Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Kariéra | 2. 10. 2007 | 11 komentářů
Inzeráty s nabídkami práce lze sledovat na mnoha internetových serverech. Existují však i takové, na kterých si můžete vybudovat pověst odborníka a aktivně tak ovlivnit své šance na získání dobrého místa.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 10. 2007 1:11, jezevec

Pokud jste někdy chtěla koupit jakékoliv vybrané zboží na netu - troufám si tvrdit že jste zejména porovnávala ceny, kde by se ten oný produkt dal sehnat nejlevněji. Nejinak to dělají i headhunteři a HR - prostě se naží nakoupit co nejlevněji. Internet není dobré místo pro dobrý obchod - internet je vlastně nekonečná holandská dražba. Pokud umíte nabídnout svému potenciálnímu zaměstnavateli nějakou přidanou hodnotu - vždycky dostanete lepší plat než na inzerát z internetu.

Reagovat

+71
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katka 02. 10. 2007 22:19)

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

2. 10. 2007 8:39 | kolemjdoucí

To je věc, která tady chyběla, možnost předem vyprofilovat nějakého budoucího zaměstnance, aniž člověk předem viděl, jak ten člověk vypadá a jak ten člověk zvládá soft skils. Podle mého názoru práve velká většina personalistů, zvláště těch s malou praxí a těch, co nikdy nedělali nic jiného než personalistiku filtruje budoucí uchazeče právě podle jejich vzhledu a soft skils a až teprve z těch "přefiltrovaných" vybírá nového zaměstnance podle hard skils, tedy skutečných znalostí a dovedností v oboru. Určitá skupina lidí je tím zbytečně odsuzována k dlouhodobé nezaměstnanosti v případě dostatku uchazečů, případně v případě nedostatku uchazečů k náhradní práci neodpovídající jejich schopnostem a zkušenostem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+35
Líbí
Nelíbí

2. 10. 2007 10:24 | Eric

Já nějak nevím, server "Peníze CZ." mám rád. Ale! Ceny zlata letí nahoru a to proklatě! UBS je další obětí úvěrového srabu šířícího se světem, dolar padá na úroveň německé marky za socíku a tady se píše o, s prominutím, marginálních záležitostech (nechci říci hloupostech). Co vy na to?
Reagovat | Citovat

+16
Líbí
Nelíbí

2. 10. 2007 13:29 | Chains

Pane Eriku, vy prece mate korunky ve slamniku, vas rust cen zlata (btw., dneska klesa) a pad US dolaru muze nechat chladnym, ne? O nejaky bance ani nemluve... :o)
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eric 02. 10. 2007 10:24)

2. 10. 2007 13:59 | Eric

Svatá pravda, ale když já tak rád čtu právě o těchto věcech.. Ostatně trochu zlata na slamníku mám, ale spíše mě zajímají souvislosti těchto prudkých pohybů. Nejsem ekonom a neumím si to dát do souvislostí, proto rád čtu PCZ. Tak co, milá redakce, pustíte se do toho?
Reagovat | Citovat

+21
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Chains 02. 10. 2007 13:29)

2. 10. 2007 14:44 | jezevec

herdek a netlačej ty zlatý cihle ve slamníku do zad? bankovky mi pro tento případ připadají pohodlnější, byť by to nebyl dolar
Reagovat | Citovat

+21
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eric 02. 10. 2007 13:59)

2. 10. 2007 15:43 | Eric

Zdravím vás jezevče. Tlačí, ale chladí v horkých dnech, vytahuje z těla nemoci a zimě hřeje. Zlato není špatná věc. Zkuste to...
Reagovat | Citovat

+42
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 02. 10. 2007 14:44)

2. 10. 2007 17:29 | jezevec

zlatý prkýnko od hajzlu je chic a na posez příjemné http://www. worldofkitsch.com/obj ects/home_bathroom.ht ml ale roh zlaté cihly ve slamníku budu muset ještě zvážit
Reagovat | Citovat

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eric 02. 10. 2007 15:43)

2. 10. 2007 19:04 | Bořík

Mám ještě "hrůznější" zkušenost z práce tzv. personalisty. Po vyplnění všelijakých dotazníků, vč. psychologických profilů o místo ( eko, risk, ISO14 a zasahující do ISO20 a EMAS ) a předání materiálů o odbornosti jmenovaná slíbila, že se ozvou a posune to na vedení. Týden pryč - volám - personalistka na dovolené. Volám další týden - šéfové ještě nerozhodli. Třetí týden - děkujeme, ale jste pro nás moc kvalitní kandidát, mohli bychom vám dát jen polovinu toho, co se platí obvykle :o) .... Skáknul jsem se za dva týdny podívat, v jaké kvalitě postavil kolega budovu nového úřadu práce, a světe div se - nabídka místa tam byla a za polovinu průměrného platu v kraji. Tak jsem si řekl, že pověst odborníka v Čechách moc "in" není, a jedu v lednu pracovat za pětinásobek do zahraničí ..... práce vyjednána za 7 pracovních dní pomocí faxu a dělám svoji odbornost. To o té nabídce není žert, firma tam inzerovala ještě správce sítě ( OSWIN a db etc ) za 10T hrubého - někteří to zkrátka zkoušejí na neznalé :o))
Reagovat | Citovat

+22
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (kolemjdoucí 02. 10. 2007 08:39)

2. 10. 2007 22:19 | Katka

Chtěla bych reagovat na to, jaké mám zkušenosti s hledáním práce na netu. Ať se dívám na nabídky na jakémkoliv serveru nebo na webu úřadu práce, vždy mě rozesměje jeden častý jev. Je mnoho firem, co vyžadují praxi v oboru, dva jazyky slovem a písmem, často i vysokoškolské vzdělání a jiné dovednosti, ale plat začíná na cca 12 tis. hrubého. Prostě obecně se vyžaduje po lidech stále více, ale platově je to hrůza.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

3. 10. 2007 1:11 | jezevec

Pokud jste někdy chtěla koupit jakékoliv vybrané zboží na netu - troufám si tvrdit že jste zejména porovnávala ceny, kde by se ten oný produkt dal sehnat nejlevněji. Nejinak to dělají i headhunteři a HR - prostě se naží nakoupit co nejlevněji. Internet není dobré místo pro dobrý obchod - internet je vlastně nekonečná holandská dražba. Pokud umíte nabídnout svému potenciálnímu zaměstnavateli nějakou přidanou hodnotu - vždycky dostanete lepší plat než na inzerát z internetu.
Reagovat | Citovat

+71
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katka 02. 10. 2007 22:19)

4. 10. 2007 8:49 | kolemjdoucí

Asi to tak bude. Z toho ale vyplývá strategie - zjistit si, pro který podnik je konkrétní inzerát, potom obejít agenturu a nabídnout sebe přímo v podniku na personálním nebo dokonce mimo personální někomu jako řediteli nebo statutárnímu zástupci, pokud je to malá firma nebo tak nějak. Pokud skutečně můžu nabídnout něco více než je v tom inzerátu.
Reagovat | Citovat

+42
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 03. 10. 2007 01:11)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 705 545 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Teplý

podnikatel, Madeta

Lukáš Kovanda

ekonom

Milan Teplý
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 8 duelů
Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
88,00 %

z 25 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Čistý domácí produkt, Stavební spořitelna, Doba splácení hypotečního úvěru, karel havlíček, pavel bělobrádek, vladimír dlouhý, petra pospíšilová, marta nováková, EQUAL, mrazák, jižní afrika, Pavel Trávník, spory, druhé čtvrtletí, zaměstnanecké fondy, ZTP/P, U:fon, DMT

1SR2404, KIJ6339, 2J19393, 6A50011, 2E27215

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK