Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Aktuálně.cz | 10. 6. 2012 | 10 komentářů
Kroměříž. Černovláska na schodech úřadu si přitiskne občanku na hruď. Je spokojená s fotkou na svém čerstvém dokladu? „Ne,“ odpoví bez váhání.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 6. 2012 11:45, jezevec

je mi skoro jedno, jak člověk na dokladu vypadá - doklad neslouží mně a nemusim na něm vypadat dobře.
ale ta banda kreténů, co vymyslela systém, který toří FRONTY, a například děti nutí čekat ve frontě až několik hodin - tu by měli povyhazovat a dát jim doživotní zákaz práce ve státní správě!
proč neni fotících okýnek dostatek, aby se netvořily fronty? počet lidí stižených nutností vyměnit doklad je znám.
proč nebylo vytvořeno překlenovací období, doběh starších dokladů, aby nové pasy nepotřebovali všichni najednou?
proč když se už teda fotí rovnou na doklad, neni pas hotový za minutu, ale za měsíc?
který imbecil je za tohle zodpovědný - a zdalipak on se svými dětmi taky stojí pět hodin frontu?

Reagovat

+12
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

10. 6. 2012 11:45 | jezevec

je mi skoro jedno, jak člověk na dokladu vypadá - doklad neslouží mně a nemusim na něm vypadat dobře. ale ta banda kreténů, co vymyslela systém, který toří FRONTY, a například děti nutí čekat ve frontě až několik hodin - tu by měli povyhazovat a dát jim doživotní zákaz práce ve státní správě! proč neni fotících okýnek dostatek, aby se netvořily fronty? počet lidí stižených nutností vyměnit doklad je znám. proč nebylo vytvořeno překlenovací období, doběh starších dokladů, aby nové pasy nepotřebovali všichni najednou? proč když se už teda fotí rovnou na doklad, neni pas hotový za minutu, ale za měsíc? který imbecil je za tohle zodpovědný - a zdalipak on se svými dětmi taky stojí pět hodin frontu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+12
Líbí
Nelíbí

10. 6. 2012 14:12 | Nox

Zrovna "ateliery" by meli mlcet. Kdyz clovek potreboval 1 nebo 2 fotky na prukaz, musel si koupit hned 4 nebo nekdy i 6. Bohuzel stat zmenu jako vzdy nezvladl, takze je to mozna jeste horsi nez predtim, byt myslenka je to dobra.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

10. 6. 2012 21:47 | Vladislav Čížek

Také jsem se byl nucen před časem "vyfotit" na občanku. "Fotografka" trvala na požadavku, že mi musí na fotu být vidět obě uši. Je mi dnes (resp. přesně pozítří), min. dva roky po události, 58 let, vlasů více než pomálu (stejně tehdy, jako dnes - do prdele), a uši ne a ne na fotu vidět. Manipulovala se mnou ta kráča tak dlouho, až usoudila (pozor - vlastním rozumem), že "zákonný" požadavek na viditelnost obou mých uší je v mém případě nesmyslný - a vzala to, jak to jen šlo. Foto rád mailem zašlu - do cukru aj. míst pro děti jako stvořené... A přišel jsem tehdy k občance. Jen hrdost na stát, jehož občanský průkaz nosím, silně utrpěla. A to jsem tomu svému státu v kritických okamžicích fotografování dokonce nabídnul rychlé rozžvýkání - v pořadí druhé - žvýkačky a nalepení obou (žvýkaček) za ty moje darebné uši!!! Myslíte, že jsem ještě dobrým Čechem (i když z Moravy - kurva - vlastně ze Slezska), když bioptronicky odporuji bezpečnostním standardům zákonů USA? S pozdravem Vladislav Čížek Bruzovská 421 73801 Frýdek-Místek alias deda.ladin@seznam.cz
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

11. 6. 2012 11:54 | Michal Kára

Zas jeden chytrák...
Ano, šlo by udělat dost fotících okýnek. A nějaký jezevec by zas ječel, který idiot to vymyslel, že po pominutí vlny zájemců budou ta okýnka k ničemu a že je to strašné plýtvání penězi.
Přechodné období bylo - celý rok.
Ten, kdo tohle vymyslel není idiot, takže to nenechal na poslední chvíli, ale zařídil si pasy v době, kdy fronty ještě nebyly. Případně se dá objednat na úřad na konkrétní hodinu a takoví lidé se berou přednostně, AFAIK.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 10. 06. 2012 11:45)

11. 6. 2012 15:08 | jezevec

bohužel se velmi mýlíte. nikdy bych nehájil, aby občan za svoje peníze stál ještě frontu. okýnko se udělá a zase zruší - ostatně merit imbecility je právě v tom focení přímo na doklad. nevím proč na řidičák se fotka může a dokonce musí donést vyfocená na papíře, a scanuje se úplně stejným způsobem (černobílá fotka na kartičku velikosti kreditky) na identicky vyhlíýející doklad - na na občanku a na pas se fotí přímo - proč???? tohle že nevymyslel idiot? proč si nemohou lidi vybrat, zdali se chtějí fotit a nebo fotku donést? proč si nemohou donést fotku od fotografa, na CD nebo na papíře, a nestát ty fronty na focení? bohužel nemáte pravdu ani ohledně objednání přes internet. objednacích termínů je málo a již nyní jsou vybrány termíny do konce srpna, pak těžko uvěřitelný měsíc na výrobu pasu = služba nahovno. jinak dělají-li se fronty tak přechodné období bylo špatně nadimenzované. on někdo někomu bránil násilím, aby doběhly stávající doklady do termínu jejich platnosti? to nikoho nenapadlo, že když si 80% dětí bude muset dokaldy vyměnit, že běžná kapacita nebude stačit? pak by neměl pracovat ve státní správě!
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

11. 6. 2012 16:24 | matrix

joo fotky, to je stejně přežitek, brzy je stejně nahradí nastřelený čip pod kůží v týlu a vepředu na čele zásuvka USB pro nabíjecí kabel... :)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

11. 6. 2012 17:10 | Michal Kára

Já neříkal, že byste něco hájil, ale že byste kritizoval peníze vyhozené za zřízení fotookýnek, které by se po pár měsících zase zrušily.
Období může být jak dlouhé chce, ale lidi to stejně nechají na poslední chvíli. To by muselo být pro každý pas jiné, ale to AFAIK nešlo kvůli EU (od nějakého data staré pasy prostě neplatí).
Neříkám, že v tom není bordel a nekonzistence, ale to je obecný problém byrokracie a ne toho, že by zrovna tenhle konkrétní přechod někdo naplánoval blbě.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 11. 06. 2012 15:08)

15. 6. 2012 8:16 | Radim

Povinné fotografování na úřadech je čistě jen vyhazování státních peněz. Technicky je fotka na doklad úplná marginalita, dobrý fotograf řemeslník to v případě potřeby zvládne i s levným digitálem za pár tisíc plus s dalším vybavením, světlem atd za 2 - 4 tisíce a s volně šiřitelným neplaceným grafickým softem. Plus potom náklady na tiskárnu, pokud to úřad potřebuje vytištěné, ne elekronicky. Ovšem úředníci nejsou fotografové řemeslníci, jsou to poučení neznalci. Aby fotka na doklad z jejich produkce byla dostatečně kvalitní, potřebují drahou fotografickou kabinku , kus za hodně desítek tisíc. Typoval bych to na lobbing ( nebo přímo tunel) výrobce či dodavatele fotografických kabinek .
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

15. 6. 2012 8:18 | Radim

A není to tím, že minimální rozměr papíru, který fototiskárna vytiskne, je podstatně větší než je rozměr fota a foto se tak na ten papír vejde několikrát?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Nox 10. 06. 2012 14:12)

15. 6. 2012 10:20

To víte že ju. Cena za jednu by byla stejná.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Radim 15. 06. 2012 08:18)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: 3.reklamace stejne vady
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, mám si jet pro mobil, který jsem reklamovala po 3. s zadosti odstoupeni od kupni smlouvy z duvodu nesplneni podstaty a ucelu telefonu. Vada byla dvakrat uznana a opravena (novým dilem) nicmene... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Mach

ekonom a politik

Leszek Wronka

hudebník a podnikatel, Bontonland

Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
95,95 %

z 74 duelů
Leszek Wronka
ÚSPĚŠNOST
38,20 %

z 178 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Koncepce, Protekcionismus, Management, doplňkové penzijní spoření, příspěvek zaměstnavatele, daň z příjmů, aleš poklop, penzijní připojištění, Úvěrové riziko, cizí správa, Google, příjem, spořitelna, obsílka, formulace, režijní jízdenky, představenstvo HPH, podnikatelské konto maxi

7T40858, 2U22710, 3AX7428, 2U22710, 3M35819

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK