Slasti a strasti farmářských trhů. Díl prvý – slasti

Jan Brož | rubrika: Co se děje | 24. 8. 2011 | 9 komentářů
„Plesá mi srdce, že Češi objevují obyčejné kvalitní věci, které chutnají, a nemusí nakupovat v supermarketech hnůj v podobě sýrů sýrového typu, párků a buřtů, které neviděly maso ani z vlaku či zeleniny, která se místo na kila prodává na litry,“ vítá farmářské trhy Roman Vaněk, šéf Pražského kulinářského institutu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 8. 2011 9:46, dan

Neřekl bych, že s kvalitou je to až tak vynikající. Mám zkušenosti z Modřan a Dolních Břežan. Sýry jsou oschlé, někdy bych řekl že zelenina je z velkoobchodu. Je vidět že se na trzích přiživují podnikavci. Samozřejmě je tam někdy očividně vidět že zboží je z farmy. Řekl bych, že málo lidí rozlišuje, pro ně je to dobré protože to koupili na Farmářském Trhu. Po této stránce je to šikovný marketingový tah.

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

25. 8. 2011 11:06 | Rafter

Do Uval se rad prijedu kouknout, mam to za humny. Tak ted neco pro inspiraci, tedy duvod proc jsem byl hluboce zklaman farmarskymi trhy v Bechovicich.
Sortiment - samy prekupnik a tezko poznat, kdo je vlastne producent. Nic proti doplnkovemu zbozi ale at je jasne odliseno od tuzemskych prvovyrobcu.
Pracovni doba - kdyz sem tam cestou z prace (17h.)zastavim, jiz tam prakticky nic neni a do zaviracky v 18:00 tam byl jeden pekar a jeden prodejce syru a to jeste ne z vlastni produkce.
Znaceni zbozi - opet a znovu.. proc si mam kupovat zeleninu za dvojnasobek, kdyz mi prodejce neni schopen rict, v cem je jina? Nemusi to byt zrovna BIO, staci kdyz je opravdu cerstva, nebo ovoce zrale akorat ke konzumaci. Jenze bez informaci je to zajic v pytli.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2011 8:40 | rudolf

Přesně tak, stačí mít pořádný sklep a třeba jablka Vám vydrží klidně i do února.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2011 21:28 | rum

Chodím nakupovat do tržnice i v zimě. Ano, brambory, jablka, kořenovou zeleninu, cibuli, před Vánoci ořechy – to, co sám nemůžu v dostatečném množství uskladnit. U kaštanů mi dovoz nevadí :) Pokud bude sortiment rozšířený o maso, uzeniny, sýry, vejce – tak se to asi živit může.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2011 21:19 | ton

přeji Vám, otvírejte, ale ještě nám spotřebitelům prozraďte, cože to budeme v oddělení Ovoce-Zelenina kupovat dejme tomu od října-listopadu. Kolik farmářů má sklady s chlazením, řízenou atmosférou....Takže pravděpodobně brambory, mrkev, cibule(pokud mají dobrý sklep).Vše ostatní bude pravděpodobně stejný podtržený skleníkový dovoz z velkoskladů jaký je v marketech-udržíte i cenu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2011 12:17 | prskavka

teda, ten kodex bude asi dost á la chytrá horákyně, ale aspoň něco, určitě dobrá myšlenka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2011 10:20 | Jan

Asi tak od půl září, chci v Úvalech otevřít celoroční farmářský trh pod střechou,jen pro prvovýrobce, ve vytápěných prostorách s veškerým hygienickým zázemím.Zatím,ze strany farmářů,zájem je,ale jsem zvědav,jestli bude také zájem u kupujících.To se ukáže,jestli naši spoluobčané mají opravdu zájem o kvalitní potraviny,nebo jen o levné ze supermarketů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2011 9:46 | dan

Neřekl bych, že s kvalitou je to až tak vynikající. Mám zkušenosti z Modřan a Dolních Břežan. Sýry jsou oschlé, někdy bych řekl že zelenina je z velkoobchodu. Je vidět že se na trzích přiživují podnikavci. Samozřejmě je tam někdy očividně vidět že zboží je z farmy. Řekl bych, že málo lidí rozlišuje, pro ně je to dobré protože to koupili na Farmářském Trhu. Po této stránce je to šikovný marketingový tah.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2011 9:24 | normál

Nic nového: dvojí ceny - luxus versus láce -už máme i v jiných segmentech trhu. Někteří oblékají oblečení, jiní outlet. Někteří jezdí autem, jiní bourákem. Někteří spoludomorodci prostě potřebují pocit, že mají lepší kozu v lepším chlívku. Tak jim to umožněme - a sami se řiďme vlastním rozumem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2011 9:03 | loggman

pokud bere někdo plný inv. duchod 3 900 kč tak asi hraje roli pouze cena To podotýkám po 30 letech práce-ne příživničení bohužel tak to je a BUDE.,dokud budou mít příživníci navrch nad pracujícími HEZKÝ DEN
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Petr Chmela

podnikatel, Tescoma

Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Petr Chmela
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services