Jak na spokojené stáří: příklady, co dělat, když je vám dvacet, třicet, padesát...

Rad, jak se chystat na důchod, se vyrojilo mnoho. Ne každá se však hodí pro každého: jiná strategie je vhodná pro bezdětného před třicítkou, jiná pro ty, kteří mají do důchodu jenom krůček. Zopakujme si tedy pár zásad, přidáme pár tipů a na modelových příkladech si ukažme, co se hodí ke kterému věku.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 11. 2011 7:47, Jeicop

Dobrý den,
jen bych chtěl krátce reagovat na Váš příspěvek. Již delší dobu na těchto stránkách pozoruji velkou NEobjektivitu, je vidět že články píšou lidé nějakým způsobem "zainteresováni" do problematiky a snaží se protlačit jen a pouze FONDY. Sám sebe se ptám, proč? Zpochybňovat Day-trading a znevažovat sílu zlata na úkor fondů.....Díky, ale opouštím navždy tyto reklamní stránky.

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

16. 1. 2012 20:13 | krejsa

Můj typ na spokojené stáří: Urychleně opustit tuto neperspektivní zem a pokud možno Evropu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2012 20:34 | amálka

již dlouho mne nikdo tak nepobavil. Váš příspěvek, ve kterém porovnáváte současnou situaci s investicí do výmalby kajut Titanicu je velmi výstižný a vtipný. Je vidět, že to máte dobře srovnané. Jenom je mi líto starších lidí, kteří by ještě v dnešní době na to doporučování do fondů skočili.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2011 17:50 | Vít Suchý

...super...tedy zpátky na stromy ???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2011 17:49 | Vít Suchý

Desatero investora v bodě 1/ praví : neinvestuj do ničeho, čemu nerozumíš...metoda pokus-omyl může být poměrně fatální zkušeností, nemyslíte ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2011 3:07 | Archimonde

cpát v dnešní době peníze do bankovního sektoru je totéž, jako platit novou výmalbu kajut Titaniku 14. dubna 1912 večer... na horních palubách se ještě tančí, ale ve skutečnosti jde vláda peněz definitivně do horoucích hlubin... přežije ten, kdo nezávisle na tomto systému bude mít vlastní bydlení, vlastní pole, která mu dají jídlo, vlastní studnu, která mu dá vodu, a vlastní les, který mu dá dřevo na topení... a společenství či menší komunitu, která bude sdílet stejné hodnoty a která bude pracovat za "byt a stravu", aby si zajistila vlastní přežití...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2011 18:04 | Fany

Před nějakým časem by tento článek byl oslavou různých životních kapitálových, či investičních pojistek. Je vidět pokrok, už jsme u fondů. Za nějaký čas to budou certifikáty, či přímo akcie, či jiné komodity. Sem tam se tam do toho namíchá nějaká nemovitost, případně umělecké předměty apod. Tak že potud nic nového pod sluncem. Ale že je v tom namočen i pan Dušan Šídlo je mi záhadou... :-) A teď vážně. Vážení autoři, jak dalece jste schopni vidět, co se týče EU a eurozóny, na které jsme, tak i tak závislý? Kdy odhadujete konec skutečné krize, která patrně teprve přijde? Které z bank v EU padnou jako první a které na našem území? Kdy půjde Německá ekonomika, která de facto táhne celou EU ke dnu? Lépe řečeno, kdy Němcům toto dojde a řeknou "a dost"? O Němcích proto, že je s nimi naše ekonomika dost provázána. No a v těchto souvislostech jsou nějaké nesmyslné rady o cpaní peněz finančním žralokům dost nemístné, nemyslíte?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2011 10:57

A proč třeba nevyužít investiční certifikáty? Neplatí se tak vysoké poplatky jako u fondů. Je to sice investice pro větší částky, ale potom je výhodnější než investování do poplatkově drahých fondů. Je spousta druhů investic a fondy (hlavně z důvodu vysokých poplatků) nepatří mezi nejvýhodnější.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2011 9:56 | Martin

Zjistit si základní informace o investování např. do komodit není pro průměrně uvažujícího člověka vůbec těžké , sám jsem si to vyzkoušel a to (bohužel) nejsem vysokoškolsky vdělán. Ale vydělat na fondech nebo snad státních dluhopisech je prostě pohádka pro malé děti.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2011 9:32 | Lukáš

Ano na jednu stranu souhlasím se zde již vyřčenými názory v diskuzi, ale jsou všichni běžní lidé natolik finančně gramotní, aby mohli jít do investic na vlastní pěst? Já to třeba zkouším a čas ukáže jak jsem (ne)úspěšný. Bohužel ale ve svém okolí, a jedná se o lidi jak mladé tak předdůchodového věku, nevidím nikoho kdo by věděl něco o investicích a právě pro takové lidi jsou opravdu fondy lepším řešením než běžný účet. Prostě nejsou všichni takový machři jako vy co jste fondy zatratili.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2011 8:24 | eďa

Oba příspěvky shora uvedené bych z fleku podepsal a protože nemůžu, tak jsem je alespoň obodoval.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2011 8:21 | Jan

Snuska nesmyslu a PR pro fondy. Znate snad nekoho, kdo zbohatl na fondech aniz je vykradl nebo je vlastni? Je lepsi penize projist, nebo splachnout do zachoda. Investice na vlastni pest je mozna vice rizikova, ale zato pod vetsi kontrolou.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2011 7:47 | Jeicop

Dobrý den, jen bych chtěl krátce reagovat na Váš příspěvek. Již delší dobu na těchto stránkách pozoruji velkou NEobjektivitu, je vidět že články píšou lidé nějakým způsobem "zainteresováni" do problematiky a snaží se protlačit jen a pouze FONDY. Sám sebe se ptám, proč? Zpochybňovat Day-trading a znevažovat sílu zlata na úkor fondů.....Díky, ale opouštím navždy tyto reklamní stránky.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Pavel Blažek

politik

Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services