Vláda má dluhy ráda. „Bojem“ s nimi může ospravedlnit cokoli

Tomáš Prouza | rubrika: Komentář | 9. 8. 2011 | 17 komentářů
Poslední týdny plní média jeden článek o zadlužených ekonomikách za druhým. Příběh o snaze rychleji omezit zadlužování české ekonomiky dokonce nedávno vyvolal další koaliční bouři ve sklenici vody. Škoda, že jde jen o řečnická cvičení.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 8. 2011 7:40, Fany

Pane Prouzo, máte tam chybu. V Česku zatím nikdy nevládla pravicová vláda a tato poslední je všechno možné, jen ne zástupce skutečné liberálně konzervativní pravice.
Pokud to nevíte, tak u nás spolu léta soupeří dvě sociálně orientované strany. Jedna občanská a druhá komunistická. Tím pádem by Vás nemělo překvapit zvyšování daní. Dělají to oba levicové směry, jen s tím rozdílem, že ten, kterému říkáte "pravice" to říká naplno a ten druhý, bolševický, to dělá skrytě, pomocí různých minimálních základů daně, zvyšování minimální mzdy, což znamená zvyšování vyměřovacích základů pro odvody zdr. a soc. pojištění (jiný název pro daně).
Na skutečnou pravici si budete muset počkat až za pár generací.

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

10. 8. 2011 10:21 | Karel

Čemu říkáte "bolševické" ? Dle definice bych za bolševické či komunistické považoval názory které zcela odmítají jakékoliv soukromé podnikání a vlastnictví výrobních prostředků. Což naštěstí takové extrémní názory snad kromě krajně levicových fanatiků moc nezaznívají. Zato se mi zdá že je naopak dost těch krajně pravicových.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 20:39 | Fany

Doc. Ing. Peter Staněk, CSc. a jeho přednáška na konferenci v Luhačovicích na téma krize, veřejné finance, Evropská unie a penze.....
Docela zajímavý názor. Až na drobné výjimky bych to podepsal. http://www.youtube.com/watch?v=cj8C1plsB08
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 8. 2011 18:02 | Jirka

Jen v anketě mě docela zamrazilo, odejít a nechat to na mladších. Promiňte, ale vím, že to takhle říct si řežu větev, ale mladí za to tak moc nemohou, jako esi myslíte, mě který se vlastně teprve 2 roky může zajímat a volit. Je hnusné říct i opak, ale mohem reálnější je právě on. Jak reagovat ? Šetřit, pořád je kde, i když si to pořád politici nechtějí připustit ! Já jako student i když jsem nemusel, tak jsem nechodil tak kalit a ušetřil jsem pár tisíc a nakoupil věci dom, co použíje každý, prostě nekupovat hovadiny, ale věci co k něčemu jsou.
Posledním dodatkem na narážku od hodně lidí, co mě píší na idnes. Že někdo nemůže a nemá z čeho šetřit. Ano potkal jsem zrovna včera známého, je to špatné nemám ani na chleba... jo slovo dalo slovo a zjistil jsem mimo jíné, že chodí dvakrát do měsíce do pětihvězdičkového hotelu na jídlo a měsíčně protelefonuje 1500Kč :D. Lidem se nechce šetřit :).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 8. 2011 17:52 | chk

depaaak. pan prouza delal namestka sobotkovi. ten ma daleko vetsi socialni citeni!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 16:35 | Libor Kosour

Obavam se, ze i kdyby volby vyhrala nektera neusazena strana, k zadne zmene k lepsimu nedojde, nebot budou opet vladout povahove ti sami lide, byt s jinou tvari a jmenem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 15:26 | Ferdinand Mácha

To je pořád nářků nad impotencí vládnocích kamarádíčků... Je to logický důsledek volby občanů ČR...Proč čekat na programové prohlášení vlády? Podívejte se na program stran před volbami. Samé obecné žvásty. Pak jsou ty strany zvoleny a... Ukáže se, že obecné žvásty byly opravdu jen žvásty.
Čeká snad někdo, že reformy půjdou provést bez konkrétních návrhů zákonů? Jsou snad nějaké návrhy zákonů připravené před volbami?Když jsou vládci na svých pozicích neotřesitelně zasazeni, změny nebo reformy nebudou. Nikdy. Já jsem se přestal bát strašení před neusazenými stranami a nezvyklými tvářemi, ani komunisté mě nestraší. Pokud nás bude více a u voleb vyjádříme svůj názor, nastanou i změny. 20 zkušeností ukazuje, že jiná cesta nepovede k výsledku.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 8. 2011 14:31 | Občan vybírající úspory a specificky utrácející

V zápalu boje za budoucnost Českého občana a jeho korunek, jsem zapoměl zmínit jednu z největších současných zhůvěřilostí, která právě postihuje Euro. Totiž nákup dluhopisů evropských neplatičů. prakticky dochází k tomu, že Euro (jako měna) se stává stále více "kryta" těmito bezcenými dluhopisy.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 13:56

no ja bych rekl, ze ten clen s nejkratsi zkratkou voli stejne postupy jako JP - prosazuji to, co chteji lide, at to stoji, co to stoji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 13:14 | chk

minimalne dvou clenu? v kabinetu jsou 3 clenove. ktere dva myslite? doufam, ze neshledate muj prispevek opet subjektivne nekorektni, a opet ho nesmazete...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 9:52 | Občan vybírající úspory a specificky utrácející

Podle jsme na okraji propasti. V současnosti jako hlavní kroky o záchranu Eurozóny, týkající se Česka a především jednotlivých lidí, vnímám následující: 1. Odevzdání 250 mld Kč Bruselu (záchraný fond do nějž přispějeme protože nás přinutí na základě naší ratifikace Lisabonské dohody - viz. změna fungování EU) 2. Nucené nakupování dluhopisů bankami, protože především ty ECB určí jako bezpečná aktiva (viz. nová směrnice o regulaci bank)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 8. 2011 9:15 | Michal Kára

Doporučuji přečíst si předvolební sliby KSČ v roce 1946.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 8:30 | Gabriel

Myslím, že ten paradox je dobře čitelný ze spojení „pravicová vláda“ a „zvyšovat daně“, je to dávno prostě jen nálepka. A to všude ve světě. Doporučuju ostatně článek pod linkem, který je v těch místech...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 8:26 | josef

Souhlasim. Vzpominam na Vaclava Klause, jak mel plne trenky, kdyz se mely deregulovat najmy. Mozna proto, ze tvrdi, ze je konzervativec, je konzervoval na pekne dlouho. Je az s podivem, ze k uplne deregulaci najmu doslo 15 let po tom, co skoncila posledni Klausova vlada.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 8:25 | Tomáš Prouza

Dobrý den, Fany, máte pravdu, že rozdíly u nás jsou mnohem menší než ve většině zemí, jen jsem se pro jednoduchost držel nálepek, které strany samy používají. Jde ovšem spíše o to, jak velký rozpor je mezi rétorikou a realitou a myslím, že uznáte, že v případě minimálně dvou členů této koalice je propast mezi původní rétorikou (a volebním programem) a dnešní realitou největší v české historii.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 8:16 | Marek Polacek

No pro mě je největší zklamání dnešní zpráva, že Petr Nečas odmítá hlasovat pro vydání Víta Bárty k trestnímu stíhání. Tímhle krokem pro mě ODS skončila nadobro...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2011 8:00 | MoB

Vláda se snaží ucpat kapající vodovodní kohoutek a přitom ignoruje na mnoha místech "napíchnutý" vodovodní řad. Jak smutné - ale aby bylo aspoň trošku veselo, tak se mezi sebou dohadují ministři, kdo je větší lump nebo borec. --- Mně se to nelíbí, já chci vrátit vstupné.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 8. 2011 7:40 | Fany

Pane Prouzo, máte tam chybu. V Česku zatím nikdy nevládla pravicová vláda a tato poslední je všechno možné, jen ne zástupce skutečné liberálně konzervativní pravice. Pokud to nevíte, tak u nás spolu léta soupeří dvě sociálně orientované strany. Jedna občanská a druhá komunistická. Tím pádem by Vás nemělo překvapit zvyšování daní. Dělají to oba levicové směry, jen s tím rozdílem, že ten, kterému říkáte "pravice" to říká naplno a ten druhý, bolševický, to dělá skrytě, pomocí různých minimálních základů daně, zvyšování minimální mzdy, což znamená zvyšování vyměřovacích základů pro odvody zdr. a soc. pojištění (jiný název pro daně). Na skutečnou pravici si budete muset počkat až za pár generací.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomio Okamura

senátor a podnikatel

Radovan Krejčíř

podnikatel a kriminálník

Tomio Okamura
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Radovan Krejčíř
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services