Peníze, které vám dá stát: starobní důchod

Starobní důchod je dávka důchodového pojištění určená k zabezpečení člověka ve stáří. K jeho výplatě je však třeba splnit několik zákonných podmínek.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 5. 2011 10:34, Levá Ludmila

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat. Příští rok jdu do starobního důchodu.Múj výměr je 59+4 měsíce. O kolik příjdu, když odejdu o 4 měsíce dříve.
Děkuji Levá Ludmila

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

13. 1. 2021 3:57

ujghd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2016 13:19 | Nadezda Kalisova

Dobrý den.Vážení, můj výměr je 60+8 měsíců.Mužů jít o něco dříve a o kolik je důchod nižší.Děkuji Kalisova.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 1. 2016 22:08 | Majed El Zein

Častný nový rok jj parada
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2014 10:17 | kytka

mam osobni list duchodoveho pojisteni ale nevim jak si to spocitat je tam doba od do potom dny vymerovaci zaklad a vylucovaci doba co tam vse napsat hlavne me zajima kam napsat ty dny neni na ne kolonka nebo se pocitaji dny a vylucovaci doba dohromady to asi ne ze dekuji za odpoved
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2014 12:38 | olga geislerová

Dobrý den jsem ve starobním důchodu,ale mám dotaz zda mám nárok po manželovi pobírat vdovský důchod,když zemřel bylo mě 40 let. 10 let byl v inavalidním důchodu,děkuji za odpověd´M
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 8. 2011 23:27 | Gabriel Pleska

Pro paní Levou a paní V. B.: Naši odborníci nemohou procházet debaty pod tisíci článků, které na našem serveru jsou. „Diskuse na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuse, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.“
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2011 19:46

Dobrý den. Do starobního důchodu bych měla jít 6.6.2016. V roce 2009(k 11.1.) jsem dostala plný invalidní důchod. Mám tedy odpracováno méně než požadovaných 32 let. Znamená to, že si budu muset rok doplatit, abych důchod dostávala. Znamená to, že jestliže mi až do 6.6 2016 zůstane invalidní důchod, tak po tomto datu o něj " přijdu" a budu dostávat důchod starobní? Děkuji za odpověď na moji e-mailovou adresu. V. B.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2011 10:34 | Levá Ludmila

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Příští rok jdu do starobního důchodu.Múj výměr je 59+4 měsíce. O kolik příjdu, když odejdu o 4 měsíce dříve. Děkuji Levá Ludmila
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 5. 2011 11:40 | eďa

Ano, v průběžném systému to takto fungovalo ale jen do doby, než se republika rozkradla a vyschl tak její největší penězovod - zdroj financování průběžného systému. Teď už jen padáme do mega dluhů - už jede na dluh budoucích závazků splátek a úroků a nezůstane v něm ani zlámaná grešle. Od sametu se na splátkách dluhu nezaplatila ani koruna a dlouho se neudrží ani při poklesu základní výměry na částce 2230,-Kč měsíčně. Nikdo totiž proluženému a vytunelovanému systému nebude půjčovat donekonečna jen za úroky. A navíc elita vzniklá z rozkradeného majetku Českorupska průběžný systém vůbec ani nepotřebuje, tak proč by ho financovala. Spadne rating jako Řecku, k tomu se prdne dluhopisová bublina a je zametýno. Průběžný systém se hroutit musí a zhroutí se, páč nemáte zajištěné jeho financování ani na základní výměru 2230,-Kč/ měsíc. Považujme za zázrak, pokud se alespoň místo výplaty základní výměry 2230,-Kč bude na náměstích vařit polévka.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2011 23:01 | vtelensky

Stát mi nic nedává,pouze mi vrací ČÁST finančních prostředků,které jsem si u státu uložil za 46 let práce.Myslí tím skutečně odvedenou práci,žádný finanční analytik,nebo podobné ukecané hodiny.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2011 8:21 | Gabriel Pleska

Děkujeme, základní výměru jsme spravili. Ovšem ukončení pracovního poměru je podle zákona možné jen 4 způsoby: dohodou, výpovědí, okamžitým zrušením a zrušením ve zkušební době.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2011 7:23 | Anna

Od ledna 2011 je základní výměra důchodu 2230. A také mám pocit, že při odchodu do důchodu se nepodává výpověď, ale jde o ukončení pracovního poměru z důvodu odchodu do důchodu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Josef Jeleček

podnikatel, Tedom

Ladislav Jakl

bývalý tajemník prezidenta

Josef Jeleček
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Ladislav Jakl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services