Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Co se děje | 12. 3. 2012 | 31 komentářů
Písnička o tom, že u nás zákazník dostane o řád horší zboží než zákazníci v supermarketu s týmž logem na Západě, je notně obehraná. Nedosti však na tom, že dostáváme druhou jakost – potravinářská inspekce přináší do starého songu nový hudební motiv: ta druhá jakost je klidně prošlá nebo plesnivá!

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 3. 2013 22:15, pavel brno

Zrovna se mi pozvracel syn a s hrůzou budeme čekat, jestli to nebude horší(salmonela atd).V žádném případě za to nemůže obchodník,ten se jen chová tržně, jak mu káže Václav Klaus.Může za to česká obchodní inspekce,protože kdyby dala řetězci pokutu třikrát denně,tak mi kurva nikdo nevymluví, že se na to ty řetězce nevyserou.

Reagovat

+36
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (31 komentářů)

13. 3. 2012 10:48 | Krakonoš

(Archimonde: Kaufland a zelenina? Hnus a humus!...) Pokud byste si v kauflandu nekoupil jen zeleninu, tak to jste na tom ještě dobře. Já bych si tam nekoupil ani rohlík. Kdyby opravdu platilo, že za každé prošlé zboží, které tam naleznete, vám vyplatí dárkovou poukázku 30 Kč jak garantují, tak bych si na tom mohl založit živnost. Ale abych byl objektivní, jinde to není o moc lepší.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Archimonde 13. 03. 2012 00:36)

13. 3. 2012 19:20 | kateřina

myslím ,že zákaznici ještě neví všechno..až se začnou kontrolovat výrobny to budete překvapení ještě víc....
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

20. 3. 2012 14:44 | Pavel

Přesně tak, je potřeba kontrolovat složení každého výrobku z čeho se skládá a kolik éček obsahuje. Obrovská spousta potravin v sobě má aromata a látky zvýrazňující chuť a vůni - proto, aby se přehlušila pachuť těch s..ček, ze kterých je to vyrobeno.
Nikdy např. už nekoupím maso v supermarketu. Koupil jsem takhle v Lidlu zabalené kuře, přinesu ho domů a je zespodu zelené. Udělal jsem to pak asi dva měsíce poté a situace se opakovala. Naštěstí reklamaci rychle a korektně uznali. I z Tesca jsem si dovezl nazelenalé hovězí bifteky zabalené na polystyrenovém tácku. Jednou jsem si při nákupu v Tescu chtěl koupit vepřové steaky přímo z jejich řeznictví a tak jsem požádal prodavače, aby mi je ukázal zespodu. Byly úplně zelené, i v tom blbém světle co tam mají (proč asi?) to bylo vidět. Tak jsem na to zhnuseně ukázal, že to rozhodně nechci a prodavač jen pokrčil rameny a vrátil steak na své místo zelenou barvou dolů. Takže maso kupuji jen u řezníka!
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

30. 4. 2012 11:16 | Radka

Dávala bych jim likvidační pokuty v řádech milionů po zjištění zkažených nebo přelepených potravin a uzavření marketu po dobu detailní kontroly všech výrobků na prodejně a ve skladu! Navíc kriminál pro vedení za obecné ohrožení. To by pomohlo.
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

25. 10. 2012 1:06 | Navara

Odpověď na otázku položenou přímo v nadpise článku : Protože se tento stát nestará a nechrání své občany jak by měl. Jednodušší je nastražit pasti a kasírovat všude, kam jen oko občana dohlédne.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

26. 10. 2012 11:22 | oldis

Myslím si, že každý spotřebitel má v dnešní době možnost posoudit a volbu co bude jíst a kupovat. Když celý národ bude nakupovat veškeré potraviny od Českých výrobců tak určitě bude jíst lepší jídlo než z těchto Lídlů a jim podobných. Je dneska už tolik prodejců s českými potravinami že je vše na lepší výběr. A tím by spotřebitel automaticky dal KO těmto podvodníkům že si tohle nemohou dovolit.Dokud tomu tak nebude tak je zbytečné se o tom bavit nic se v tom nezmění.My nakupujeme pouze české potraviny již několik let a nemám v tomto žádný problém.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

26. 10. 2012 22:45 | petronilo

Rozhodně by měly být zveřejňovány nejenom potraviny závadné a nepoživatelné, ale též ty kvalitní a rozhodně by měly být uvedeny i obchody, ve kterých ty nezávadné a kvalitní potraviny lze koupit. Nejspíše by se vše pak hnulo daleko rychleji k nápravě.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bob 12. 03. 2012 07:28)

21. 12. 2012 10:44 | Honza

Chce to být důsledný a po špatné zkušenosti prostě už do toho řetězce nevstoupit, tak to dělají němci, švýcaři a třeba i rakušané a zaměstnanec německého lidlu a nebo aldi si moc rozmyslí nějakou takovou bulišárnu udělat
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

20. 3. 2013 22:15 | pavel brno

Zrovna se mi pozvracel syn a s hrůzou budeme čekat, jestli to nebude horší(salmonela atd).V žádném případě za to nemůže obchodník,ten se jen chová tržně, jak mu káže Václav Klaus.Může za to česká obchodní inspekce,protože kdyby dala řetězci pokutu třikrát denně,tak mi kurva nikdo nevymluví, že se na to ty řetězce nevyserou.
Reagovat | Citovat

+36
Líbí
Nelíbí

1. 8. 2013 20:14 | Tomas

Ne, za to můžete Vy. Česká obchodní inspekce mu to svinstvo nenakoupila. Myslete hlavou, člověče!
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pavel brno 20. 03. 2013 22:15)

17. 8. 2014 8:40 | VONDRÁČKOVÁ H.

Běžte se podívat do Kauflandu Liberec- mezi čerstvý salám dávají stará zelená kolečka salámu. Běžte se podívat do supermarketu Tesko Liberec Ruprechtice -troufnou si dát do sáčku zcela černé banány a tak to prodávat,to nemluvím o další nahnilé zelenině,kterou vytahují denně asi z mražáku,protože je jako bačkora,hnus a ty brambory by kolikrát ani prasatům nikdo nedal. PŘEZTO SI TO LIDÉ KOUPÍ KVŮLI CENĚ.
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Krakonoš 13. 03. 2012 10:48)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Vrácení zboží
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, snažil jsem se nalézt odpověď na svůj dotaz v již zveřejněných dotazech, ale neuspěl jsem. Objednal jsem si na internetu malé jezírkové čerpadlo, v balíku byl však typ určený pouze do akvárií,... více

Spotřebitelská poradna

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Markéta Šichtařová

ekonomka

Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
29,17 %

z 24 duelů
Markéta Šichtařová
ÚSPĚŠNOST
96,00 %

z 75 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Statické metody hodnocení investic, Závazky podniku, Kvitance, daně, telefónica, vodafone, start-up, lime, spendee, 549/1991 Sb., družstevní bydlení, digitální měna, náhradní karty, průměrný výdělek, jan ruml, václav kočka, spořicí účet s výpovědní lhůtou, ESPA-ČS fondy

MK7R7777, 4P75572, 2K17417, 3K57573, 4Z04053

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK