Sbírky do kasiček: charita pro dobrodruhy!

Jan Brož | rubrika: Co se děje | 29. 8. 2011 | 21 komentářů
Dobrý den, přispějte na postižené děti, na boj proti rakovině, opuštěné psy... Na rušných místech větších měst denně kupujeme drobné zbytečnosti a sypeme drobné na dobročinné účely do kasiček. Je přirozené se ptát, zda peníze skutečně putují tam, kam mají.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 1. 2015 12:38, Motocyklová asociace ČR

Naše organizace poskytuje pomoc poškozeným a postiženým lidem po nezaviněných nehodách. Právní pomoc a další věci s tím spojené však naší asociaci dosti vyčerpává vzhledem k zájmu s jakým se na nás lidé obrací. Rozhodli jsme se proto zřídit veřejnou sbírku na podporu těchto nešťastných lidí, kterým navíc běží čas.
Než podáte žádost musíte zřídit účet u banky. Pak samotná žádost musí být dodána v x kopiích na což padl skoro balík papíru a jedna cartritge. Dále množství ověřených dokumentů a dalších nesmyslů. Výsledkem bylo zamítavé stanovisko, snad z důvodů malého marketingu a reklamy na sbírku. Ještě horší je odpověď od rady pro DMS. Ty nám sbírku nepovolili, protože pomáhat zmasakrovaným lidem po nezaviněné nehodě, kdy během vteřiny ztratí celý život není dostatečně humání počin. Kam se tedy příště obrátíme po těchto zkušenostech?

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 21 komentářů)

30. 7. 2015 15:58 | Jiří Richter

ta sbírka je tady http://aplikace.mvcr.cz/seznam-verejnych-sbirek/Detail.aspx?id=4023
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 7. 2015 15:53 | Jiří Richter

Prosím Vás, co to je za nesmysl? Založit sbírku je otázka jednoho odpoledne, nepodává se žádná žádost, ale oznámení, což je jedna A4. Pak ještě asi čtyři papíry, které dostanete přes datovou schránku, takže papírů ve výsledku pět. Jestli s tím potřebujete pomoct, dejte vědět.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 1. 2015 12:38 | Motocyklová asociace ČR

Naše organizace poskytuje pomoc poškozeným a postiženým lidem po nezaviněných nehodách. Právní pomoc a další věci s tím spojené však naší asociaci dosti vyčerpává vzhledem k zájmu s jakým se na nás lidé obrací. Rozhodli jsme se proto zřídit veřejnou sbírku na podporu těchto nešťastných lidí, kterým navíc běží čas. Než podáte žádost musíte zřídit účet u banky. Pak samotná žádost musí být dodána v x kopiích na což padl skoro balík papíru a jedna cartritge. Dále množství ověřených dokumentů a dalších nesmyslů. Výsledkem bylo zamítavé stanovisko, snad z důvodů malého marketingu a reklamy na sbírku. Ještě horší je odpověď od rady pro DMS. Ty nám sbírku nepovolili, protože pomáhat zmasakrovaným lidem po nezaviněné nehodě, kdy během vteřiny ztratí celý život není dostatečně humání počin. Kam se tedy příště obrátíme po těchto zkušenostech?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2014 14:15 | Evgeniya

Vezměme si jako dárek různé herní příslušenství pro děti z provinčního města na Ukrajině - hrací dětské bludiště - Slot rohy - Nábytek pro dětské kavárny - Hrací automaty - Děti vzdušný hokej - Dětské hračky - Kino 5D - a další příslušenství pro dětský volný čas. Tým dobrovolníků, kteří jsou ochotni pomoci dětem z vesnice na Ukrajině rozvíjet talent a trávit čas. Chceme dát dětem dětství chvíle s živými emocemi a šťastných momentů života. Budeme rádi za každou pomoc! Všechny věci, které bereme v jakémkoli stavu. Děkuji vám! Návrhy je třeba zaslat na e-mail nebo kontaktovat telefonicky na ukrajinské nebo ruském jazyce. Pokud víte, na koho se obrátit, nebo sami můžete pomoci, prosím napište informaci e-mailem - ivanova3230@gmail.com +380673230256
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2012 22:11 | 112406

stejné téma řeším na www.karlovarskapipka.pise.cz prosím o reakce, pokud k tomu máte co říct, nebo užitečné informace
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2012 12:27

A jsem zvědav, jak se k tomu postavíš ty :-D !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2012 12:26

Stávku, ty demente, vytahuješ se kolik máš škol, ale neumíš ani základy Čj. Vrať se na základku a poté někam piš příspěvky. Nezastávám se pomaszu, ale vy a Vaše RADOST DĚTEM jste mnohem větší podvodníci, peníze cpete do kapes a nemáte jediné platné povolení, proto taky vybíráte všude jen ne v Praze. Přeji mnoho úspěchů v podníkání.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2012 8:53 | Tomaš

Pane Krčka vy jste podvodník,vše jsem si prověřil a to co dělate vy je tak,že zbohatnout na důvěřivosti lidí!!!Peníze jdou vam do kapse a nikomu nepomáháte tyto dukazi předavam policii a jsem zvědav jak se k tomu postavíte!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2012 12:39 | zuzana

Pane Křičko, je mi líto, ale v Centrální evidenci veřejných sbírek Ministerstva vnitra není k nalezení žádná povolená sbírka pro sdružení POMASCZ !!!!!!! Máte-li jiné informace a obhájíte-li toto tvrzení vyvěste ho na vašich stránkách. Jinak nic nebrání v tom, abychm se sešli
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 12. 2011 14:07 | Gabriel Pleska

V Centrální evidenci veřejných sbírek Ministerstva vnitra žádná veřejná sbírka, již by pořádalo o. s. Pomasz, není.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 12. 2011 13:57 | Gabriel Pleska

Tož, pane Krčko, já bych ji na Vašem místě, myslím tu dokumentaci, pověsil na svůj web. Tam máte takové jakési nic. Mimochodem – asi týden či čtrnáct dní po uveřejnění tohoto článku jsem měl „s vaším člověkem“ velmi podobnou zkušenost, jaká se popisuje v článku. Chtěl jsem vidět patřičné papíry – a neviděl jsem nic. Když budete chtít a budete umět vyvrátit, co bylo řečeno v článku i diskuzi, dejte vědět na redakce@penize.cz.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 11. 2011 18:14 | Jan Krčka

Veřejná sbírka je jednoduše k dodledání pod jednacím číslem S-MHMP/754857/2011 , 774080/2011 milá paní Zuzano., Tak mě přestaňte pomlouvat. Velice rád bych Vás viděl možná i pokomnikoval osobně ale pochybuji že vaše iq by zato stálo když neumíte ani najít povolení ke konnání veřejné sbírky natož aby jste měla odvahu to říct osobně, tím myslím vaše nesmyslné pomluvy. A pokud budete mít jaký koliv dotaz nebo pokud se budete chtít podívat na naši dokumentaci má nabídka stále platí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2011 14:43 | zuzana

Vážený pane Krčka, založit nadaci si bohužel v tomto státě může každý. ! Vaše papíry mě nezajímají, jen jisté je to, že ke sbírce povolení nemáte! Jestli je opak pravdou, nic vám nebrání toto povolení zveřejnit !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2011 19:49 | Jan Krčka

Paní Zuzano jestli máte zájem vidět veškerou dokumentaci o.s. Pomasz tak mne klidně kontaktujte a nevykládejte tady takové nesmysly
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 9. 2011 10:30 | zuzana

Občanské sdružení POMASZ nemá povolení ke sbírce a pan Jan Krčka zneužívá brigádníky,které vybaví " pofiderními smlouvami " které namají právní podklad. Jeho sdružení nemá ani žádnou správní radu, je to prostě podvodník který zneužívá charitu ke svému obohacení tak jak p. Bauer ze sdružení PES V UTULKU , kterého už stíhá policie. Každý útulek pro zvířata i azyly pro lidi mají svá konta a složenky s čísly účtů a musejí vám dát nejen potvrzení o daru, ale i na vaši žádost vám říct na co byly vaše peníze použity!! V dnešní době je spoustu podvodní, kůkteří chtějí vydělat na lidském neštěstí a proto by lidé kteří se s takovými " výběrčími " setkávají měli by zavolat policii
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2011 10:44 | Anonym

Mě osobně je výběr pomocí "kasičkářů" dost nepříjemný a i když jsem v minulosti několikrát přispěl i tímto způsobem, tak nyní je odmítám, a to i přesto, že se pak někdo na mě může koukat, jak na "totálního škrta", kterému je líto i pouhých deseti či dvaceti korun. Už pár let přispívám přímo konkrétnímu zařízení buďto finančně či dary v hodnotě o dva řády jinde, než je "kasičkovné" a když pak vidím, i konkrétní radost z daru nebo prospěch z peněz, tak je to pro mě ta nejlepší odměna. Dobrým a snadno realizovatelným anonymním přispíváním můžou být i dárcovské sms, jen by to ještě chtělo snížit "provozní" náklady tohoto systému, aby více peněz putovalo tam, kam je dárcem určeno. Sám jsem párkrát přispěl i takto u TV při pohledu na zkázu v Tatrách či při povodních a přišlo mi to jako velmi jednoduché. Chápu, že sbírky pomocí kasiček jsou účelné a přispějí i lidé, co by nepřispěli, třeba jen proto, že je jim hloupé před ostatními nepřispět, ale je pak takový příspěvek skutečně příspěvkem? Vím, zní to naivně, stokoruna je pořád stokoruna, ať už je získaná od kohokoliv a jakkoliv. Myslím si, že o skutečně potřebné ve společnosti by se měla skutečná společnost dostatečně postarat a případné skutečně dobrovolné dárcovské příspěvky by měly být na cosi "nadstandardního", něco "navíc".
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2011 13:37 | brňák

Doslova žebrat a neustále obtěžovat lidi na ulicích se nemá vůbec dovolovat. Najít uplně jinou formu dárcovství, by člověk ,který pořád někomu nedává do kasičky nevypadal jako lakomec a nelida!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2011 13:02

Osobní zkušenost s Pomasz z minulého týdne. Slušný a tichý pán v tramvaji žádal příspěvek na podporu postižených. Ochotně vytahoval smlouvu. Povolení ke sbírce neměl a nedokázal pochopit, že smlouva nestačí – připadal mi trochu zneužitý a bylo mně ho líto...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2011 12:45 | Marek

Občas přispěju dobré věci a rád, ale prověřeným organizacím - např. Člověk v tísni apod. Mnohem víc než kasičkové příspěvky se mi líbí koncepce sdíleného marketingu - kdy z prodeje nějakého výrobku jde část na charitu - např. Nadace Terezy Maxové a její Terry Bear. Pamatujete? U kasiček mi vadí to, že oslovači na ulicích nejsou adresáti pomoci nebo pracovníci pomáhající organizace, ale brigádníci, jejichž hlavní motivací, je výplata.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2011 10:39 | Vladimíra Lokšová

Sbírek na něco ušlechtilého je příliš moc. Nelíbí se mi, že to dělají žáci, studenti nebo zdraví lidé. Takové sbírky by měli dělat postižení, kteří si nemohou jinak vydělávat, protože nějaké procento vybraných peněz jako výdělek zůstává také těm, kdo peníze sbírají. Využití nasbíraných peněz je také velkou neznámou. Když jsem požádala nějaké neziskové organizace, aby se angažovaly ve věcech, které jsou předmětem jejich činnosti a na které jim firmy nebo jednotlivci posílají peníze, nesetkala jsem se s žádnou pozitivní reakcí. Já osobně na základě svých zkušeností jsem skeptická pokud jde o výběr a efektivitu jejich aktivit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lubomír Stoklásek

podnikatel, Agrostroj Pelhřimov

Pavel Telička

politik a lobbista

Lubomír Stoklásek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services