OSVČ: Jak vyzrát na daň z příjmů?

Ondřej Tůma | rubrika: Jak na to | 14. 3. 2012 | 14 komentářů
Tak třeba... Kadeřnice, grafik, tlumočník – komu se vyplatí výdajový paušál? A co může živnostníkům ještě pomoci snížit daně z příjmů?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 1. 2013 13:02

A vy jako zamestnanec si platite najem v provozovne?Platite si vlastniho ucetniho ci dan. poradce? Nesete riziko vlozeneho kapitalu, ktery muze prijit vnivec? To je jen kapka v mori. Ikdyz vy si v tom to sve negativni stejne najdete. Doufam, ze pracujete v soukrome firme, kde si vas nazor prectou.

Zobrazit celé vlákno

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

24. 1. 2014 9:59 | Podnikatelka

I zaměstnancům se odčítají položky od základu daně...a jestli někdo závidí podnikatelům....má možnost také podnikat
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 1. 2013 13:02

A vy jako zamestnanec si platite najem v provozovne?Platite si vlastniho ucetniho ci dan. poradce? Nesete riziko vlozeneho kapitalu, ktery muze prijit vnivec? To je jen kapka v mori. Ikdyz vy si v tom to sve negativni stejne najdete. Doufam, ze pracujete v soukrome firme, kde si vas nazor prectou.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 1. 2013 10:31 | Dora

Přesně tak. Zaměstnanec si do výdajů nedá nic. Paušál by měli postavit tak, aby byl srovnatelný, spíše znevýhodněný oproti skutečným nákladům, pak by to bylo spravedlivé. Nechceš sbírat paragony? Nemusíš, pak ale něco za něco...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2012 13:55 | Any

Po 18ti letech práce jako OSVČ se chystám do důchodu a nestačím se divit.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 3. 2012 10:58 | Dan

Rozdíly které ušetříte si ukládejte na nějaký vklad a i po případných změnách v zákonech budete vysmátý.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2012 10:57 | Dan

A pak že stát nepodporuje soukromé podnikání. A proč chybí finance ve státním rozpočtu. Kde jsou rovné podmínky při srovnání se zaměstnanci?Odpovědi jsou v uvedených příkladech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2012 17:02 | KarelT

Ono je to fajn že posledních pár let nemusím platit daně (nebo jen minimální) a mám malé odvody na soc. a zdravotní, ale zase nadruhou stranu se to časem může vymstít, protože malé příjmy a schodek ze zdravotního a důchodového pojištění jsou vítanou záminkou k "reformám" (čili privatizaci) systému. To pak budem platit jiný částky.....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2012 15:31 | xls

Soudní tlumočník (podnikání podle zvl. předpisů) má paušál 40%, obyčejný tlumočník 60%. Dobrý absurdistán.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2012 15:15 | eďa

Tohle jim nepiš, nebo je z toho klepne pepka, že jsou nenapravitelní a fin. negramotní superoslové.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2012 15:00 | finanční analytik

Autorovi. V anketě jednoznačně chybí tato odpověť : Finanční úřad bude platit mně.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2012 14:55 | finanční analytik

Od revoluce dělám daňová přiznání a rozjel jsem tento byznys uplně zadarmo. Nevytvářím zisk pro sebe, ale pro své klienty, kteří se mě snaží uplácet sami a ptají se mě, co mmně na oplátku mají koupit nebo zařídit, protože je zas uplácejí finanční úřady.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2012 13:47 | Zálesák

Odpočet úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání §15 odst.8. Do toho spadá Milenino certifikované kadeřnické školení nebo Miroslavův certifikovaný kurz? Úhrada za zkoušku nebo celý kurz?? Díky.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2012 11:59 | Jitka

Nevím, proč si pan tlumočník nevyřídí živnostenské oprávnění a neuplatnuje 60% paušál-docela významně by ušetřil - a to nejen na dani, ale hlavně na sociálním a zdravitním "pojištění". Neznám jediného tlumočníka široko daleko, který uplatnuje pouze 40%. Spíš by mě zajímali doktoři-viděla jsem jak si vesele uplatnují 60% paušál, a finanční úřad nic nenamítá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2012 10:12 | Miroslav Mareš

Tyto ukázky výpočtů jsou sice hezké, ale také byste se měli zmínit o přechodu na a z paušálu. To už je trochu problém.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Lenka Bradáčová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services