagovat

+19
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

3. 10. 2012 8:51 | PAD

Abych skončil s výběrem banky tak jak je ukázáno na příkladu tak to bych musel být fakt trotl. Dá se vybrat banka u které nebudu platit vůbec nic. Aktuálně výborná Equabank (všechny výběry z bankomatu zdarma při splnění jednoduchých podmínek), dobrá je i MBank (ovšem právě u výběrů z bankomatu je to horší protože zdarma jsou jen tři a to při utracení 4tis při platbě kartou, další výběry jsou drahé .... podrobněji viz. info u mBank)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

3. 10. 2012 10:05 | gabriel pleska

Však se taky v článku píše, že příští týden se podíváme na další účty...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PAD 03. 10. 2012 08:51)

3. 10. 2012 12:01 | Johny

FIO banka kalkulace: student č. 1 = 0,-, student č. 2 = 60,- kč (jenom za výběry z cizích bankomatů). Nedělám jim reklamu, ale u FIO jsem už přes 10 let a za tu dobu jsem jim na poplatcích dal pár peněz (přesně to neurčím - platil jsem jenom za platební kartu s možností platit přes internet - dříve byly záložnou a tam se platilo, dnes už jsou bankou a tyto karty mají zdarma). A OTÁZKA NA ADMINY: PROČ PROBOHA NEJDE V TEXTU POUŽÍT STŘEDNÍK?
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

3. 10. 2012 12:03 | Johny

Ta anketa mě dost pobavila. Proč tam nemáte možnost: nechtěl bych být jako tito 2?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

3. 10. 2012 14:58 | no name

Popis reálného studenta... mě :-) Já osobně mám studentský účet u KB. Výhodou pro mě je "pojištění do zahraničí" a momentálně i nově předělané internetové bankovnictví. Za nevýhodu považuji, že mi měsíčně strhávají minimálně okolo 30,- Kč (za co???? POPLATEK ZA VEDENI UCTU + ODMENY nebo tak neco mam ve vypise napsane). Vybíraní z bankomatů jsem poměrně omezil... Většinou vybírám 1x měsíčně, kartou platím cca 2x měsíčně. Často používám internetové bankovnictví pro platby a mám zřízené jedno inkaso. Co se mě týče - mám ještě zřízený spořící účet u "Air"...
Toto jest realita :-). Pokud se podívám kolem sebe - mojí přátelé (studenti) mají většinou studentský účet u ČSB.
P.S. Málem bych zapomněl na to, že považuji za výhodu u KB také používání osobních certifikátu pro přihlášení do internetového bankovnictví :-)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

3. 10. 2012 18:00 | Lucas

ČSOB nikdy více !! Když jsem byl mladý student, chvástali se tím jak stačí přinést jedno potvrzení o studiu až do 28 let. Teď otravují každý rok, raději jsem přeskočil na Genius Grátis nebo bych taky doporučil raději Fio banku.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

3. 10. 2012 21:15 | Petr Březina

Zapomněli jste na velmi důležitý faktor u G2.2!!! Nejen, že musíte zaplatit za odchozí platbu, ale také POPLATEK ZA POLOŽKU 2Kč!!! Takže celková cena činí 8Kč!!!
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

5. 10. 2012 22:37 | Karel.

Dobrý den, nabízím volný kod na založení zdarma účtu GENIUS GRATIS, platný do 4.11.2012. Pište na mailtome@seznam.cz , obratem zašlu na mail či SMS. Díky...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

5. 12. 2012 21:18 | V

Chtěla bych se zeptat, co činí těch 12Kč u prvního kluka u účtu čsob. Díky
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 12. 2012 17:25 | Martin Malec

5 let jsem byl jako student u ČS, ale v poslední době jsem už na poplatcích platil cca 60 Kč/měs.
Dnes doporučuji kombinaci Fio banky a Airbank. - Běžný účet mít u Fia, tam nastavit všechny trvalé příkazy i provádět jednorázové platby. (zdarma) - spořící účet mít u Airbank, v současnosti úroková sazba 2,4 %, převod na běžný účet u nich je okamžitý, poplatek za převod peněz z Fia je 5 Kč, u vyšších částek a nepříliš častých transakcí se vyplatí - při cestě do zahraničí i na delší dobu (Erasmus...) je Airbank výhodná pro pouze 25Kč fixní poplatek za výběr z jakéhokoli bankomatu v EU - pokud se u Fia utratí kartou za měsíc 4000 Kč je zdarma výběr z cizího bankomatu, jinak je potřeba s výběry z bankomatů hodně šetřit, buď vybírat z těch několika málo bankomatů v obchodních domech, nebo utrácet kartou... a nebo si ještě nechat ten studentský účet u ČS a před výběrem si poslat příslušný obnos do spořitelny, ale to už je asi trochu moc machinací kvůli pár korunám...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 12. 2013 11:31

Jsem u ČSOB a jsem spokojený. Nevím, co tu řešíte a nevím, jak může být pro někoho výhodné něco jiného. Neplatím měsíčně ani korunu a mám vše, co potřebuju. Síť bankomatů mají šírokou, takže u cizích bankomatů jsem vživotě nevybíral, výpisy si nechávám posílat na mail, vše ostatní mají zdarma, nic nemusím řešit... kde vidíte nevýhody prosím?
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Zemánek

podnikatel, Miton

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Milan Zemánek
ÚSPĚŠNOST
40,63 %

z 64 duelů
Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
17,65 %

z 17 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Korporace, Míra inflace, Pasivum, daně, bankovnictví, elektronická evidence tržeb, psd2, petr dvořák, peněžní loterie, úrokový rozdíl, panelová sídliště, rodinné hospodaření, finanční poradci, pojistka, jiří schneller, Google Talk, lhůta pro vrácení zboží, MeteoUniqa

9T99999, 9S71088, 9S71088, 5S32466, 1U22017

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK