Očima expertů: kam investovat na rok, kam na pět let

Dokud nemáte nic, je vám na světě blaze. Jak ale jednou přijdou peníze, začínají starosti: jak se o ně postarat, kam je investovat, aby nechřadly a rozmnožovaly se. Co radí experti?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 5. 2011 11:21, Miroslav Kuťák

Zajímavější by byl pohled očima zkušených a hlavně úspěšných investorů. Pohled finančního poradce, "experta", prostě člověka, který nabízí bankovní produkty nepovažuji za směrodatný.

MK

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

21. 5. 2011 11:21 | Miroslav Kuťák

Zajímavější by byl pohled očima zkušených a hlavně úspěšných investorů. Pohled finančního poradce, "experta", prostě člověka, který nabízí bankovní produkty nepovažuji za směrodatný.
MK
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2011 16:51 | Gabriel Pleska

Ano, i já jsem Vám rozuměl hned napoprvé :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2011 12:35 | jezevec

děkuji. některá písmenka už poznám. myslel jsem to tak, že by se redakce systematicky zabývala vyhodnocováním předpovědí, které byly uveřejněny v minulých letech. data jsou, tak proč se do toho nepustit. stylem:
pan expert X, před rokem doporučoval Y, pokud byste investovali podle něj tak dneska z milionu máte dva, a pan poradce taky že po zásluze dnes vede fond Z a daří se mu dobře.
pan expert Y, před rokem hloupě mlžil, z jeho doporučení byste ani tenkrát nevyčetli nic konkrétního, a dneska vyváží popelnice.
pan expert Z, před rokem doporučoval Fn, pokud byste investovali podle něj tak dneska z milionu máte 47 tisíc, a pan poradce taky že je v protialkoholní léčebně.
atd
a pak každý rok znova. co myslíte?
nevim koho zajímá, co si myslí nějaký expert o budoucím roce - to kdyby někdo doopravdy věděl, tak skoupí trh a položí burzu. mně spíš zajímá, jak se kdo trefil.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2011 9:09 | Gabriel Pleska

Buďte zdráv, jezevče. Co třeba článek pana Tomáška s prognózami na rok 2010? http://www.penize.cz/investice/65544-kapitalove-trhy-v-roce-2010-co-muzeme-ocekavat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2011 3:30 | jezevec

řeči k ničemu. nebyl by nějaký článek, kde se redakce na podobné otázky ptala před rokem, dvěma, pěti - a porovnat je s realitou?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2011 17:24 | Karel Procházka

Myslím, že tak maximálně zajištěné fondy zabalené do životní pojistky :-))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2011 9:40 | Škodolibka domácí

Z ČSOB Vám neodpověděli ? Zajímalo by mě, zda by doporučili něco jiného než jen ty jejich zajištený fondy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2011 8:47 | eďa

Tak do finančních derivátů mě nikdo nedostane ani heverem, copak není dostatečně vidět,že stále běží run na banky a na finanční systém obecně, že jsme ještě ani nedosáhli ekonomického dna, nebo že globální ekonomika je prodlužená už tak, že nemůže dýchat? Do zlata, stříbra bych se taky nehrnul, ikdyž připouštím, že jejich cena ještě nejméně zdvojnásobí. Spíš, než krátkozraký zisk mě zajímá, co teprve příjde, co se chystá, co ještě není vidět. Nicméně něco, čemu se ani nelze vyhnout tady prozradit můžu. To, oč tu poběží bude měnová reforma, ke které se žádný politik na světě samozřejmě nepřihlásí, páč by musel rezignovat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2011 7:53 | chk

to je sranda. vsimnete si, ze kazdej doporucuje prevazne produkty, se kterymi obchoduje jeho spolecnost. nejviditelnejsi to je na pirkovi:). uz tam bezim. diky!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Svoboda

podnikatel, Toi Toi

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services