Vláda zatápí stavebnímu spoření. Přesto je o něj zájem

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 4. 6. 2012 | 3 komentáře
I přes zásadní změny, které plánuje ministerstvo financí, je o stavební spoření v Česku stále zájem. Chystané otevření trhu pro banky však může přinést zemětřesení.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

6. 6. 2012 14:11 | Pavel

Ano, to je pravda, ale na tzv. přátelských klientech je do značné míry závislé. Bez jejich afinity není důvod nevzít třeba hypotéku u banky. Ale myslím, že problém je i v tom, že zdaleka ne každý má jasnou představu, na co bude v budoucnu potřebovat peníze. Já často začínal pouze s vidinou šetření jen tak, a vždy jsem skončil s jasnou vizí využití při rekonstrukci nebo nákupu věcí do bytu, což jsem tak realizoval. Teď ale bude muset být i v tomto směru každému šetřílkovi jasné, na co bude peníze potřebovat a podle toho se zařídit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 6. 2012 13:14 | Pavel

Stavebko končí pro tzv. přátelské klienty. Investice do 6- letého termíňáku s úrokem kolem 2% a vstupním poplatkem 1% z CC je ekonomický nesmysl i při státní dotaci 6 x 2000 Kč. Ovšem klienti toužící po úvěru si je budou pořizovat nadále.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 6. 2012 12:18 | Pavel

Nu, jinými slovy stavebko končí. Je to škoda, byl to takový stabilní pilíř domácího šetření. Zajímavé úroky (hlavně dříve) a zajímavá podpora (jedna z mála věcí, co poctivý šetřílek dostal od státu) a hlavně nezdaněné výnosy. Navíc skutečně neznám nikoho, kdo by alespoň část z takto ušetřené částky nepoužil na bydlení ve formě nákupu materiálu, koberců, nabytku a podobně. Teď už nebude nic. Vláda potřebuje odklánět stále větší a větší částky do svých bezedných kapes a prostému člověku už nezbyde nic. Nevím, často mé jediné úspory byly právě na stavebku. A ta podpora byla alespoň pro mě největší motivací. No nic, radší to projím, propiju a projezdím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Pavel Kohout

ekonom

Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services