Institut finančního poradenství: ČNB zaštěkala, karavana jde dál

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 25. 9. 2012 | 20 komentářů
Institut finančního poradenství – firma, které za pyramidovou hru udělila na začátku roku Česká národní banka šestimilionovou pokutu. Vypadalo to, že se pyramida hroutí. Jenže IFP staví svou zlatou pyramidu cihličku po cihličce dál. Na naši redakci se obrátili další poškození.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 10. 2012 23:23, EVA

Největší nestydatosti uvedené společnosti mj.:
- vymáhající firmy mají v rukou ti samí lidé, kteří byli na vys. postech IFP a koupili od IFP směnky - Dosedla,Podhora,Murček
- lidé, kteří si uhradili pojistné úložky na 1 nebo 2 roky,zjistili,že se na ČPP žádné úložky nedostaly,IFP si peníze ponechala
- tito uvedení lidé podvádí dále i v jiných činnostech- Jan Murček založil další podnikání založené na pojistných smlouvách a stříbrných mincích a opět podvedl další lidi, zmizel s penězi, které jim nevyplatil za odvedenou práci

+15
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 20 komentářů)

1. 4. 2019 14:33 | Josef Sysel

Každou chvíli čtu, že staří naletěli šmejdům. Teď čtu, že i mladí naletěli jiným šmejdům. Obě skupiny mají volební právo. Jak mohou rozhodovat o osudu státu, když zřejmě nejsou schopni rozhodovat o svém. Bože chraň nás, aby tyto skupiny nevolili Hitlera nebo někoho podobného.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2019 8:58 | Karel S.

Škoda, právnička psala, že ČPP je na straně klientů... Nevěřte tomu... ČPP se zachovaly jako IFP...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2017 18:04 | Fabio Jungmann

Děkujeme za Vaši pomoc.
HELP - Sdružení práv podvedených
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2013 12:36 | syselj1

V úterý jsem viděl Šmejdy, jak obírají geronty, ke kterým už bohužel patřím. Nyní čtu o tom, jak mládež přichází o peníze. Jen by mě zajímalo, jak takoví lidé mohou zodpovědně volit. Musí si vybrat partaj, která se jim o vše postará.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2013 18:40 | JK

mrknete se sem, treba Vam informace nejak pomohou...
www.facebook.com a vyhledejte stranku: IFP obrana pro všechny
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2013 8:49 | Eva

Dobrý den, tady tomu jsem bohužel taky naletěla. Kam se mám obrátit, když se chci přidat k těm oklamaným lidem? Děkuji za radu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2013 17:45

Citace - Ivana / 30.12.2012 08:21

Dobrý den, zaujal mě váš příspěvek. Směnku mám zaplacenou ale momentálně ji vlastní pan Podhora. Nevíte jak směnku získat?

ziskat asi jedine tak, ze si pockate az Vas slavny podhora, dalsi jeji vlastnik, pripadne "spolek" jako daimler, regib, LXR a dalsi, kteremu bude postoupena zazaluje u soudu zalobou na vydani smenecneho platebniho rozkazu napr. na 100000 + prislusenstvi a Vy se bud budete branit a muzete takovy spor vyhrat anebo to nechate byt a urcite zaplatite znovu, pak je moznost, ze se branit budete sama bez pravnika a dopadnete take spatne, pokud nejste kovana v pravech a jedna z dalsich moznosti je, ze si na podhoru nekde pockate, date mu deku a smenku z nej dostanete "ne po dobrem" ale to bych doporucoval jako posledni moznost...a jeste je dalsi moznost, ze podate zalobu na vydani smenky, ale veskere soudni naklady pujdou na Vase bedra a vysledek bude stejne k nicemu, staci, kdyz podhora mezitim smenku proda a novy remitent Vas zazaluje u jineho soudu a budete tam, co na zacatku...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 12. 2012 8:21 | Ivana

Dobrý den, zaujal mě váš příspěvek. Směnku mám zaplacenou ale momentálně ji vlastní pan Podhora. Nevíte jak směnku získat?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2012 23:23 | EVA

Největší nestydatosti uvedené společnosti mj.: - vymáhající firmy mají v rukou ti samí lidé, kteří byli na vys. postech IFP a koupili od IFP směnky - Dosedla,Podhora,Murček - lidé, kteří si uhradili pojistné úložky na 1 nebo 2 roky,zjistili,že se na ČPP žádné úložky nedostaly,IFP si peníze ponechala - tito uvedení lidé podvádí dále i v jiných činnostech- Jan Murček založil další podnikání založené na pojistných smlouvách a stříbrných mincích a opět podvedl další lidi, zmizel s penězi, které jim nevyplatil za odvedenou práci
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2012 19:48 | Romana

no ale ještě smutnější je , že soudy toto rozhodnou ve prospěch té podvodné firmy, a tzv. šéfové si dále nerušeně provozují podvody , ač pod jiným ménem...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2012 12:15 | Pavel

Protože existuje judikát, že pokuta nesmí být pro firmu likvidační. Taky bych nejradši soudce, co judikují takový nesmysl, zlikvidoval.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2012 7:40 | Johny

Bez práce nejsou koláče - a kdo chce koláče bez práce, tak ať si klidně nalítne a ještě platí. Když chcete vydělat všemi možnými způsoby a věříte všem a všemu, tak si holt za svá rozhodnutí nesete plnou občanskou zodpovědnost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2012 23:25

No tak třeba "korektnipujcka" je Home Credit a "do5minut" je Citibank. Proč nekritizujete výrobce aut, že vyrábějí zbraně hromadného ničení?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2012 19:28 | Vít Suchý

z Google reklamy na vašem webu na mne už nejednou vykoukla ZFPA...stejně tak jako reklamní odkaz na AWD..:)
O mnoho horší jsou ale reklamy na tzv.rychlé - nebankovní půjčky typu ..."do5minut", "pujckacobydup", "nasmenku","korektnipujcka",at d.atd...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2012 12:09 | martin vlnas

Víte, kde, prosím, najdete tu reklamu? Jsem si téměř jistý, že tu nic takového nemáme :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2012 11:50 | Petr

OMG, co to je za dementy, kteří v dnešní době podepisují SMĚNKU!?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2012 9:11

Nejlepší reklama na ZFP je tu tady: http://www.penize.cz/18295-financni-planovani-podle-zfp-akademie-i
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2012 8:39

ČNB nemá zájem, aby něco skutečně řešila.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2012 8:25 | Matěj

Jak může pokuta 2 miliony Kč nebo 6 milionu Kč ovlivnit obchod firem, které ročně tímto způsobem podnikání vydělávají desítky, některé i stovky milionů Kč? Dokud sankce nebudou tak vysoké, že je hříšníci skutečně pocítí, je pokutování pouze nevýznamným symbolem plácnutí přes prstíky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 9. 2012 7:53 | Vít Suchý

Tak nějak jsem v rozpacích - v nedávno zveřejněné kauze pokuty 2.000.000,-Kč pro ZFP akademii ( apropos - stále její reklamu najdete na zdejším webu - joooo, peníze jsou asi přece jen peníze... ) ČNB ve svém zdůvodnění uvedla obdobné důvody, ale pokuta jen třetinová...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Lukáš Kovanda

ekonom

Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services