Prohnilí! Proč nás supermarkety krmí prošlým zbožím?

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 12. 3. 2012 | 31 komentářů
Písnička o tom, že u nás zákazník dostane o řád horší zboží než zákazníci v supermarketu s týmž logem na Západě, je notně obehraná. Nedosti však na tom, že dostáváme druhou jakost – potravinářská inspekce přináší do starého songu nový hudební motiv: ta druhá jakost je klidně prošlá nebo plesnivá!

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 3. 2013 22:15, pavel brno

Zrovna se mi pozvracel syn a s hrůzou budeme čekat, jestli to nebude horší(salmonela atd).V žádném případě za to nemůže obchodník,ten se jen chová tržně, jak mu káže Václav Klaus.Může za to česká obchodní inspekce,protože kdyby dala řetězci pokutu třikrát denně,tak mi kurva nikdo nevymluví, že se na to ty řetězce nevyserou.

+39
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 31 komentářů)

17. 8. 2014 8:40 | VONDRÁČKOVÁ H.

Běžte se podívat do Kauflandu Liberec- mezi čerstvý salám dávají stará zelená kolečka salámu. Běžte se podívat do supermarketu Tesko Liberec Ruprechtice -troufnou si dát do sáčku zcela černé banány a tak to prodávat,to nemluvím o další nahnilé zelenině,kterou vytahují denně asi z mražáku,protože je jako bačkora,hnus a ty brambory by kolikrát ani prasatům nikdo nedal. PŘEZTO SI TO LIDÉ KOUPÍ KVŮLI CENĚ.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2013 20:14 | Tomas

Ne, za to můžete Vy. Česká obchodní inspekce mu to svinstvo nenakoupila. Myslete hlavou, člověče!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2013 22:15 | pavel brno

Zrovna se mi pozvracel syn a s hrůzou budeme čekat, jestli to nebude horší(salmonela atd).V žádném případě za to nemůže obchodník,ten se jen chová tržně, jak mu káže Václav Klaus.Může za to česká obchodní inspekce,protože kdyby dala řetězci pokutu třikrát denně,tak mi kurva nikdo nevymluví, že se na to ty řetězce nevyserou.
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2012 10:44 | Honza

Chce to být důsledný a po špatné zkušenosti prostě už do toho řetězce nevstoupit, tak to dělají němci, švýcaři a třeba i rakušané a zaměstnanec německého lidlu a nebo aldi si moc rozmyslí nějakou takovou bulišárnu udělat
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2012 22:45 | petronilo

Rozhodně by měly být zveřejňovány nejenom potraviny závadné a nepoživatelné, ale též ty kvalitní a rozhodně by měly být uvedeny i obchody, ve kterých ty nezávadné a kvalitní potraviny lze koupit. Nejspíše by se vše pak hnulo daleko rychleji k nápravě.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2012 11:22 | oldis

Myslím si, že každý spotřebitel má v dnešní době možnost posoudit a volbu co bude jíst a kupovat. Když celý národ bude nakupovat veškeré potraviny od Českých výrobců tak určitě bude jíst lepší jídlo než z těchto Lídlů a jim podobných. Je dneska už tolik prodejců s českými potravinami že je vše na lepší výběr. A tím by spotřebitel automaticky dal KO těmto podvodníkům že si tohle nemohou dovolit.Dokud tomu tak nebude tak je zbytečné se o tom bavit nic se v tom nezmění.My nakupujeme pouze české potraviny již několik let a nemám v tomto žádný problém.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 10. 2012 1:06 | Navara

Odpověď na otázku položenou přímo v nadpise článku : Protože se tento stát nestará a nechrání své občany jak by měl. Jednodušší je nastražit pasti a kasírovat všude, kam jen oko občana dohlédne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2012 11:16 | Radka

Dávala bych jim likvidační pokuty v řádech milionů po zjištění zkažených nebo přelepených potravin a uzavření marketu po dobu detailní kontroly všech výrobků na prodejně a ve skladu! Navíc kriminál pro vedení za obecné ohrožení. To by pomohlo.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2012 14:44 | Pavel

Přesně tak, je potřeba kontrolovat složení každého výrobku z čeho se skládá a kolik éček obsahuje. Obrovská spousta potravin v sobě má aromata a látky zvýrazňující chuť a vůni - proto, aby se přehlušila pachuť těch s..ček, ze kterých je to vyrobeno.
Nikdy např. už nekoupím maso v supermarketu. Koupil jsem takhle v Lidlu zabalené kuře, přinesu ho domů a je zespodu zelené. Udělal jsem to pak asi dva měsíce poté a situace se opakovala. Naštěstí reklamaci rychle a korektně uznali. I z Tesca jsem si dovezl nazelenalé hovězí bifteky zabalené na polystyrenovém tácku. Jednou jsem si při nákupu v Tescu chtěl koupit vepřové steaky přímo z jejich řeznictví a tak jsem požádal prodavače, aby mi je ukázal zespodu. Byly úplně zelené, i v tom blbém světle co tam mají (proč asi?) to bylo vidět. Tak jsem na to zhnuseně ukázal, že to rozhodně nechci a prodavač jen pokrčil rameny a vrátil steak na své místo zelenou barvou dolů. Takže maso kupuji jen u řezníka!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2012 19:20 | kateřina

myslím ,že zákaznici ještě neví všechno..až se začnou kontrolovat výrobny to budete překvapení ještě víc....
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2012 10:48 | Krakonoš

(Archimonde: Kaufland a zelenina? Hnus a humus!...) Pokud byste si v kauflandu nekoupil jen zeleninu, tak to jste na tom ještě dobře. Já bych si tam nekoupil ani rohlík. Kdyby opravdu platilo, že za každé prošlé zboží, které tam naleznete, vám vyplatí dárkovou poukázku 30 Kč jak garantují, tak bych si na tom mohl založit živnost. Ale abych byl objektivní, jinde to není o moc lepší.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 3. 2012 0:36 | Archimonde

jmenovat prodejny nepomůže ničemu, podvádějí VŠECHNY. Stačí se občas po té prodejně občas podívat pořádně, očima kontrolora... Kaufland a zelenina? Hnus a humus! Označený "řádně" coby II. jakost, s cenou jen o hodně málo levnější než jakost I., ovšem "kvalitou" je to na úrovni, že bych tím nekrmil ani prase! Zeleninu a ovoce tak kupuju (když teda se bavíme o marketech), v Hypernově. Tam maj aspoń jakost I., jasně taky člověk nesmí bejt jak tupá ovce a vzít první co je na ráně, ale dá se tam vybrat...
Aby někdo neměl dojem, že chválím Hypernovu. To vůbec ne, já jsem steptický naprosto stejně vůči všem řetězcům a nákup je pro mě pouze dilema - výběr nejmenšího zla. V Hypernově tedy pozor u mléčných výrobků. Výrobek, kterému během několika málo dní končí lhůta "spotřebujte do", bývá v regálech často zcela vpředu. Pro stejný výrobek s delší trvanlivostí musíte šáhnout dozádějc. Striktně a důsledně kontrolujte v Hypernově datum spotřeby zejména u výrobků, které mají spotřebu řádově týden-14 dní. Další fintou je, že na výrobek např. za 14 kaček dají obří žlutou upoutávku "AKCE" a zlevní ho o korunu, přičemž výrobek má dobu spotřeby buď zítra nebo rovnou ten den kdy nakupujete... O korunu!! I za poloviční cenu bych si sakra rozmyslel, jestli mám hazardovat s mikroflórou svých střev...
Jogurty: Zapomeňte na dobré mámy, táty, strýčky, tetičky atd. Hnusná chemická sračka tvořená z drtivé většiny cukrem a škrobem. Mlíko to nevidělo ani z rychlíku. Změňte si v hlavě že "bílý jogurt je fuj" nebo že "bílý jogurt je pro lidi, co se potřebujou vys*at"... Kupte si český bílý jogurt, zamíchejte s jahodovou marmeládou z jablek (nebo radši s domácí) a ucítíte ten rozdíl. Doporučuju bílý choceňský, Hollandia, Olma. Výborné jsou také jihočeské Agrola ve skle, ale cena převyšující 20 kč za jeden způsobila, že to už není tak masově kupovaný produkt...bohužel... jinak jsou totiž opravdu výtečné a na Mlékárenských dnech v Přibyslavi, kde je výrobce prodával za 10 korun (s plnou dobou trvanlivostí! nebyly to žádné že by tomu za pár dní končilo datum spotřeby! a navíc v širokém sortimentu příchutí) a lidi to tam kupovali v mnoha desítkách kusů na osobu...
Salámy a uzeniny, to je kapitola sama pro sebe. O těch už bylo napsáno opravdu hodně. Tady mám jen jeden výraz: údiv. Ano. Je pro mě naprosto neskutečné a nepochopitelné, že to vůbec ještě někdo kupuje. Nemusíte být vegani nebo vegetariáni, abyste zavrhli salámy. Kupujte klidně maso dál... ale proboha ne salámy. Dřív jsem si občas dovolil koupit si salám s cenou min. 20 Kč/10 dkg, to jsou ty různé "zámecké", "farmářské" a "výběrové" šunky... dnes už nekupuju salámy a uzeniny VŮBEC. Všude je totiž E250, dusitan sodný. Ve všech "dětských" šunkách atd. Věřte, jeden čas jsem dělal velmi důkladný průzkum v různých marketech. Salám bez E250 jsem prostě nenašel. Vyhazujete akorát šílený peníze za to, abyste si koupili "lepší" salám, kde bude "aspoň" 75% masa... lidi, kteří šetří i na salámu, se pak cpou tím nejneuvěřitelnějším hnusem, že si to nikdo ani nedovede představit. Semleté kosti, zobáky a peří, prasečí kůže, trocha přírodního sádla a maso té nejhorší kvality co už nešlo zpracovat nikam jinam a voalá, salám za pětikorunu/10dkg je tu...
Závěr: Je to opravdu smutný, ale já už do marketů chodím APRIORI s tím, že musím pečlivě číst, hlídat, kontrolovat, co do toho košíku vlastně dávám a jsem holt smířenej s tím, že to, co kupuju, je vždycky určitý kompromis... daň za to, že jsme si vycinkali zrušení řezníků, pekařů, družstevních mlékáren atd.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2012 23:04 | Tomáš

Proč nás krmí?Protože jim to tolerujeme, jse kafky, kdyby sme se nan ě vykašlali a nekupovali, tak to ani neprodaj, já jezdím jen do nmecka, tam nestojí rama ani euro a tady mslo 40 kč?jděte do hajzlu supermarkety!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2012 22:30 | Vladimír Polák

Stejně si za to v konečným součtu může spotřebitel sám! Když tyhle řetězce prodávají nekvalitní potraviny, kupující by zde měl přestat nakupovat. Takhle to ukázkově funguje v Německu, tam se umí bránit i proti zdražování, pro ukázku vejce tam stojí v Kauflandu 2,50 Kč/ks. Němci prostě když vidí jak se k nim chovají, přestanou u nich nakupovat, začnou se orientovat na menší specializované krámky, kde kvalita potravin je často mnohem lepší. Případně nakoupí ve velkým v zahraničí, tak že měsíc vydrží bez většího nákupu v onom supermarketu a ten supermarket na to samozřejmě musí reagovat... Bohužel my stále chodíme do těch samých supermarketů, ikdyž v poslední době se začalo mluvit o tom co to vlastně jíme za "potraviny". Ale věřte, tohle se v těch supermaketech prodává od tý doby co jsou tady, jen my si to nechváme líbit...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2012 18:36 | Roman

Nešlo o různé šarže, ale o to, že shodou okolností po tom testu Kunín změnil výrobce a suroviny z tuzemského na francouzské. Nicméně po protestech kupujících se vrátil s výrobou opět do Čech a z původních surovin, takže nyní byste už měl zase koupit ten výrobek, který vyšel v testu dobře. Aspoň co jsem na Facebooku časopisu Test četl. Byl tam daný i ten e-mail Kunína jedné paní, která si na tu změněnou kvalitu stěžovala.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 3. 2012 17:35

stačilo by včas dát potraviny do slevy a je po problému
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2012 17:23 | Joža Kolář

Argumenty tiskových mluvčích všech těch společností o tom, že se jedná selhání jednotlivce, jsou pochopitelně nesmysl. Copak nějakej ferda, který doplňuje regály realizuje přlepování etiket? Rozhodně ne! Pouze tehdy, je-li mu to nařízeno. A proč mu to nařizují? Aby byl odpad nižší a prémie - kurva Halík vyšší, vyšší!!! Je třeba myslet politicky, Halík....
Jak z toho ven? V maximální možné míře nakupovat u našich německy hovořících sousedů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2012 17:02 | Petr

To chce právě tyto prodejny jmenovat a to stále dokola aby se nám dostali do podvědomí že je to šizunk ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 3. 2012 16:28 | Pája

Moudrá rada číst etikety v obchodě je jaksi na nic - pokud se etikety falšují. Minulý týden jsem si v jednom nejmenovaném řetězci koupil sýr, etiketu řádně pročetl...a po rozbalení doma našel zplesnivělý eidam. Tož jsem nelenil a napsal na potravinářskou inspekci. To jsem zvědav, k čemu to bude dobré.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2012 15:15 | Jan

"dokud bude hodně lidí ochotno koupit kdejaký šunt bez ohledu na kvalitu, hlavně když to bude levné, tak se nic nezmění. Chce to méně nadávat a víc vybírat kvalitu za rozumnou cenu."
A můžete mi poradit, jak tu kvalitu poznáte? Obávám se, že řídit se cenou v Česku není cesta ke kvalitě, ale POCITU kvality, což je dost velký rozdíl.
A jen tak mimochodem na adresu oslavných vět na malé obchody výše. Děje se tam povětšinou úplně to samé, jen to dělají šikovněji, pečlivěji, sami a tedy bez svědků. Pan Nguyen u vás je možná čestná výjimka, u nás je to přesně obráceně.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Svoboda

podnikatel, Toi Toi

Jan Keller

sociolog

Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jan Keller
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services