Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Podpora v nezaměstnanosti je určena k finančnímu překlenutí doby od ztráty zaměstnání k nalezení nového. Podpora při rekvalifikaci pak nezaměstnanému pomáhá, když se rozhodne změnit či rozšířit své pracovní schopnosti a dovednosti a zvýšit tak svoji šance na trhu práce.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 2. 2012 14:37, Ivo Holas

Dobrý den,

zeptal bych se, zda mám nárok na podporu při rekvalifikaci, pokud jsem již dříve vyčerpal celou 5ti měsíční podporu v nezaměstnanosti.

Předem děkuji za odpověď. Ivo Holas.

Reagovat

+49
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (26 komentářů)

5. 2. 2014 14:33 | Michal Slany

Dobry den chtel bych se zeptat jestli dostanu podporu za mesic leden (paty mesic podpory) kdyz dnes jsem dostal smouvu na dohodu (5 unora)stim ze od mesice bezna dostanu normalni smlovu...na pracovnim urade me rekli ze penize nedostanu ze me prijde az ukocim dohodu coz nechapu protoze v mesici leden jsem zamestnan nebyl...dekuji za odpoved
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

7. 4. 2014 22:08 | Olcah

Dobrý den, paní Řezníčková,
mám takový zvláštní dotaz, ale snad to pro Vás nebude takový oříšek.
15 měsíců jsem pracovala, pak 7 měsíců jsem byla nezaměstnaná. Pak jsem měsíc (20 pracovních dnů, doba důchodového pojištění) pracovala přes agenturu, kde jsem si vydělala 10 232 Kč. Nyní chodím na rekvalifikační kurz a byla mi přiznána podpora při rekvalifikaci 3390 Kč, kterou vypočítali jako 60 % z částky 5650 Kč.
Uvedeno ve formuláři z agentury pro úřad práce: Částka 5650 je zde uvedena jako průměrný (popř. pravděpodobný) čistý výdělek zjištěný podle platných právních předpisů ...

Moje otázka. Nemohu pochopit, proč je podpora při rekvalifikaci vypočítána z částky 5650 a ne z částky 10 232?
V agentuře mi řekli, že pokud přinesu formulář, tak mi částku opraví. Přinesla jsem formulář a částku opravili (vyjeli z PC) na ještě menší a to na 4 360 (místo těch 5650).

Lítala jsem z místa na místo ... Na úřadu práce mi naopak řekli, že potřebují zápočtový list, ale kde jsem později zjistila, že není uvedena částka. Výplatní lístek je nezajímal.

Děkuji Vám za odpověď a případné vysvětlení.
S pozdravem Bc. Olga H.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

17. 10. 2014 8:55 | Eva Č

Dobrý den, Prosím o radu, v lednu 2015 mi končí rodičovský příspěvěk, během rodičáku můj zaměstnavatel zbankrotoval a já si našla hned od ledna novou práci, ale z důvodu toho, že mám 2 velmi malé děti nevím jak to zvládnu, pokud by mě v lednu nebo v únoru při nejhorším propustili ve zkušební době, měla bych nárok na podporu? Děkuji za odpověď
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2014 17:08 | Johnson Mack

Dobrý den,
Hledáte podnikatelský úvěr, úvěr osobní, úvěru na bydlení, auto úvěr, studentské půjčky, konsolidaci dluhu úvěr dluhu, nezajištěný úvěr, venture kapitál, atd ..., nebo jste byli odmítl úvěr od banky nebo jakýkoli finanční vytvoření jednoho nebo více reasons.You je tím pravým místem pro jejich úvěrové řešení! Jsem soukromý věřitel, jsem poskytovat půjčky na podnikům a jednotlivcům na nízké a cenově dostupné úrokové sazby ve výši 2% úrok. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: johnsonmackloanfirm@gmail.com
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

29. 1. 2016 15:59 | Ludmila K.

Dobrý den,byla jsem vedena na úřadu práce a pobírala podporu čtrnáct dnů.Pak jsem nastoupila do jiné práce, kde jsem po týdnu onemocněla z důvodu zvedání těžkých břemen. Pracovní poměr končím ve zkušební době. Budu dočerpávát podporu, která mi byla vypočítána z minulé práce?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 4. 2016 13:03

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, průměrný měsíční příjem pro výpočet podpory při nezaměstnansti se počítá za období rok nebo předchozí čtvrtletí.Děkuji
Reagovat | Citovat

+10
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
7,14 %

z 42 duelů
Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
85,34 %

z 116 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Klouzavý průměr, Zaručený šek, Exploatace, eet, nemovitostní fondy, daňové úniky, fayn, podílové fondy, preventivní očkování, ján müller, záplava, průměrné náklady, dovolená snů, Duplo, www.esemes.cz, platba v hotovosti, stranokracie, vyspělé státy

4M10000, 7T51000, 8A50588, 4E36520, 5T12140

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK