Vyšší DPH nepomáhá. Češi utekli za nákupy do ciziny

Petr Holub | rubrika: Aktuálně.cz | 26. 8. 2012 | 12 komentářů
Vláda od začátku letošního roku zvýšila dolní sazbu daně z přidané hodnoty o čtyři procenta, zároveň lidem vzrostly platy v průměru o tři procenta. Přesto vybral stát za prvních sedm měsíců na DPH stejně jako loni.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 8. 2012 19:57

Kalousek/Necas - to jsou tragicke postavy ceske ekonomie. Neudelali JEDINOU ZMENU s umyslem nekomu pomoct. Vubec to vypada, ze ceskym politikum nekdo amputoval mozek. Ovsem pruser je, ze je to neboli. Vse odskacou normalni lidi. Co jsme za tech 20 let dosahli??? Jidlo spatne kvality a drazsi. Nemocnice zavrene nebo na pokraji krachu. Skolstvi poduroven, obezni deti. Korupce v armade, na policii, na mestskych uradech. Lide bez prace, duchodci nemaji ani na jidlo, exekuce a konfiskace RD jen kvete a Kalousek s Necasem se usmiva. Reknete mne jestli to neni zlocin a ti dva nepatri za mrize?!

+26
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

28. 8. 2012 11:43 | sedlácký rozum

:) Vždyť jsou to jednoduché počty... A začarovaný kruh... Pokud se vše zdraží, lidi logicky nebudou nebudou tolik utrácet. Když se podívají na letáky za hranicema, třeba v Německu, udělají si jednou za měsíc výlet - zjistí, že nejenže ušetří, ale budou jíst i zdravěji > jelikož obsah surovin v tamnějších potravinách je skutečně o něčem jiném... A to nemluvím o drogerii a oblečení (běžné značky st. Olvier, Esprit, Tom Tailor apod - jelikož tam jsou standardem výprodeje - posledních kusů atd, vyjdou tam na téměř stejné ceny, jako tady u Vietnamců - jen ta kvalita je někde jinde) Bohužel pro běžného občana této země - pokud lidi budou nakupovat v zahraničí, zůstanou české výrobky na pultech, ve skladech, sníží se poptávka = sníží se výroba > podniky budou propouštět zaměstnance.... a chudoba je na dosah. Pane Kalousku, nechcete si náhodou někdy sednout, nepřemýšlet nad svými kšefty a kde si ještě více nahrabat, sednout si mezi normální lidi by asi pro Vás také nebylo nejrozumnější, zkuste si ale vzít tužku a propočítat to, ono Vám možná vyjde, že když lidi nebudou utrácet tady, nebudou mít kde vydělávat,když nebudou vydělávat, nebudou u vůbec utrácet.... a Vy už nebudete mít, odkud brát...
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2012 19:18

Ahoj, jak tam nakupuješ? Poraď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2012 11:49

když sečtete povinné pojistné a daně ze mzdy, dostanete se téměř na 50% zdanění, než vůbec dostanete výplatu - pokud férově přičtete dovolenou a povinné sociální požitky, jste spolehlivě pod půlkou. takže z vydělané tisícovky máte necelé pětikilo a vyrazíte na nákup - a nakupujete zboží zatížené DPH, tedy dalších v průměru 15% dolu, a nakupujete jen za čtyři stovky z vydělané tisícikoruny. jenže v ceně zboží bez DPH jsou taky ale již obsaženy daně ze zisku firem a náklady na povinné pojistné zaměstnanců, takže reálná hodnota zboží je méně než poloviční, zbytek už sežral stát - a už máte hodnotu jen dvou set korun. a nedejbože abyste nakoupil něco zatížené clem, nebo dokonce spotřební daní - u takového chlastu a-nebo benzínu bude složená míra zdanění snadno tečovat oněch 95%. jinak pokud by se dph zvýšilo o pět procentních bodů, tak to nezvedne zdanění o 5% - rozdíl mezi procentem a procentním bdem byste neměl mít problém chápat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2012 10:22

takze kdyz se zvysi DPH o vice nez 5 %, tak podle tvych genialnich vypoctu budes mit vice nez 100% dan? hehe, nejdriv se nauc matematiku, pak muzes zacit cist zaklady ekonomie...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2012 9:14 | eďa

Lafférova křivka zdanění prostě nelže, když uvádí, že nejefektivnější zdanění je okolo 50%. Když ovšem spočítám zdanění dnešní doby, tak jsem s úžasem na 93%. (34+11+15+13+20) po dalším navrhovaném zdražení daní na 95% ( 34+12+15+13+21). Přátelé, tohle už není ani demo -Krácie, tohle už je obyčejné výpalné zločinecké organizace.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2012 21:12 | eďa

Co si pořád všichni jen stěžujete ? Chtěli jste banány, máte je, chtěli jste toaletní papír máte ho v podobě ústavy ČR. Volíte samé zloděje a pak se divíte, že kradou a toho nejvěšího posadíte na hrad s doživotní imunitou. Komu není rady, není ani pomoci.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2012 19:57

Kalousek/Necas - to jsou tragicke postavy ceske ekonomie. Neudelali JEDINOU ZMENU s umyslem nekomu pomoct. Vubec to vypada, ze ceskym politikum nekdo amputoval mozek. Ovsem pruser je, ze je to neboli. Vse odskacou normalni lidi. Co jsme za tech 20 let dosahli??? Jidlo spatne kvality a drazsi. Nemocnice zavrene nebo na pokraji krachu. Skolstvi poduroven, obezni deti. Korupce v armade, na policii, na mestskych uradech. Lide bez prace, duchodci nemaji ani na jidlo, exekuce a konfiskace RD jen kvete a Kalousek s Necasem se usmiva. Reknete mne jestli to neni zlocin a ti dva nepatri za mrize?!
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2012 19:10 | FMach

Je to pravda, jsem od hranic s Německem západním 35 km a východním 22 km a tak tam jsem dosti často, je tam levněji a zboží mnohem kvalitnější a tak mi jej stačí méně a ještě více ušetřím a co je ještě horší pro český stát? Jsem důchodce a po pojídání kvalitnější stravy z Německa, mám předpoklad tu žít déle a více vybrat z důchodového systému,(taky jsem tam sypal celý svůj život a v závěru pracovního zařazení dosti velké peníze každý měsíc pro jednoho důchodce. A tak si to teď jen vybírám, ale vláda mi ty peníze znehodnocuje, že mi dává čím dál tím méně a to v důsledku se znehodnocováním peněz inflací my snižuje mojí kupní sílu a tak utratím méně. Kalousek pořád nepochopil, že v oběhu je hodnota peněz nižší a víc tam není a tak se i míň peněz dostane do obratu a tím i méně se vybere a ještě k tomu se část peněz ztratí v cizině a ti budou bohatší a my budeme chudší. Otrok nic nemá a tak prodává jen svojí práci a to za to co mu jiní za to dají a ne za to co on vydělá a ještě si cizí majitel vydělané peníze odveze z Čecska a tady nic nezůstane a to je důsledek Klausova výprodeje českého majetku a důsledek rozhazování ČSSD a lákání cizáků do čech na levnou pracovní sílu kvalifikovanou a šikovnou, hlavně že budou u koryt.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2012 18:26 | vatař

já osobně nakupuji v ČÍNĚ měsíčně utratím cca 5000Kč pro vlastní potřebu. doposud jsem nepochopil,že to mám podstatně levněji a dopravu zdarma. Tady je hůř ,nežli v banánové republice.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2012 16:12 | selský rozum

Úsměvné je, že to s Kalouskem a Nečasem stejně nehne... a to jsem dlouhou dobu věřil, že o ekonomických zákonitostech něco ví... nic neví.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2012 16:09 | Pijan

čím více z nás chtějí tahat peníze, které již nemůžeme postrádat, tím více se bude jezdit nakupovat za hranice. Do německa nejlépe, protože tam koupíte jasně o dva stupně lepší kvalitu. Výsledek? Stát bude ještě chudší, nemůže přeci jen brát, ale také pomoci ostatním, aby si mohli vydělat a tomu státu něco odvést.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2012 13:03 | teolog

Kalousek je totálně mimo. Tohleto, co píšete, jsem očekával i bez ekonomického vzdělání, před několika lety, jak se to začalo srát. Ten dement prostě nezná český národ. Ten je přizpůsobivý těžkým podmínkám. Nebudu rozebírat, jaký je to zloděj, to nemohu dokázat. Doufám, že bude jednou u stolu s Rathem. Osobně bych preferoval metodu veřejného lynčování, ale buďme humánní. Chtěl bych tomu člověku do očí říct, co si o něm myslím, ale asi nebudu mít příležitost. A možná bych mu ublížil.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Jakubec

podnikatel, Servis Climax

Miroslava Němcová

politička

Miroslav Jakubec
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslava Němcová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services