Jak nás telefonní operátoři dohánějí k šílenství

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 23. 5. 2011 | 44 komentářů
Neúnavné týmy náhončích telefonních operátorů nás pronásledují na každém kroku. Kdyby byli jen otravní... Jenže oni se nás (a zejména slabé, staré nebo nezkušené) často snaží podvést. Vymýšlejí si, kamuflují, hrají na city…

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 5. 2011 20:25, Zdeněk

Zrovna dneska u mě byli jacísi dotěrní energetici z České energie. Tak jsem je pěkně vypakoval ven. Byli dotěrní až hrůza.

+13
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 44 komentářů)

9. 1. 2012 11:58 | Spotřebitel net

Dobrý den, s tímto jednáním společností máme taktéž řadu neblahých zkušeností. Zajímavé je, že u určitých operátorů dochází k takzvaně "náhodnému" vygenerování čísla častěji než u jiných. Klientům doporučujeme, aby, pokud míra volání z nevyžádaných čísel převýší určitou únosnou mez, ve své věci kontaktovali Úřad pro ochranu osobních údajů. S pozdravem za sdružení Spotřebitel net Miroslav Huml.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 1. 2012 11:12 | Tamara

Dobrý den,
již nějakou dobu mi prozvánějí různé firmy, nabízející takzvané "výhodné" výrobky a služby. Jedná se například o sub-firmy telefonních operátorů, které nabízí smlouvy, na kterých si samozřejmně vydělávají. Dočetla jsem se, že se jedná o takzvaný "telemarketing". A protože mi jedno takové číslo vůbec nechtělo dát pokoj (už jsem to nebrala), zavolala jsem operátorovy, jestli se to nedá nějak zastavit. Řekli mi, že proti tomu nemůžou nic dělat. Ale zřejmě nejsem sama, na této stránce jsem například našla více takových případů: http://www.tellows.cz/ - Asi jedinný způsob tohle zastavit je nebrat to nebo já už nevím. Když jim řeknu, že nic nechci a že nic nebudu kupovat po telefonu a že mi už nemají volat, tak mi příště zavolají z jiného čísla a začíná to znova.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2011 17:48 | Ludmila

Ráda bych se podělila o zkušenosti s firmou Telefónica O2 za poslední 2 měsíce. Až dosud jsem jako zákazník ,podnikatel, od firmy nepotřebovala žádné zvláštní služby, využívala jsem mobil a pevnou linku. Problémy nastaly v říjnu t.r., kdy jsem po 2 letech volání z pevné linky přes volny.cz chtěla opět telefonovat přes 02. Nejprve jsem využila internetové stránky, přes které jsem službu hodlala aktivovat. Vzhledem k tomu, že se mi to nezdařilo, volala jsem 1.11.2011 na zákaznickou linku, kde mi operátor slíbil zaslat e-mailem formulář žádosti, ale ani za 2 dny jsem nic nedostala. Po 3 opětovných telefonátech v rozmezí 2 týdnů mi bylo oznámeno, že formulář odeslali poštou.Ani poštou nic nepřišlo, až po návštěvě místní pobočky 02 mi byla služba konečně aktivována a současně poštou přišel formulář, ovšem pošt. razítko bylo 15.11.2011. Další problém nastal, když jsme stěhovali lékařskou ordinaci. 21.11.2011 jsem podala žádost o přeložení pevné linky s tím, aby převod proběhl nejpozději 12.12.2011,abychom nezůstali bez telef. spojení.Při opakovaných návštěvách prodejny O2 jsem byla vždy ubezpečena, že problém se řeší! a na termín se mohu spolehnout. Dnes po 2 hodinovém obléhání místní pobočky 02 jsem se dozvěděla, že možná !!! 14.12 2011 přijde na řadu řešení žádosti,ale termín přeložení linky mi nebyli schopni sdělit. Neserióznost jednání a systém této utajeně anonymní firmy, kdy nemáte možnost jednat konkrétně s odpovědným pracovníkem je vskutku nehorázná. Jednala jsem s mnoha institucemi a firmami, ale přístup firmy Telefónica O2 je bezkonkurenčně nejhorší, jaký jsem kdy zažila. Varuju všechny, kdo hodláte využívat služeb této firmy, dobře uvažte jestli na to máte nervy. Já po dnešku ne.Dr.Hradilová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 9. 2011 12:10 | skalovaPor

Dobrý den,
předpokládám, že celá situace proběhla tak, že dealer oslovil Vaši matku doma (matka si ho nepozvala), učinil nabídku, vlastně přemluvil Vaši matku k tomu, aby smlouvu podepsala a možná použil trošku lež typu, že je od jejího stávajícího operátora atd. V takovýchto případech je vždy možnost odstoupit od dané smlouvy do 14 dnů od jejího uzavření (pokud o tomto právu není spotřebitel informován, tak do 1 roku od uzavření smlouvy - ale smluv s Live Telecomem jsem viděl spoustu a vím, že tam tuto informaci mají). Pokud spotřebitel tohoto práva nevyužije a lhůta uplyne, smlouva je oboustranně platná a vymahatelná a nezbývá, než plnit. Odstoupení od smlouvy po uplynutí této lhůty je většinou možné pouze za situace, že doplatí celé ony 2 roky. Pokud byla Vaše matka při uzavírání smlouvy záměrně uvedena v omyl, byl na ní spáchán podvod (což je ovšem velmi těžké dokázat, neboť většinou se smlouva uzavírá beze svědků a každý kdo něco podepisuje by si dokument, který podepisuje, měl přečíst), je možné podat trestní oznámení. S pozdravem Ondřej Daněk, právní poradce Spotřebitel net
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2011 21:01 | Richard Kadlec

Pri navsteve me matky 88let,jsem videl ucet spolecnosti Live-Telecon na stolku. Skutecne, prijde uspesny mlady muz a zacne premlouvat starou osobu o vyhodach Talk-Talk 100taktung internetove pripojove rychlosti atd.atd.Takovym vecem bohuzel ma matka vubec nerozumi,a veri ze uspesny mlady muz mluvi pravdu. Po kontaktu s L-T vam radi odpovi vsechny vase dotazy.Smlouva je platna ,moznost dat vypoved je take dana,a smlouvu delaji externi zamestnanci o kterych z ochrany dat nemohou dati zadne info. Na Policii vam sdeli ze oni bohuzel nemohou nic moc delat,protoze smlouva je perfeckt tak jak to byva,ale moznost by byla ve spolecnem podani trestniho oznameni primo u soudu.Jde to rychleji. Rad bych se touto cestou s nekym spojil,ketry je stejneho nazoru,ze takovy podnikatele nejsou vitani. Rad bych se s takovym externim zamestnancem sektal az budu u me matky na navsteve. Kadlec Richard
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2011 13:00 | černé ovce

oprava - kristyna.dobesova@ceskateleviz e.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2011 12:59 | černé ovce

můj e-mail je: kristyna.dobesova@ceskateleviz e.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2011 12:58 | černé ovce

Dobrý den. Jmenuji se Kristýna Dobešová a jsem redaktorka pořadu ČT Černé Ovce... Připravuji reportáž o tom, jakým způsobem se dají vypovědět či ukončit smlouvy u 02, T-mobile nebo Vodafonu v případě úmrtí klienta.. Pokud máte nějaké zkušennosti, budu moc ráda, když mi napíšete... Kr. Dobešová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2011 20:25 | Zdeněk

Zrovna dneska u mě byli jacísi dotěrní energetici z České energie. Tak jsem je pěkně vypakoval ven. Byli dotěrní až hrůza.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2011 9:28 | Jan

Ze začátku se člověk snažil být slušnej a když ho nějaký dealer zastavil, nebo u něj zvonil doma, slušně s ním promluvil. Teď už je ale na ulici míjím beze slova. Komunální politici by se tím opravdu měli zabývat, protože dealeři občany obtěžují, navíc se je v podstatě snaží podvést, celý ten byznys je dost neetický a ještě jsem neslyšel o někom, kdo by něco podepsal na ulici a pak si pochvaloval, jak dobrý obchod uzavřel. Ve většině případů mu teprve posléze dojde to "B", o kterém se dealer nezmiňoval, když nabízel ohromně "výhodnou" smlouvu. Za sebe říkám, že jim nevěřím ani nos mezi očima a kdyby se v našem městě objevila iniciativa tenhle pochybnej byznys zakázat, budu to jen kvitovat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2011 20:55

Takovyhle prodej je fakt smutnej, ale k nabidce prodejcu musi být i ochotný kupující....mně když nějaký takovýhle prodejce zastavím, tak mu rád řeknu, kolik platím např. za telefon, pač mám takovej tarif,že mi zatim nikdo nenabidl lepší....vždy se prodejce jen podiví a rozloučíme se.....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2011 16:46 | Nox

Nejen v Praze, ale bylo by to potreba i v nasem malem meste. Neustale okupuji namesti a lezou do baraku. Bohuzel starosta nema zajem to omezovat, alespon tak mi to napsal v e-mailu. Najemny vrah je take podnikani, tak proc ho omezovat? Tady pomuze jen koordinovany celorepublikovy postup.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2011 15:05 | akcius

"Morálka není součástí účetních knih " ...původním autorem tohoto (stále platného) citátu je Nathaniel Rotschild (úspěšný obchodník za Napoleoských válek, zakladatel Londýnské větve Rotschildů), po revoluci jsem jej slyšel od pana Richarda Salzmana, vlivného finančníka a člena ODS (za komoušů ředitel Státní Banky Československé)...O okrádání "ovčanů" a morálce psal mimo jiné např. Jack London už před sto lety..jeho kniha "Bílý Den" ( v originále "Burning Sunlight" , vyšlo 1910) je moje oblíbená..nic nového pod sluncem.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2011 14:08 | Mara

Pokud vim, tak Liberec neni jedine mesto, kde to zakazali. Dale treba Hodonin a je jich urcite vic... Meli by to ale zakazat predevsim v Praze, tam jsou totiz dealeri koncentrovani nejvic, potkate je fakt na kazdem rohu, na kazdem sidlisti atd. Problem je, ze druha strana se pak brani, ze je to omezovani podnikani. Ja bych to ale zatrhnul, otravuji a podvadi, tak co s nimi..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2011 13:59 | Nox

Je potreba vsechny lidi naucit, ze kazdy, kdo jim zacne cokoliv nabizet jinde nez v obchode je zlodej a podvodnim a podle toho s nim maji jednat. Skoda jen, ze mesta a policie na tyto podvody vetsinou kaslou. Tusim v Liberci zakazali tyto podomni zlodeje mestkou vyhlaskou. Jen nechapu, ze ti, kteri chodi po bytech jeste neskoncili za mrizemi. Byli v cizim dome, kde nemaji co delat a nikdo je tam nezval.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2011 13:29 | Jerry

Live Telecom jsou neskuteční podvodníci! Už jsem to slyšela z více stran, že na tuhle firmu si mám dávat pozor. Obecně jsou dealeři schopni jakékoliv lži, jen aby ulovili další duši, vymámili z ní podpis a na kontě jim přistála provize, ale u Live Telecom je to prý fakt síla. I když neni to vlastně chyba dealerů, spíš celého systému, vzhledem k tomu, že jsou placeni výhradně z provizí, z něčeho žít musí. Současný systém, jak podobné firmy pracují, je k těm podvodům přímo vybízí a motivuje. A to nechávám stranou skutečnost, že je k těm podvodům a oblbovacím technikám přímo trénují.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2011 12:25 | benzin

Ne soudy platit nebudete. Protoze prislusnici to zcela zdrama (z dani) prosetri. Pozvou si vas mozna na vyslech, schromazdi dukazy a bud trestni stihani zastavi a nebo to predaji statnimu zastupci, ktery pak poda trestni zalobu na soud. A stale vy nebudete nic platit.
P.S.: Vyjadreni takoveho prislusnika si pokud mozno nechte udelat pisemne. Uvidite jak zjihne a zmeni svoji retoriku.
P.P.S.: To trestni oznameni nepodavejte na firmu, ale na neznameho pachatele. Protoze vy nevite kdo to sfalsoval (a asi nemate dukazy k tomu ukazat na nekoho konkretniho).
Dalsi moznost je jit do sporu obcanskeho, ale to asi neni vubec potreba.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2011 9:00

No my jsem šli na policii a tam nám příslušník řekl,že sice můžeme podat trestní oznámení,ale že pak bude firma tvrdit,že jsme je úmyslně uvedli v omyl,že jsme my podvodníci atd a než se něco vyřeší,budeme jen platit soudy atd.Takže nakonec se nechala smlouva doběhnout,tchýně si to zaplatila,doufám a pevně věřím tomu,že je dost ponaučená,že má všechny prodejce vyhodit ze vrat.Ostatně nedávno byla o této firmě a jejich prodejcích reportáž v ČT V POŘADU Černé ovce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2011 8:20 | Jára

Jestliže Váš muž nic nepodepsal,se žádným zástupcem nejednal,rodné číslo a jeho podpis na nové smlouvě je zfalšovaný, tak to není "vlastně podvod" to JE prostě PODVOD, za který byste ho mohli dát z fleku trestně stíhát. Nebuďte jako ovce, obraťe se na např.sdružení ochrany spotřebitelů nebo i právníka ať vám pomůžou sepsat okamžité odstoupení od smlouvy z důvodu zfalšování dokumentů a osobních dat a to tak důrazným způsobem, aby už vedení firmy Euphony došlo, že divní nejste vy ale jejich praktiky a jejich nejlepší prodejce je PODVODNÍK, kterému také může velmi reálně hrozit trestní stíhání za jeho "vysokou produktivitu práce".
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2011 6:59 | Vláďa

Dle odkazu v článku (http://www.penize.cz/nakupy/2 01800-zariznete-domaci-vydaje- jak-usetrit-za-telefon-elektri nu-povinne-ruceni)se marže operátorů pohybují v rozmezí 40 - 50 %.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services