Malé peníze: Investice do strukturovaných produktů? Jen pro pokročilé!

Jan Müller | rubrika: Když se řekne | 21. 9. 2011 | 5 komentářů
Peníze.cz navázaly spolupráci se serverem Malé peníze. Jednou týdně odpovídáme na nejzajímavější čtenářské dotazy. Nedbáme o starosti magnátů, kam ulít pohádkové zisky. Zajímá nás v dobrém slova smyslu „malý člověk“ a jeho – malé peníze. Kam s nimi? Pro koho jsou „garantované“ strukturované produkty?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

22. 9. 2011 14:03 | Skrblík

Neříkám, že je to něco divného, jen by mě zajímalo, kolik klientů si tento fakt uvědomuje. V dnešní předlužené Evropě (a nejen v ní) bych to rozhodně nepovažoval za pouhou formální poznámku pod čarou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2011 16:13 | chk

co je na tom divnyho?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2011 14:07

Mě se to nezdá jako apriorní odsudek: viz titulek a ono „jen pro pokročilé“. Jak říkáte, ne každý tomu rozumí. Já článek chápu jako varování před investicemi, jejichž mechanismus a podmínky mi nejsou jasné.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 9. 2011 13:00 | Skrblík

Není nad garanci - např. garance u fondů ČSOB zní: pokud emitenti dluhopisů splní své závazky a dluhopisy splatí, samotná banka negarantuje vůbec nic.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 9. 2011 8:13 | chk

rozhodne nesouhlasim. strukturovany produkty muzou v dnesni turbulentni dobe prinest zajimavy investicni potencial za minima investicniho rizika. jedine fakticke riziko, ktere investor postupuje a je treba ho vyzdvihnout, je riziko emitenta. pokud si investor nemysli, ze vsichni emitenti na svete zkrachuji, pak lze dnes nalezt velmi zajimave parametry rizika/vynosu. holt ne vsichni tomu rozumi, ale to je v poradku. neodsuzujte a priori tyto produkty.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Čupr

podnikatel, Slevomat a DámeJídlo.cz

Jan Švejnar

ekonom

Tomáš Čupr
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
80,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services