Ceny povinného ručení jsou dole. Jdeme šetřit!

Jindřich Hradecký | rubrika: Jak na to | 23. 11. 2011 | 9 komentářů
Nejnižší ceny za dlouhé roky a k tomu mnohem víc služeb. Povinné ručení nikdy nešlo Čechům tak na ruku. Má to háček: vybrat si to pravé dá dost práce.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 6. 2012 0:55, hynek

Pakliže chcete na pojištění (nejen mot. vozidel) ušetřit a hlavně být pojištění tak aby Vám to k něčemu bylo, najděte si svého pojišťováka, ne pobočku ani internet (slevy které tam získáte jsou zlomkové oproti těm, které Vám nabídne výhradní poj. agent). Možná ho nenajdete na první pokus ale vyplatí se to. Ptejte se co Vám může kromě sjednání smlouvy nabídnout a jaký servis Vám bude po podpisu smlouvy nabízet. Ideální je když má vazby na likvidaci daného ústavu apod. Jedním z poznávacích znamení člověka, který se to snaží dělat pořádně, je když Vám nabídne abyste s ním konzultovali hlášení pojistných událostí - když tuto službu totiž klientovi nabídne, musí si být jistý, že mu dává kvalitní produkt a nebo ho seznámil se všemi dírami které třeba díky tlaku na cenu pojistka má. Jednou se po něm totiž svezou případné průšvihy, které klasicky schytávají zaměstnanci klientských servisů na tel. linkách.
:) Jsou mezi námi i blbci, tak jako v ostatních povoláních.

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

26. 9. 2012 13:55 | Majk Sedlák

Zdravim, zrovna nedávno jsem řešil povinný ručení a hledal jak co kde nejlevněšji. Známý poradily poptávkový web. prostě jsem zadal oč mi jde a pojišťovny se s nabídkama ozývaly samy, což bylo pro mě fajn, že jsem neztrácel tolik času. Vím, že takovejch webů existuje hodně, máte s tim někdo zkušenosti? http://www.aaapoptavka.cz/poptavky/15-poradenstvi.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 6. 2012 0:55 | hynek

Pakliže chcete na pojištění (nejen mot. vozidel) ušetřit a hlavně být pojištění tak aby Vám to k něčemu bylo, najděte si svého pojišťováka, ne pobočku ani internet (slevy které tam získáte jsou zlomkové oproti těm, které Vám nabídne výhradní poj. agent). Možná ho nenajdete na první pokus ale vyplatí se to. Ptejte se co Vám může kromě sjednání smlouvy nabídnout a jaký servis Vám bude po podpisu smlouvy nabízet. Ideální je když má vazby na likvidaci daného ústavu apod. Jedním z poznávacích znamení člověka, který se to snaží dělat pořádně, je když Vám nabídne abyste s ním konzultovali hlášení pojistných událostí - když tuto službu totiž klientovi nabídne, musí si být jistý, že mu dává kvalitní produkt a nebo ho seznámil se všemi dírami které třeba díky tlaku na cenu pojistka má. Jednou se po něm totiž svezou případné průšvihy, které klasicky schytávají zaměstnanci klientských servisů na tel. linkách. :) Jsou mezi námi i blbci, tak jako v ostatních povoláních.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2011 16:12 | Rada

Tohle řešil už Ústavní soud. Poškozený má právo na plné odškodnění (má právo i na nové díly přestože má starý automobil). Pokud se nedočkáte dostatečného odškodnění, můžete pojišťovnu informovat, že pokud se nepolepší, dáte ji k soudu. A pokud se opravdu nepolepší, dejte ji k soudu. Měl byste ho bez problémů vyhrát.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2011 16:08 | Rada

Váš příspěvek jsem si přečetl a už jsem se nad ním i zamyslel. Nemusíte se hned tak rozčilovat...Možná to tedy vyřeším tak, že nechám sjednat povinné ručení na moje auto někoho z rodiny.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2011 1:21 | Kuliiisek

Stejně je pro českého klienta nejdůležitější cena, protože to, co za ni dostane je až druhořadé.. Takže doufám, že mě nikdy netrefí někdo s Triglavem, abych nedostal jen 25% škody..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2011 23:03 | Hugo

"uvažoval bych o přepsání automobilu na manželku" Kristepane, zkusil jste si alespoň přečíst ten můj příspěvek??? Pojistníkem klidně může být Vaše slepá babička, bydlící v Horní Dolní a díky segmentaci tak má koeficient 0,7 oproti Vašemu 1,2, který máte díky tomu, že jste MBA a bydlíte v Práglu... Dokážete pochopit, že pojištění auta a jeho vlastnictví nemá spolu absolutně nic společného? Samozřejmě nedokážete...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2011 22:28 | Rada

Máte samozřejmě pravdu. Bydlel jsem několik let v Praze a používal tam automobil. Po letech jsem si změnil trvalé bydliště do Prahy a pojišťovna mi zdražila povinné ručení o cca 40%. Nebýt ekologické daně, uvažoval bych o přepsání automobilu na manželku, která má trvalé bydliště mimo Prahu. Nakonec to nejspíš vyřeším vynucením si slevy nebo přechodem k jiné pojišťovně. Jinak článek na mě působil jako PR pojišťoven. Většině lidí kolem každý rok zvýší sazbu, takže i když nebourají, platí +- pořád stejně. Před časem jsem četl článek, který rozebíral kolik pojišťovny na povinném ručení vyberou a kolik vyplatí za škody. To, co jim zůstane na režii a zisk je v řádu miliard. Stále je tady velký prostor pro snížení ceny !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2011 15:04 | Hugo

Pojistníkem klidně může být babička Vaší sestřenice, která v tom autě v životě neseděla.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2011 13:55 | Pavel

Kritéria povinného ručení jsou nadále zcestná protože pojistníkem je vlastník vozidla, nikoliv jeho řidič.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Devát

manažer

Ivana Šachová

podnikatelka, Silex

Jiří Devát
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivana  Šachová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services