Leoš Novotný: LEO Express a České dráhy? Srovnáváte ferrari s ojetou škodovkou!

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 18. 8. 2012 | 12 komentářů
V prosinci vyrazí byznysmen Leoš Novotný s vlaky svého LEO Expressu na trasu Praha–Ostrava a utká se s Českými drahami a „žlutým“ RegioJetem. V druhé části exkluzivního rozhovoru říká, jak hodlá na konkurenci vyzrát a jak chce přesvědčit Čechy, aby pro ně železniční doprava byla na prvním místě.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 8. 2012 13:09, Bahama z Warwicku

Už se tím cumlíkem jděte vycpat. Papínek mu koupil vláčky a vy ho strkáte za prachy na net, tu jeho hloupou mordu si prosím nechte. Jak známo, taťka oloupil islandské banky o dvě miliardy, hošíka nechal studovat, takže no a? je třeba unavovat tímhle někoho? Jestliže cumlík pracoval v investičním bankovnictví a xeroxoval falsa, nic k chlubení. Možná umí kecat o ničem, ale ten jeho "podnikatelský" zcizený nápad je jak nakoupit v akci a prodat ve večerce mlíčka do kafe.

+41
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

17. 12. 2012 18:16 | Jendřejas

Dobrý večer,v neděli 16.12. jsem jel vlakem LEO express z Prahy v 18 28.Měl jsem místenku A 208,bohužel když jsem přišel do vlaku asi 10 minut před odjezdem,tak mé sedadlo bylo obsazeno.Slečna průvodčí mi nakonec sdělila,že se na vedoucího směny nemůže dovolat.Sednul jsem si potom na jiné volné sedadlo a průvodčí jsem sdělil,že pokud bude v průběhu jízdy někdo atakovat mé současné sedadlo,na které jsem neměl místenku,tak sedadlo neopustím.Potom jsem zjistil,že sedadlo bylo svévolně, zřejmě po domluvě s vedoucím vlaku této skupině mladých lidí poskytnuto.Nechtěl jsem vyvolat nějaký konflikt,nakonec jsem do ostravy hlavní nádraží dojel,nicméně si myslím,že by se ve vlaku vaší kvality takové věci neměly stávat.Děkuji,s úctou, Jan Jendřejas Frýdlant n.O.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2012 19:05 | Tomáš

Praha Ostrava to se to bude jezdit, ale na lokálku se nikdo nehrne ruší se jedna za druhou...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2012 14:04 | šárka

Docela roztomilé vychloubání nezralého mládí :-). Ale ať to zkusí, snad tím nikomu nebublíží a možná posune věci dopředu, každopádně velmi rychle pochopí, jak se věci mají. Vtipně a výstižně to napsali přede mnou Ringo, jezevec a Bahama, s nimiž mohu jen souhlasit. Btw, v poslední době jsem několikrát cestovala s ČD a vždy ke spokojenosti, ovšem ve starších vagonech hygiena tragická, ty nově překvapivě pěkné a OK. A ještě jednu poznámku, když někam cestuji, tak rozhodně není mou prioritou dobře se bavit, ráda pozoruji lidi i krajinu a myslím na to, co budu dělat, až budu na místě a pod., zábava podle mně není prioritou normálního člověka na cestě, cesta sama je dost velkou zábavou. Hlavní je včas a na správném místě vystoupit :-))). Největší chybu vidím jako jezevec v zoufalé neprovázanosti a nepromyšlenosti ve veškeré dopravě, to je skutečná tragédie, jde o totální ignoranci k zájmům normálního člověka, jak je v naší vyspělé kapitalistické společnosti pravidlem. A tohle ten chlapec prostě nezmění. Takže... nebudou to opravdu jen další vyhozené penize ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2012 12:20 | znopa

Dle těch nenávistných a špinících příspěvků soudím, že v mafii už vypukla panika. Nasazení nových vagónů je prozíravým a správným krokem. Resuscitace šrotu je jenom zdrojem nových a dalších problémů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 8. 2012 11:30 | minoltak

To přeci nevadí. Hlavně že bude konkurence tam kde je poptávka.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 8. 2012 23:25 | Michal Kára

Jezdit na lokálních tratích je ve skutečnosti mnohem jednodušší, protože z dotací je jistý příjem, ať s vámi lidi jezdí nebo ne. Ale kraje rychle přiklepli bez soutěže dotace ČD. Jančura dokonce navrhoval MD, že bude jezdit Praha-Brno nedotovaně, ale ministerstvo radši dál vyhazuje peníze na dotace ČD na téhle trase...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 8. 2012 17:42 | Filip

Ringo: To srovnání škodovky a ferrari je absolutně adekvátní. Fakt, že sou vlaky nový, tím pádem poskytnou lepší komfort, co se týče pohodlí a snad i služeb, je pro mě poměrně použitelnej argument. A jestli tomu tak opravdu bude a cena se aspoń zhruba vyrovná dnešním dopravcům, tak jejich služby rád využiju. A pokud se budou držet té "inovační" politiky, tak i za dvacet let by mohli mít konkurenceschopný stroje a my nebudem muset na nejvytíženější trati sedět ve vagonu, kterej se každou chvíli rozpadne. - jezevec: čistá pravda, snad si to přečte někdo, kdo bude schopnej se za fungující komplexní systém dopravy (ne jen z nádraží na nádraží, ale z domu na místo např. jednání) aspoň trochu přimluvit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2012 16:19 | Ringo

Proč srovnává ten paštikář desítky let staré vozy ČD s těmi jeho? Až tu bude s nimi 20 let jezdit a přijde někdo nový, taky může napsat, že on má škodovku a já ferrari!!!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2012 15:24 | jezevec

myslim že největší hendikep železnic je neprovázanost na další služby. pokud mně parkoviště na hlavním nádraží v praze stojí víc než benzín na trase praha-ostrava, a dojedu do ostravy a jsem odkázaný na usoplené a předražené taxiky - může tam vlak být třeba za hodinu a za stokorunu, ale úsporu to pro mne neznamená. na nádražích by měly být odstavná parkoviště za pár kaček a solidní půjčovny aut, aby dostali do vlaků solidní plátce. ředitel vám nepřijede na nádraží šalinou, a z ostravy dál nepojede favoritem - TOHLE je podle mně větší problém, než jak po cestě chytí internet a jak velkou housku mu kdo přinese. leda tak ještě velikost poprsí hostesky může být důležitá, ale ne už jakou barvu bude mít uniforma.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2012 14:32 | Krakonoš

Nevím, jestli se netěšíte předčasně, na trati Praha-Ostrava dokáže vydělávat kdejakej jouda, na většinu regionálních tratí se hrnout nebudou.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 8. 2012 13:59 | vláček

již se těším na zabezpečení regionální dopravy "leoexpresem"....
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2012 13:09 | Bahama z Warwicku

Už se tím cumlíkem jděte vycpat. Papínek mu koupil vláčky a vy ho strkáte za prachy na net, tu jeho hloupou mordu si prosím nechte. Jak známo, taťka oloupil islandské banky o dvě miliardy, hošíka nechal studovat, takže no a? je třeba unavovat tímhle někoho? Jestliže cumlík pracoval v investičním bankovnictví a xeroxoval falsa, nic k chlubení. Možná umí kecat o ničem, ale ten jeho "podnikatelský" zcizený nápad je jak nakoupit v akci a prodat ve večerce mlíčka do kafe.
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Grondol

podnikatel, Czech International

Dalibor Dědek

podnikatel

Zdeněk Grondol
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services