Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diamanty jsou věčné! Pokud vás láká netradiční investice do drahého kamení, dejte si pozor. „Diamanty jsou věčné“ může taky znamenat „diamantů se nikdy nezbavíte, nebo aspoň ne za rozumnou cenu“.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 8. 2012 23:03, Petr

Než investiční diamanty volím investování do zlata. Samozřejmě jen do toho, které splňuje to, že je investiční (bez DPH), takže je v tomhle výhodnější. V minulosti jsem kupoval jen slitky,ale teď jsem se zaměřil na "mince s příběhem" a samozřejmě atraktivním designem a výraznou limitací. Je fajn mít něco co vlastní třeba jen 1500 lidí na celém světě a mít to vystavené doma na skřínce:-) Naposledy pro co jsem se nadchnul byla tato fajn mince (http://svetovemince.cz/cs/zla te-mince/39-egyptske-dedictvi. html),které jsem neodolal a odpor manželky jsem musel vykoupit originalním darkem, ktery mela tato spolecnost taky v nabidce:-) (rododendron s krystaly swarovski)

Reagovat

+6
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (26 komentářů)

25. 8. 2012 17:54 | Jaroslav Šura

Nechcete tím naznačit, že nabízíte jednokarátový diamant za 28 tisíc dolarů? Nebo snad uvádíte cenu prodejce, který nemá prodejní marži v desítkách, ale ve stovkách procent? Sem se zdrojem této informace, ať si na něj můžeme dát pozor. Další možností je, že jste si cenu vymyslel,ale nechce se mi věřit, že byste lhal.Jistě tedy pro vás nebude problém uvést zdroj, kde jste zjistil tu vaši pravdivou informaci o ceně jednokarátového diamantu.Čekám.... :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Libor 25. 08. 2012 13:56)

27. 8. 2012 23:03 | Petr

Než investiční diamanty volím investování do zlata. Samozřejmě jen do toho, které splňuje to, že je investiční (bez DPH), takže je v tomhle výhodnější. V minulosti jsem kupoval jen slitky,ale teď jsem se zaměřil na "mince s příběhem" a samozřejmě atraktivním designem a výraznou limitací. Je fajn mít něco co vlastní třeba jen 1500 lidí na celém světě a mít to vystavené doma na skřínce:-) Naposledy pro co jsem se nadchnul byla tato fajn mince (http://svetovemince.cz/cs/zla te-mince/39-egyptske-dedictvi. html),které jsem neodolal a odpor manželky jsem musel vykoupit originalním darkem, ktery mela tato spolecnost taky v nabidce:-) (rododendron s krystaly swarovski)
Reagovat | Citovat

+6
Líbí
Nelíbí

13. 9. 2012 21:17 | Libor

Pane Šuro cena 1ct kamene v kvalitě D/IF je 28 600 USD. Promiňte, ale kámen 1ct v kvalitě F/VVS2 , který uvádíte v článku rozhodně nelze považovat za investiční. Kameny kvality F/VVS2 lze považovat za investiční tak od velikostí 3ct. Proto je celý Váš článek účelově zavádějící. Investiční diamant má zcela jiné investiční parametry jako akcie a proto je nelze srovnávat. Sám v článku uvádíte, že se diamanty neprodávájí ihned po nákupu, ale celý článek je právě o prodeji po nákupu. Nezlobte se, ale nemáte ani základní znalosti o této problematice a dokonce to veřejně prezentujete. Je to smutné, že dnes může každý psát co chce, aniž by za to nesl jakoukoli zodpovědnost.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

15. 9. 2012 4:45 | Jaroslav Šura

Nepochopil jste podstatu problematiky. Je zcela lhostejné jaký kámen a jakou cenu si vyberete. Ohromný rozdíl mezi nákupem a prodejem, se započtením DPH, inflace a kurzového rozdílu, to vše dělá z diamantu nevýhodnou investici. S velmi nízkou likviditou. Cenu 28 600 USD jste si vymyslel, nebo opravdu chcete někoho ošidit? Odkaz opět neuvedete?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Libor 13. 09. 2012 21:17)

25. 10. 2013 14:34 | lexa

ID je alternativa pro ty co nemají hluboko do kapsy a chtějí na 10 a více let mít peníze uloženy v jiné formě než ve virtuální, či papírové podobě. Mám přístup k rapaportu a ceny znám, je směšné o jaké ceně se bavíte, když to záleží na parametrech šutru a vy uvádíte pouze informaci o 1ct. s tím běžte víte kam...Výnosy se příští 3 roky budou spíše odehrávat v oblasti stagnace, zapoměňte na 6 a více % u nejlepších (/IF, excelent, bez fluo...)vidím to tak ode dneška za 5 let zhodnocení tak 5-15% max. ale Pořád docela dobrý, zlato poslední 2 roky propad a nebude to lepší, akcie v háji...nakonec proč ne šutr. i když já raději na jachtu s kočkou :)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

13. 3. 2015 14:51 | Kostelecka

Pravdu tu mají vlastně všichni..reálná likvidita diamantů může být hodně smutná -50% a klidně až -70%, ale také může vypadat dle celosvětového velkoobchodního ceníku v ten den - 5% ...záleží však na parametrech kvality kamene, jeho brusu, ale především na certifikátu laboratoře, která tyto parametry garantuje..
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 22. 08. 2012 21:19)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Zavadil

politik a odborář

Jan Švejnar

ekonom

Jaroslav Zavadil
ÚSPĚŠNOST
3,17 %

z 126 duelů
Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
7,06 %

z 85 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Spotový kurz, Obrat, Likvidita, čtú, penzijní fondy, účastnické fondy, jan sedláček, dtest, tunelování, poděkování, ekonomická krize, vybavení, filip duchoň, Nicolas Nassim Taleb, olomoucký okresní soud, ČSOB Leasing, Jiří Janků, eKonto Flexi

4P75572, 6T45568, 6C94547, 6C94547, 6T45568

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK