Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chvátám, chvátám, nemám chvíli klid, já tam, já tam dávno už mělo být. Připomíná vám tahle písnička cestování vlakem? Nenechte se mýlit. České dráhy šly do sebe. Jezdí prý stále víc načas a z miliardových ztrát se loni vyškrábaly do zisku. Nálepku molochu a darmožrouta ale setřást nedokázaly. Co s nimi dál?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 7. 2012 10:15, Arnie

Jsem vlakvedoucím na ČD /neplést se strojvedoucím/ a musím vám bohužel sdělit, že z mého pohledu si za zpoždění v naprosté většině mohou cestující. Dobíhání na vlak, nezavírání dveří, vylučování darebáků za pomoci policie ČR, to vše nás strašně brzdí. Navíc často když už je zpožděn jeden vlak, zpoždění se začne lavinovitě šířit /čekání na přípoj, nebo křižování/. Špínu si dělají cestující ve vlaku taky sami. Není výjimkou, že ctihodná dáma v letech si dá pohodlně na sedačku své nohy ve špinavých botech. O mládeži, sprejerech aj. ani nemluvě. Pan Ondrůj je kapitola sama pro sebe. On neměl žádnou konkurenční doložku? Nakradl nápady ČD a přetáhl to ke konkurenci.
Bohužel musím uznat že asi nejhorší je sestava jízdního řádu. Jsou vlaky, se kterými ani jednou prostě nejde vyjet včas, neboť čekají na třeba i 5 přípojů a ty taky na další a další, takže vlastně celý rok zpoždění 10 a více minut. To nemůžou sestavit lidi, kteří tomu rozumí a byli v provozu? To musí dělat hňup v kanceláři za 100 000 měsíčně?
Osobně nejvíc oceňuji klimatizované vozy. V těchto vedrech vydržet 10 i více hodin v rozpáleném vlaku bez možnosti přístupu k pitné vodě je fakt o hubu!!!

Reagovat

 

+14
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

21. 1. 2016 8:48, HATE !

Nesnáším české dráhy a jejich zpoždění!!!!

Reagovat

 

-29
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (20 komentářů)

12. 7. 2012 0:13 | albatros

jezdíme pravidelně delší i kratší trasy. a fakticky to šlo nahoru. jezdíme často s kočárem – v expresu nebo ícéčku není problém, navíc ochotný personál, na malých tratích většinou ty nové žluté vlaky, tam je to vcelku pohoda. diskutabilní zlepšení jsou ty klimatizované vozy: je to jak s topením v zimě, jak se to roztopí, už se vaříte, jak se pustí klimoška, fučí vám na záda a vůbec. co by teda zasloužilo zlepšení, to jsou jídelňáky, posledně to bylo tragický, ale je fakt, že to byl mezinárodní rychlík, takže vlastně vlak slovenskej a slovenskej provozovatel. nevím, jestli v českejch drahách se to teď nějak nemělo měnit, společnost jlv, jídelní a lehátkové vozy, že snad konečně dostala zaslouženýho padáka... ale ještě jsem to nepostřehl, ačkoliv jezdíme často, azyl v jídeláku – pro značný diskomfort, který tam vždycky vládnul – zas tak často nevyhledávám.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 0:16

jo, s e-shopem ne moc dobrý zkušenosti. zkoušel jsem asi čtyřikrát, z toho dvakrát mi to scíplo při placení, nevěděl jsem, jestli prachy odešely, neodešly... a taky si nemůžu na kladno koupit jízdenku z ruzyně, když jedu rychlíkem. na nádraží si ji koupím, do ruzyně jedu na opencard. e-shop mi to neprodá, protože vlak tam nestaví, tak to prej nejde. můžu si to koupit z dejvic. to je ovšem o tarifní pásmo víc. detail, ale zlobí to.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 7:07 | Damanndys

Jezdím vlakem hodně často. Souhlasím jen s první části věty "Devadesát dva procent vlaků loni..." ve skutečnosti mělo zpoždění.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 8:05 | Mob

Vlastně ani nevím... z principu, pokud je to jenom trošku možné, jezdím s konkurencí (RegioJet), když to nejde, tak Pendolinem (moje poslední zážitky z IC byly děsivé). Nicméně postřeh z e-shopu... Je dost komplikované tam něco koupit, není přehledný a hlavně - není v něm dobře vazba mezi různými produkty ČD. Příklad: lístek, in-Karta a místenka. Pro e-shop jsou to tři různé věci, které se musí téměř samostatně při nákupu řešit, a to se furt bavíme o Pendolinu, které je povinně místenkové, a in-Kartu mám v profilu. Nehledě na nemožnost zorientovat se v nabídkách různých tarifů a slev pro konkrétní spoj. Prostě, e-shop není nic, čím by se ČD měly chlubit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 8:32

Já jezdila loni pravidelně každý víkend trasu Brno-Plzeň.Nedá se ani okomentovat,co jsem zažívala.Že nečekal přípoj v Plzni na Klatovy když už přijížděl rychlík do Plzně ,to bylo běžné.Odůvodnění bylo,že je to v jízdním řádě.V jízdním řádě ovšem také je uveden čas příjezdu rychlíku,který nebyl nikdy dodržen.Běžné zpoždění 15minut.A počkat v Plzni na nádraží na další spoj,kdy si v obrovských halách není kam sednout a čeká vás jen malá,zatuchlá čekárnička,to je utrpení po téměř sedmihodinové jízdě.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 10:05

Tak to mám stejnou zkušenost. Jezdil jsem na trase Strakonice - České Budějovice a to každý pracovní den (tři měsíce). Za tu dobu vlak přijel pouze dvakrát včas. Jinak běžné zpoždění bylo 15 min, ale několikrát to bylo i hodinu. Ve vlacích se o velké čistotě mluvit nedalo. Cena jízdného byla tak velká, že po domluvě s pracovníky jsme začali jezdit ve třech autem. Každou jízdu ušetříme peníze a čas i přes 1,5 hod. Byla to dobrá zkušenost a jsem rád, že už vlakem jezdit nemusím.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 12. 07. 2012 08:32)

12. 7. 2012 10:15 | Arnie

Jsem vlakvedoucím na ČD /neplést se strojvedoucím/ a musím vám bohužel sdělit, že z mého pohledu si za zpoždění v naprosté většině mohou cestující. Dobíhání na vlak, nezavírání dveří, vylučování darebáků za pomoci policie ČR, to vše nás strašně brzdí. Navíc často když už je zpožděn jeden vlak, zpoždění se začne lavinovitě šířit /čekání na přípoj, nebo křižování/. Špínu si dělají cestující ve vlaku taky sami. Není výjimkou, že ctihodná dáma v letech si dá pohodlně na sedačku své nohy ve špinavých botech. O mládeži, sprejerech aj. ani nemluvě. Pan Ondrůj je kapitola sama pro sebe. On neměl žádnou konkurenční doložku? Nakradl nápady ČD a přetáhl to ke konkurenci. Bohužel musím uznat že asi nejhorší je sestava jízdního řádu. Jsou vlaky, se kterými ani jednou prostě nejde vyjet včas, neboť čekají na třeba i 5 přípojů a ty taky na další a další, takže vlastně celý rok zpoždění 10 a více minut. To nemůžou sestavit lidi, kteří tomu rozumí a byli v provozu? To musí dělat hňup v kanceláři za 100 000 měsíčně? Osobně nejvíc oceňuji klimatizované vozy. V těchto vedrech vydržet 10 i více hodin v rozpáleném vlaku bez možnosti přístupu k pitné vodě je fakt o hubu!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 10:29 | František

Nezavání to diskriminací ??!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 10:47 | onli

To je uplna potecha pro oko si cist, jak se nam ta draha modernisuje. Osobni zkusenost nicmene tak dobra neni, ikdyz v mem pripade velkou vypovidaci hodnotu nema. Po peti letech jsem minulou nedeli cekal na vlak z Pardubic do Prahy. Vsechny vlaky na tabuli 30 - 120 minut zpozdeni - jedine Jancura prijel na cas :-) CD, CDC i SZDC zprivatizovat!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 14:51 | Jan Kupka

Dobrý den. Jezdím vlakem relativně často a navzdory ČD rád. A mám za to, že to hlavní, co cestující potřebuje a stále nedostává, je promyšlená návaznost spojů a dodržování jízdního řádu. Nevěřím na těch 92% nezpožděných vlaků, rozhodně ne u rychlíků. A vyšší moc při zpoždění nemůže dosahovat řádu jednotek procent. ČD si rozhodně neváží času cestujících.
Jan Kupka.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 17:50 | Vítězslav Jakubec

Dobrý den, změnit na Českých drahách se toho musí změnit ještě hodně. Koupit jízdenku na jejich stránkách z ciziny je nemožné a na dotaz který sami nabízejí se neozvou. Při cestování mezi Jindřichovým Hradcem a Hlinskem v loňském roce byly pro přestup tak krátké časy že se i při malém zpoždění nestihl přípoj. Letos jsou naopak tak dlouhé čekací časy cca 50 minut že cesta je neůměrně dlouhá. Ani přes dotazy na stanicích ČD jsem nedostal informaci kam nebo komu mám směrovat svoji kritiku. Přes internet nikdo neodpovídáa Asi utajený provozovatel. Mně by plně stačilo kdybyste věděli nebo veřejnost informovali informovali kdo je za to zodpovědný a jak se bránit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 18:57

Měl by konečně přijít sekáč, který zpřehlední jejich systém tarifů a slev. Je to strašná jungle.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 20:56 | Slávka

Přesto přicházejí dráhy o nemalé peníze na kratších a okrajových tratích.Jezdíme poměrně často ve větším počtu a stává se,že díky zrušeným pokladnám na mnoha zastávkách nás musí zinkasovat ve vlaku průvodčí.Není v jeho silách vybrat jízdné do blízké cílové stanice od všech.Společná jizdenka nepřipadá v úvahu,protože každý uplatňuje jinou slevu a jezdí podle jiného tarifu(viz příspěvek 18:57) a nejede z a do stejné zastávky nebo stanice.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2012 21:01

No... na těch kratších tratích by vydělali jedině tak, že by je zrušili a koleje prodali do sběru. Ale fakt.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Slávka 12. 07. 2012 20:56)

13. 7. 2012 13:24 | Vlada

Hrdlořezy u Suchdola n.Lužnicí: tady se ještě stahují závory klikou :-)))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

14. 7. 2012 18:01 | Michal

Toto je věc, kterou si češi málokdy uvědomují - že chtějí vše kolem sebe super a sami se chovají jako zvířata ve výběhu. Když si dáma sedne do kupéčka ke dveřím a dá v létě zapocené nohy na sedačku, nedivím se, že jsou naše soupravy jak z doby středověku. Nemluvě o borcích, co chodí na WC kouřit, jsem kuřák, ale takováhle hovadina by mne opravdu nenapadla. Regiojet je samozřejmě o třídu výše a dobře tak, díky němu se to v ČD dosti zlepšilo, zatím mi s vyčkáním koncového večerního osobáku vždy dispečeři vyhověli, kvalita se pomaličku zlepšuje, což je pro zákazníky dobře. Asi bychom byli idealisti, když bychom chtěli vše najednou, že? E-shop se o dost v posledních dnech zlepšil, jen bych vylepšil možnosti navazování přestupů, komunikaci se zákazníky a také možnosti zrušení již zakoupených jízdních dokladů např v dostatečném předstihu trochu jednodušeji.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Arnie 12. 07. 2012 10:15)

15. 7. 2012 11:54 | Michal Kára

Jojo, "Dráhy by byly super, jen kdyby jim to ti oškliví cestující nekazili" - typický pohled železničáře. A proto jsou dráhy tam, kde jsou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Arnie 12. 07. 2012 10:15)

11. 6. 2014 10:55 | jolapakka

Pekný deň prajem :)) Rád by som Vás odkázal na tento web, je to dôležité -> http://albafos.blog.cz
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

21. 1. 2016 8:48 | HATE !

Nesnáším české dráhy a jejich zpoždění!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-29
Líbí
Nelíbí

28. 7. 2016 11:58 | Framac

Největší hrůzu mám vždy s klimatizovaných vagonů, ve většině případů je to děs v tom sedět, buď nefunguje, je tam k zalknutí, okna samozřejmě nejdou otevřít, když funguje tak určitě budu mít to štěstí že sedím v blízkosti výdechu a fučí mi na hlavu či na záda. Jezdíval jsem vlakem rád a často ale nyní pokud to jde, jedu radši autem, od té modernizace začínám dráhy nesnášet.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 526 030 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Reklamace
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, pokud sem podepsal smlouvu, v jejímž dodatku se píše: ,,Zákazník svým podpisem stvrzuje souhlas s prodloužením záruční opravy ve výjimečných případech na zákonem povolených 60 dní,, Mám... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Švejnar

ekonom

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 51 duelů
×
Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
74,63 %

z 67 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

SIPO, Kotace, Skonto, koruna, zaměstnání, měnové intervence, ministerstvo životního prostředí, dotace, pojištění online, privátní bankovnictví, nattavudh powdthavee, budoucí vývoj, historické výnosy, Plus bondový, střední podnikání, aleš náhlík, soukromá osoba, pas

5AC8035, 3P21000, 3P20000, 3P27006, 3P27005

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK