Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Co se děje | 29. 5. 2012 | 7 komentářů
Má skvělou budoucnost, sotva začalo lézt, už vymýšlíte, jak ho pošlete na Harvard? Zadržte! Radši se začněte starat, aby ho vzali do mateřské školky. Dostat se do ní je u nás tvrdší ořech než se dostat na vysokou školu. Rodičům by mohly pomoci „dětské skupiny“ – ministerstvo je právě testuje.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 5. 2012 10:49, rina-ho

tohle je opravdu velký problém.
Tyké jsme byli vloni překvapeni zamítavým postojem školky k přijetí našeho syna.Mám pocit, že pro nás stát, potažmo obce vůbec nic nedělají, ještě se nám vysmívají do obličeje. Já jako rodič nepotřebuju 15 sportovišť do kterých město neustále investuje, nepotřebuji tři nové rohledny, které se v posledních letech vybudovaly a nikdo na ně nechodí. Já potřebuju školky pro mé děti, abych mohla pracovat, platit hypotéky, dům,náklady,energie a musíte vyžít s jedním platem a ještě se srovnat s tím, že nepřijetím Vašeho tříletého dítěte do školky Vám zaniká Vaše pracovní místo. A nikdo se Vás neptá jestli na to máte nebo ne.Nechápu, nechápu. Tenhle stát definitivně a s přehledem likviduje střední a nižší střední třídu a ještě nám káže o naší neschopnosti zajistit si "dobrý" život.

Reagovat

+7
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (7 komentářů)

29. 5. 2012 10:49 | rina-ho

tohle je opravdu velký problém. Tyké jsme byli vloni překvapeni zamítavým postojem školky k přijetí našeho syna.Mám pocit, že pro nás stát, potažmo obce vůbec nic nedělají, ještě se nám vysmívají do obličeje. Já jako rodič nepotřebuju 15 sportovišť do kterých město neustále investuje, nepotřebuji tři nové rohledny, které se v posledních letech vybudovaly a nikdo na ně nechodí. Já potřebuju školky pro mé děti, abych mohla pracovat, platit hypotéky, dům,náklady,energie a musíte vyžít s jedním platem a ještě se srovnat s tím, že nepřijetím Vašeho tříletého dítěte do školky Vám zaniká Vaše pracovní místo. A nikdo se Vás neptá jestli na to máte nebo ne.Nechápu, nechápu. Tenhle stát definitivně a s přehledem likviduje střední a nižší střední třídu a ještě nám káže o naší neschopnosti zajistit si "dobrý" život.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

29. 5. 2012 12:03

Průšvih je v tom, že kdyby se teď začaly stavět nové školky a nabírat pro ně perosnál, za deset let už by se zas zavíraly a personál vyhazoval. To je demografický fakt. Samozřejmě – pořád se vyplatí do nich investovat v různých satelitech a obcích nedaleko velkých měst, kam se přistěhovalo hafo lidí a kam se lidi ještě budou stěhovat (navíc lidi, kteří děti mají a budou mít).
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (rina-ho 29. 05. 2012 10:49)

29. 5. 2012 14:35 | Tomas

Jedině stavět ty budovy tak, aby byly rychle (nějaké dřevostavby třeba) a daly se pak přizpůsobit, aby mohly sloužit později jako škola a ještě později domov důchodců :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

29. 5. 2012 14:37 | Honza

Já si myslím, že ve 3 letech je průměrnému dítěti lépe s mámou. Aspoň já jsem školku nesnášel a celkem rád jsem tam chodil až rok před školou. (Tím nechci nijak omlouvat ten binec v investicích z veřejných prostředků. Na většině míst by byla lepší školka než spousta kravin, co se staví jen proto, že se na to sehnala dotace z našich daní prohnaná přes EU.)
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (rina-ho 29. 05. 2012 10:49)

29. 5. 2012 17:01 | jezevec

obce mají matriky a stavební úřady, takže demografický vývoj je znám na mnoho let dopředu, částečně i na delší dobu než těch pět let než se nově narozené détě dostane do školkového věku. bohužel, deset let řveme že není kapacita, nejsou peníze - a je to marný, je to marný, je to marný. na cyklostezky a intergaci kultur apod píčovin je peněz kakáč, ale na rozšíření učeben pro děti jsou tituly dlouhodobě podfinancované, a ani letos to není lepší.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 29. 05. 2012 12:03)

1. 6. 2012 17:28 | Rada

Jde to ode zdi ke zdi. Komunisti nutili dávat děti do jeslí už od půl roku a nyní je rodič rád, že mu vezmou do školky pětileté dítě.
Ombudsman má pravdu, i tak ale souhlasí s tím, že by měli být mírně zvýhodnění rodiče, kteří potřebují nastoupit do práce.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

31. 7. 2013 21:18 | Aniette

Ve čtvrtek 1. srpna 2013 vás zveme na den otevřených dveří v Tadeáškových jesličkách v Jablonci nad Nisou. Rodiče našich nejmenších dětiček jsou zváni na den otevřených dveří do Tadeáškových jesliček v Jindřichově ulici. Mohou si prohlédnout veškeré prostory, dozvědět se podrobnosti o organizaci dne a programech, které jsou pro děti připravovány během roku. A samozřejmě seznámit se i s personálem. VZP je součástí této milé akce. Budeme vás informovat o preventivních programech, které jsme v roce 2013 připravili pro rodiny s dětmi. Více se dozvíte na www.tadeaskovyjeslicky.cz. Nebo na stránkách www.trijednicky.cz či www.komunita111.cz
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 705 545 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Juříček

podnikatel, Brano Group

Viktor Kožený

podnikatel a kriminálník

Pavel Juříček
ÚSPĚŠNOST
5,66 %

z 53 duelů
Viktor Kožený
ÚSPĚŠNOST
12,50 %

z 8 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Užitek, Home banking, Burzovní výbory, česká spořitelna, michal wantulok, daň z příjmů, restaurace, psd2, Verizon, volební kampaň, uspořené prostředky, R/R Ratio, korunoví investoři, práva exekutora, Jan Kratochvil, NYMEX, ekonomická situace, KOPM

4C40689, C00LPAD5, 1K111111, 4C40689, 8S76068

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK