David Šmejkal: I exekuce se dá zastavit. Musíte ale přijít včas

František Mašek | rubrika: Rozhovor | 31. 8. 2011 | 3 komentáře
„Služeb Poradny při finanční tísni využilo již 35 tisíc klientů. Mnozí se na ni bohužel obracejí až půl roku poté, co přijdou potíže se splácením úvěru,“ říká šéf poradny David Šmejkal.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

24. 4. 2019 22:00 | Klariss

https://www.penize.cz/diskuze/218603-david-smejkal-i-exekuce-se-da-zastavit-musite-ale-prijit-vcas
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2016 9:29 | Josef Formánek

Dobrý den, žádám někoho o pomoc při řešení mého problému.Vlastním nemovitost a momentálně jsem ji dal realitní kanceláři k prodeji.Na nemovitost mám hypotéku a pujčku.Jelikož jsem několikrát stratil zaměstnání nemohl jsem plnit závazky.Jsem rozvedený a z manželství mám jednoho syna.Po nějakou dobu jsem neplatil výživné a s mojí bývalou ženou jsem se dohodly že po prodeji nemovitosti ji vyplatím dlužnou částku.Ale moje bývalá žena u společnosti mojevyzivne.cz vyhledala pomoc.Tato společnost to předala právníkovy a ten na základě rozhodnuti a rozhodnutí soudu vydal exekuční příkaz.Moje byvalá žena se mnou komunikovala bez problému a nikdy mi nedala najevo co podnikla.Na trvalém bydlišti jsem se nevyskytoval z duvu finančni a hledání nové práce.Poštu jsem si nepravidelně vybíral ale hold sejm toto hodne laicky opomenul že muže neco takového přijít.Byl mi odstaven učet a na nemovitost je danaá exekuce.Ptám se dá se ta exekuce nějak zastavit abych mohl prodat nemovitost a vše urovnat.Už nevím kudy kam už jsem v takové situaci že myslím na sebevraždu.Nyní navštevuji občas znamou a bojim se toho aby tam nepřišli exekutoři a zabaví její majetek já tam nic nevlastním.Kdyby se to stalo tak bych to nepřžil kvuli jejim dětem.Děkuji za jakoukoliv radu.Formánek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 10. 2015 4:04 | Inka Jánišová

Prosím o radu, neboť nevím kudy kam a na koho se mohu obrátit, Jsem samoživitelka s 7 letym dítětem mám již rok insolvenci. Vlastním rodinný domek, kde žiji i mé rodiče. S bankou jsem se dohodla zda by mi do insolvence nedávají střechu nad hlavou. Souhlasili s tim ale musím nadale splácet hypoteku.Prosila jsem je o snažení splatek a rok byl bez problémů. Nini jsem od května v pracovni neschopnosti a proto posílám menší cástku.V bance to převzala jiná paní a volala mmě, že nesplacim tolik kolik bych měla. Řikala jsem ji že jsem v insolvenci a také na nechopence a ze bohužel nemám takové přijmy. Jsem totiž také 17 let na CID a jsem i zaměstnana. Ale nikdo netušil, že můj zdravotní stav zhorší tak, že jsem utekla z hrobníkovi z lopaty a budeme žádat o plný ID. Nevím co mám dal dělat , protoze nechci přijít o RD, kde žijí i mí rodiče a maji právo bydlet tady na doživotí. Kdybych prodala dum pohřbila bych tak rodiče a s tím bych nedokázala žít. Muj syn by to nesl velice špatně a ja samozřejmě také. Beru 12 léků denně me diagnozy nejsou příliš pozitivní a k tomu se mi ozvala banka. Jsem uplně v koncích a nevím kudy kam. Kdybych neměla ditě a rodiče , kteří mi se vším pomáhají tak bych......Pomozte mi někdo prosím jak dál. Jsem úplně na dně a zoufale . Nevím na koho se obrátit aby mi bezplatně poradil. Mooooc Vás prosím. Děkuji Jánišovaá
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Volopich

podnikatel

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Daniel Volopich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services