Očima expertů: Jak hlídat rodinné finance?

Máte problémy se sestavováním rodinného rozpočtu? Stává se vám až příliš často, že na konci měsíce máte míň, než byste potřebovali? Nechte si poradit od odborníků ze světa financí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 7. 2012 17:51, Bohemund

Vyhodit 15 % příjmu do stavebka, penyijka nebo životka? :D to si dělate prdel ne? To je teda kvalitní připravena půda pro podomní prodejce kteři si říkaj finanční poradci :D

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 19 komentářů)

24. 7. 2012 14:27 | Tom

Citace - Honza / 24.07.2012 12:56

Penzijko - jsem rád, žer mi na jaře doběhlo 15 let. Hned jsem vybral půlku na výsluhovou penzi.
Investovat v dnešní době do nelikvidních státních dluhopisů (co jiného je penzijko, stavebko apod.)????? Děkuji nechci, nejsem blázen
BINGO
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2012 12:56 | Honza

Penzijko - jsem rád, žer mi na jaře doběhlo 15 let. Hned jsem vybral půlku na výsluhovou penzi.
Investovat v dnešní době do nelikvidních státních dluhopisů (co jiného je penzijko, stavebko apod.)????? Děkuji nechci, nejsem blázen
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2012 17:16

tohle nezní jako od selského rozumu. snížit daně, ano. ale nestarat se ohrníčky?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2012 17:51 | Bohemund

Vyhodit 15 % příjmu do stavebka, penyijka nebo životka? :D to si dělate prdel ne? To je teda kvalitní připravena půda pro podomní prodejce kteři si říkaj finanční poradci :D
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 15:24

Nebylo to tak těžké, já totiž číst umím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2012 15:16 | KarelT

Dostalo mě v dlouhodobém spoření penzijní pojištění a kapitálová pojistka, fakt úžasné rady. A můžou se pak modlit aby ty peníze ještě někdy uviděli. Jakmile tohle někdo radí, už bych mu nedůvěřoval.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 13:24 | Selsky rozum

Snizit DPH, snizit dane z prijmu, a zrusit parlament. Pak se nebudu muset bat kolim mne zbylo v hrnicku!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 12:22 | ctenar

a na to jste prisel jak?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2012 12:20 | xls

1) Nekupovat blbosti 2) Než strkat peníze po obálkách a psát si každý haléř útraty, je lepší si neotravovat život a zamyslet se nad zvýšením příjmové strany.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 10:53 | pepa

Tak to se ovšem hlubodce klaním.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2012 10:37

Je vidět, že neumíte číst :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2012 10:22 | Aleš Müller

Tak jsem to narychlo zkusil spočítat a odhadnout - 4 členná rodina za jídlo utratí asi 12 000 Kč měsíčně. V Praze, při snaze o racionální stravu. Provoz domácnosti asi 7300, bez nákladů na internet a mobilní telefony. To raději nesčítám :-))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 10:04 | eďa

Tak tedy očima experta. Potraviny si vyrábím sám. Jedopotraviny a navíc s DPH ze zásady nekupuju. V zimě si topím dřívím, který si vytěžím z vlastního lesa. Elektřinu si také vyrábím sám z vodního zdroje. A vůbec tenhle super prohnilý systém pěněz vůbec, ale vůbec ke štěstí nepotřebuju. Takže se cítím svobodným občanem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 10:03 | Ctenar

je videt, ze autor studuje zurnalistiku a nema prakticke zkusenosti s rozpocty. Predne bylo receno 3os. rodina se nenaji za 4000k, pri vsi skromnosti min 6-8k. Dale pokud chci usetrit tak proc za telco 2400? nesmysl, nevykecavam se, hledam levnjsi poskytovatele atd = jsem na pulce. "správu konta, dejme tomu 700 korun." to si dela autor srandu, zde ma byt nula kc. Cigara, hulim kdyz na to mam nebo jsem "bohata socka" a nestezuju si... kazdopadne magori co prohuli 2kkc/os nejsou ojedineli, ...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 9:39

Mají vlastní mrkev a bandory a jablka...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2012 9:06 | ales1301

TJ. cca 133 Kč denně, takže když jde v pátek udělat nákup na víkend, utratí 266 kč. Tak málo jsem snad ještě u pokladny za rodinný nákup neplatil. To se fakt nepovedlo. Podle mě platí hlavně to pravidlo : Nekupovat na co nemám a nebrat úvěry.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 8:55 | Asi velký žrout

Teda nevím jako ostatní, ale v naší rodině (a to jsme zatím 2) jsou měsíční výdaje na jídlo cca. 5 tisíc. Nějak si nedovedu představit, že ve třech projí jen 4 tisíce. To musí baštit snad ty největší hnusy z Tesca.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2012 6:48

Cash Organizer od Inesoftu. Používán mnoho let.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2012 3:56 | Marek

Dobrý den, mám prosbu na redakci: měli byste nějaký tip na dobrou smartphone nebo online aplikaci pro sledování rodinného rozpočtu? Předem díky za tipy či recenzi!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services