Velký test studentských kont: rozhoduje poplatek za výběr z bankomatu

Nejvýhodnější výběry z bankomatu v zahraničí nabízí studentům mBank. Výběr u cizí banky v Česku stojí nejméně u ČSOB a Volksbank. Kvůli poplatkům za zřízení a vedení účtu se naopak nevyplatí mít účet u UniCredit Bank.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 9. 2011 14:26, Wolf

Racionalne se chova jen zlomek klientu. :) Studentici si tam prvne nechaji posilat penize z brigad, potom z castecnych uvazku, pak si zalozi stavebko, nasledne z nej cerpaji na byt a uz jsou zahackovani. :) Vidim na svem okoli, jak to funguje. :)

Zobrazit celé vlákno

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

5. 9. 2011 17:47 | Allan

Dobrý den,
jsem student a hledám nějaké studentské konto. Myslíte, že mam vybírat z existujících nebo ještě počkat co přijde třeba zuno nebo air bank? A ještě je tady jedla zvlaštní kampaň kdojehonza.cz není to třeba taky nějaká kampaň na nějaké studentské konto?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2011 15:49 | Tereza

dobrý den, rozdílné kurzy jsem v rámci modelových příkladů v úvahu brala a vyšlo, že při výběru 200 euro vyjde výběr u mBank dráž o 38,8 Kč více než u Volksbank, o 35,4 Kč více než u UniCredit, o 27,8 Kč než u GE Money Bank, o 19,2 Kč více než u Komerční banky a o 4,8 Kč více než u Raiffeisenbank. I kdyby se tak tyto částky přišetly k vyšší sazbě 35 Kč, vyjde to levněji než ostatní varianty. Vzhledem k tomu, že se neukázal žádný zásadní obrat, nepovažovala jsem za nutné to explicitně uvádět.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2011 15:39 | Pavel

FIO a mBank ano ZUNO ne. Přečtěte si obchodní podmínky pro účet "zadarmo". Připomíná mě to "zadarmo" u Poštovní spořitelny za 50 kč/měs.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2011 8:42 | Pepa

To jsou mi zase rady. Kdyz porovnavate cenu za vyber v zahranici, musite brat v uvahu i kurz. A potom tedy uz mBank tak vyhodne nevychazi... Nechte Terezo clanky tohoto typu Patrikovi, ten ma na rozdil od vas prehled :-).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2011 16:40 | Gabriel Pleska

Ano, lze.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2011 16:40 | Gabriel Pleska

Dobrý den, chystáme srovnání všech účtů zadarmo, takže se dočkáte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2011 15:15 | cohen

Co se týká výběrů z bankomatů ČS, nepodává článek úplnou informaci. Při založení má student nárok na určitý počet služeb zdarma, přičemž výběry z bankomatu ČS mohou být jednou z nich.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2011 15:11 | Pavel

A je možné si založit účet u FIA už v patnácti?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2011 14:26 | Wolf

Racionalne se chova jen zlomek klientu. :) Studentici si tam prvne nechaji posilat penize z brigad, potom z castecnych uvazku, pak si zalozi stavebko, nasledne z nej cerpaji na byt a uz jsou zahackovani. :) Vidim na svem okoli, jak to funguje. :)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2011 14:24 | Wolf

Proc zde vubec neni Fio, u ktere nemusi byt clovek vecnym studentem, aby mel vedeni uctu zdarma, cast vyberu zdarma, u CSOB za 6CZK... :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2011 10:04 | Škodolibka domácí

Mně ta filozofie velkejch bank přijde v tomhle úplně šílená.
Každej rozumně uvažující student si přece následně založí konto u té banky, kde za něj nemusí nic platit jak byl zvyklej po celou dobu studia. Prostě nemůžu uvěřit tomu, že se to velkejm bankám rentuje dělat studentský konta.
Neexistuje na to nějaká statistika nebo průzkum ? Docela by mě to zajímalo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2011 9:06

Přichytáme srovnání účtů zadarmo vůbec, nebojte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2011 9:02 | Martin

A co takhle "ucet pro vsechny" u Fia nebo Zuno?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Paclík

podnikatel, Viktoria Plzeň a Dočista

Aleš Michl

ekonom

Tomáš Paclík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Aleš Michl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services