SMH: výnos bez rizika, nebo další letadlo?

Aleš Tůma | rubrika: Co se děje | 15. 12. 2011 | 10 komentářů
Jak se stát milionářem? Začněte s miliardou. Tak by se dala shrnout rada pro investory chtivé rychlých zisků „na forexu“.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 12. 2011 20:26, Jiří Invest

Dobrý den,

SMH neznám, ale to co píše autor ohledně výše zhodnocení mi připadá jako neznalost trhů. Ponechme stranou sídlo fondu a důvody proč tomu tak je (že by daně??), tak neznám jediný důvod, proč by FX fond nemohl dosahovat takovýchto výsledků. Špičkoví obchodníci Jim Rogers a G.Soros udělali během 10 let svým klientům ve fondu Quantum v 70. letech 4200% (sice na akciích a komoditách), takže investoři, kteří u nich začínali s 10.000 USD včetně průběžných výběrů skončili s 18.000.000 USD na účtě, zatímco samotný S and P index vzrostl za toto období o 47%. To, že FX concepts v roce 2009 skončil ve ztrátě přece neznamená, že všichni ostatní musí skončit ve ztrátě také. S primitivními opčními strategiemi a jedním obchodem měsíčně si může trhů znalý jedinec zhodnotit účet o cca 10-30% za rok, tak nevidím jediný důvod proč by forexu znalý obchodník nedokázal udělat za rok a půl 150%. Nehledě na to, jaké si manažeři top hedge fondů vyplácejí odměny a jaké mají platy. Tam nejde o desítky tisíc USD.. Potom by reálné zhodnocení možná také vypadalo jinak.

+12
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

2. 2. 2012 12:09

Průměrný výnos se pohybuje přes 6% měsíčně, nejvyšší byl něco kolem 10% a nejnižší kolem 1,5%, Medián je tedy velmi blízko průměru, za období 25 měsíců. Webové stránky fondu prezentovat nelze, mohlo by to být bráno jako reklama, kterážto je na podobné produkty u nás zakázána. Ale kdo hledá, tak najde
Investor
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2012 0:07 | Harry

Ano, souhlasím, že by bylo fajn mít vyjádření obchodníků s měnami. Strašně by mě zajímalo, jaký je medián ročního výnosu (průměr nic neřeší) a jaká je průměrná životnost klienta.
Nejsem zvědavý na marketingové vyjádření typu během 2-měsíční soutěže nejvyššího zhodnocení dosáhla paní XY s celkovým výnosem 420%, když nejvíce sázela na pohyb AUD. U tipovacích soutěží by organizátor měl povinně zveřejňovat agregátní výsledky, aby si gambleři uvědomili, jakou mají šanic dosáhnout pozitivního výnosu, nemluvě o cílovaném pozitivním výnosu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2011 16:28

To bych chtěl Hartmana vidět, aspoň jeden jeho účet :-D pan učitel asi dobrý, ale kdo umí umí, kdo neumí jde učit...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2011 8:20 | Matěj

Na novináře a věrohodný web si jenom hrajete, bohužel. Jinak byste znali základní pravidlo, že kritizované straně musíte dát prostor k vyjádření. Třeba ho nevyužije (v tom případě je potřeba to v článku zdůraznit) a třeba vám řekne nesmysly, ale ten pokus poskytnout kritizované firmě aspoň odstaveček, to je prostě základ seriozních médií.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2011 6:49 | Marek

Fajn článek.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2011 21:57

Přesně tak, neznalost a možná i nějaká rivalita. Dnes má svůj FX Fond každý kdo do Forexu dělá. Hartman z FxStreet (kam se výnosem SMH hrabe), Finančníci, Turek z Czechwealthu. Všichni pracují s klienty a spravují jejich peníze, pořád totiž drtivá většina drobasů prodělává...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2011 20:26 | Jiří Invest

Dobrý den,
SMH neznám, ale to co píše autor ohledně výše zhodnocení mi připadá jako neznalost trhů. Ponechme stranou sídlo fondu a důvody proč tomu tak je (že by daně??), tak neznám jediný důvod, proč by FX fond nemohl dosahovat takovýchto výsledků. Špičkoví obchodníci Jim Rogers a G.Soros udělali během 10 let svým klientům ve fondu Quantum v 70. letech 4200% (sice na akciích a komoditách), takže investoři, kteří u nich začínali s 10.000 USD včetně průběžných výběrů skončili s 18.000.000 USD na účtě, zatímco samotný S and P index vzrostl za toto období o 47%. To, že FX concepts v roce 2009 skončil ve ztrátě přece neznamená, že všichni ostatní musí skončit ve ztrátě také. S primitivními opčními strategiemi a jedním obchodem měsíčně si může trhů znalý jedinec zhodnotit účet o cca 10-30% za rok, tak nevidím jediný důvod proč by forexu znalý obchodník nedokázal udělat za rok a půl 150%. Nehledě na to, jaké si manažeři top hedge fondů vyplácejí odměny a jaké mají platy. Tam nejde o desítky tisíc USD.. Potom by reálné zhodnocení možná také vypadalo jinak.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2011 20:11 | Taktéž spokojený klient

Forexem se aktivně již několik let a mihu říct,že 10% měsíčně musí na FX udělat každý ňouma a to s prstem zadku. U zmíněné společnosti mám peníze a výnosy pravidelně vybírám. Kdo chce, nechť i tak suší své peníze v České spořitelně za 1,75% p.a.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2011 19:09 | Anonym

Vidím jen nabouchanej informační web o forexu, form FXCM v češtině, škoda že sem FX začátečník a na XTB nedám dopustit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2011 18:56 | klient a spokojený

Dobrý den, ano možná to vypadá divně, ale peníze jsem k nim vložil cca před 2 lety a dávno mám vklad zpět a už mi vydělává jen zisk, určitě se mi to nezdá jako letadlo, či podvod. Reklamu nikde zveřejňovat nesmí a proto nenajdete na googlu, ale doporučil mi je kamarád, taky spokojený klient... kdo nevěří ať tam běží :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Pithart

politik

Ivana Šachová

podnikatelka, Silex

Petr Pithart
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivana  Šachová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services