Jak od letoška s prací na dohodu

Rok 2012 přinesl krom mnoha jiných změn i novinky v oblasti pracovněprávních vztahů. 1. ledna vstoupila v platnost novela zákoníku práce, která by podle ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka měla vést k pružnějšímu pracovnímu trhu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 10. 2012 8:36, R.Hájková

Kdyby stát zrušil odvody zaměstnavatelů za zaměstnance, tak by bylo tolik zaměstnaných... Žádného zaměstnavatele by finančně netlačilo, když by přijal tolik lidí, kolik skutečně potřebuje- každý zaměstnaný přece odvádí zdravotní, sociální a daně ze svého platu.

+18
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

31. 7. 2015 16:50 | D. Rozsypalová

Dobry den. Chtela bych se zeptat, nastoupila sem na brigadu kde jsem podepsala dpp s tim ze kdyz budu chtit dat vypoved,tak musim zaplatit 1000 Kc za kazdy dalsi den co jsem jeste mela pracovat. Jenze se sefem jsme si nesedli a ted mi tu dela akorad problemy. Chci odejit, a tak se ptam jestli je nejaka moznost odstoupit od smlouvy aniž bych mu musela platit. Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2013 18:52 | Kvetak

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli jsou závazné i dohody o provedení práce uzavřené přes telefon bez vlastnoručního podpisu.A jestli za jejich porušení můžu být potrestána.Jestli je to bráno jako že jsem porušila dohodu o provedení práce a nedodržela podmínky dohody.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2012 8:36 | R.Hájková

Kdyby stát zrušil odvody zaměstnavatelů za zaměstnance, tak by bylo tolik zaměstnaných... Žádného zaměstnavatele by finančně netlačilo, když by přijal tolik lidí, kolik skutečně potřebuje- každý zaměstnaný přece odvádí zdravotní, sociální a daně ze svého platu.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2012 9:54 | V.Mlich

Složitěji to snad ani nejde vymyslet! Řešení vidím ve zrušení zálohové i srážkové daně, sociálního i zdravotního pojistného a místo toho zavést "odvod z výdělku" stanovený pevným procentem a tento by si stát rozpočítal na jednotlivá pojištění. Hlavně by nezáleželo na tom, u kterého to bylo zamestnavatele, kolik hodin atd. A vzala by za své i spousta výjímek. Část, kterou teď "platí" zaměstnavatel, by měla navýšit "hrubou" mzdu. Do základu by se sečetly peněžní i nepeněžní příjmy (používání vozidla, stravenky...)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2012 15:00 | jezevec

co máte dělat? pokud dokážete sehnat práci za kilo na hodinu, tak jí dělejte - pokud ne, tak si sama rozhodnětě zdali chcete dělat to co děláte a za podmínek které se nabízejí. pracovat za dvacku na hodinu není apriori špatně, není nelegální pracovat přesčasy zdarma - pokud to vyhovuje oběma smluvním stranám. zaměstnavatel vždycky tahá za kratší konec, svoboda zaměstnancova NEMAKAT je sladká, a bez zaměstnanců se žádný zaměstnavatel neobejde.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 9. 2012 14:33 | Empativka

Pracuji na dohodu o provedení práce, ale odpracuji 85 - 100 hodin měsíčně za cca 2200,- Kč měsíčně. Na výplatnici mám každý měsíc oficiálně uvedeno odpracování 12 hodin měsíčně (úmyslně zvolená úkolová mzda, ale množství práce určuje zaměstnavatel). Upoznorním-li na toto obcházení zákonů (nejen o minimální mzdě), zbaví se mě. Hluboce se za to stydím, ale i tuto uvedenou nevolnickou almužnu potřebuji k přežití. Takto se v Čechách obchází zákony a nikdo se nebojí kontrol, nikdo o tom nemluví, takže žádné omezení na 300 hodin ročně nikoho nezajímá. Ber, nebo vezme jiný. Kdy tohle skončí a co mám dělat?
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiřina Nepalová

podnikatelka, Renomia

Michal Sýkora

bývalý hokejista a investor

Jiřina Nepalová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Michal Sýkora
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services