Nejlepší podílové fondy podle Morningstar

V ČR je široká nabídka fondů s ratingem od Morningstar, dříve Standard & Poor’s. Měly by být nadvýkonné oproti konkurenci, tvrdí analytici agentury.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 8. 2007 10:01, pojišťovák

Přesně tohle myslí, ale jak se zdá vy jste nepochopil výhodu IŽP Aegon, konkrétně má na mysli produkt Aegon Invest, mrkněte se na web Aegonu.
A než mě začnete nazývat dementem, vím jak to funguje, jaké jsou rozdíly mezi IŽP a OPF. Ale na Investu se mi líbí možnost že můžu vložit x tisíc, které vydělají tolik a tolik za dejme tomu 4 měsíce a já můžu převést je do libovolného méně rizikového fondu a nemusím zatěžovat hlavu berňákem. Nehledě na to že první převod je zdarma a další je zpoplatněn 50 Kč, další věc je že si můžu pohrát se vstupním poplatkem, který začíná na 5% a minimum, které můžu nabídnout je 1, 4 % ( což mimochodem znamená nulovou provizi ), poplatek za správu investic je 0, 08 % měsíčně. Jaký je vliv poplatků na celkový výnos vám snad nemusím vysvětlovat.
Osobně se mi Invest hodně líbí, každopádně svým klientům vysvětluji rozdíl mezi OPF a IŽP a ke krytí doporučuji rizikovku a k investování OPF ( dávám jim informace jak co funguje a doporučuji k pročtení weby jako peníze, měšec apod. ) nebo Invest. Pokud máte nějaké dotazy napište je na pavelhek@centrum.cz, rád vám je zodpovím.

P.S. Nedávno se mě jeden kamarád ptal jakou pojistku si má udělat, doporučil jsem výše popsané, bohužel pak přišel nějaký bouchač a řekl to si nedělejte, z toho nic nebude mít, tady mám super produkt, v 65 dostanete tolik a tolik, my investujeme bezpečně a ne jako OPF a navíc máte slevu na dani. Holt musím konstatovat, že je patrně lepší obchodník. Jo a byl ze společnosti, která sponzoruje F1 a prodává taky OPF, ale z toho asi není taková provize.

Zobrazit celé vlákno

+47
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

28. 6. 2008 6:42

Je vidět že před rokem jsem byl ještě mladej a hloupej, jediný moje štěstí je že sem žádný IŽP neprodal:-)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2007 10:01 | pojišťovák

Přesně tohle myslí, ale jak se zdá vy jste nepochopil výhodu IŽP Aegon, konkrétně má na mysli produkt Aegon Invest, mrkněte se na web Aegonu. A než mě začnete nazývat dementem, vím jak to funguje, jaké jsou rozdíly mezi IŽP a OPF. Ale na Investu se mi líbí možnost že můžu vložit x tisíc, které vydělají tolik a tolik za dejme tomu 4 měsíce a já můžu převést je do libovolného méně rizikového fondu a nemusím zatěžovat hlavu berňákem. Nehledě na to že první převod je zdarma a další je zpoplatněn 50 Kč, další věc je že si můžu pohrát se vstupním poplatkem, který začíná na 5% a minimum, které můžu nabídnout je 1, 4 % ( což mimochodem znamená nulovou provizi ), poplatek za správu investic je 0, 08 % měsíčně. Jaký je vliv poplatků na celkový výnos vám snad nemusím vysvětlovat. Osobně se mi Invest hodně líbí, každopádně svým klientům vysvětluji rozdíl mezi OPF a IŽP a ke krytí doporučuji rizikovku a k investování OPF ( dávám jim informace jak co funguje a doporučuji k pročtení weby jako peníze, měšec apod. ) nebo Invest. Pokud máte nějaké dotazy napište je na pavelhek@centrum.cz, rád vám je zodpovím.
P.S. Nedávno se mě jeden kamarád ptal jakou pojistku si má udělat, doporučil jsem výše popsané, bohužel pak přišel nějaký bouchač a řekl to si nedělejte, z toho nic nebude mít, tady mám super produkt, v 65 dostanete tolik a tolik, my investujeme bezpečně a ne jako OPF a navíc máte slevu na dani. Holt musím konstatovat, že je patrně lepší obchodník. Jo a byl ze společnosti, která sponzoruje F1 a prodává taky OPF, ale z toho asi není taková provize.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2007 22:26 | ingkrtek

Jak se prosím jmenuje ten fond Aegonu co udělal 85% za poslední půlrok... Doufám , že nejste dement a nemyslíte IŽP Aegonu....AE04 AEGON Fond akcií konvergujících evropských trhů..............to by jste seděl mimo mísu, protože asi nevíte jak pracují fondíky v IŽP !
(Fond je investován do podílových jednotek otevřeného podílového fondu Parvest Converging Europe (LU0075937754). Správcem tohoto otevřeného podílového fondu je společnost BNP Paribas Asset Management.)




Můžete sem hodit jeho ISIN , eventuálně přesný název fondu ?
Děkuji ingkrtek
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2007 9:10 | erre

Zda se řídit ratingem SaP. Na toto odpovědět skoro ani nejde. Velmi problematický je odhad budoucí výkonnosti. Tu agentura může pouze odhadnout po pohovoru s managerem popř. zaměstnanci fondu a analýzou činnosti fondu v minulosti. V dlouhodobém horizontu však může dojít ke změnám v týmu a to i opakovaně. Dále musí managament reagovat na změny na kapitálových trzích, zda rozhodnutí byla správná to ukážou zase jenom výsledky. To je jedna věc. Další možná ještě důležitější je, zda to opravdu není jenom marketingové divadlo. S tím zkušenosti nemám. Jestli je to stejné nebo podobné divadélko jako udělování certifikací ISO pak jsou investice velmi (do ratingu) velmi problematické spíše z kategorie reklamy pro neinformovaného klienta. Dnes je ISO obrovský byznys, bez něhož se pro společnost dostat na sofistikovanější trh je zhola nemožné. ISO jeho následné audity a všemožné kontroly stojí obrovské peníze a jeho dodržování v konkrétních případech je více než problematické. Dokonce si troufám tvrdit, že čím vyšší ISO tím je jeho dodržování v praxi horší. Nebude s těmi A či AA obdobné?
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2007 11:50 | Michal

Tak to pak jo. Asi sem tě špatně pochopil. Ať ti to roste dál. ;-)
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2007 11:47 | walys

Michale, neřídím se minulou výkonnstí ale on-line. U Aegonu je jedna výhoda, že můžeš přesouvat svojí uloženou částku mezi jednotlivými fondy podle vývoje ceny a to si myslím, že je velice dobré a můžeš tak případně ovlivnit svoje zisky a nebo svoje případné ztráty. Měj se fajn a ať se daří. Raďouz
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2007 9:57 | Michal

Řídit se minulou výkonností je ta největší blbost, bohužel to ale děláme většina z nás. Jóóó, psychologie je mocná čarodějka. ;-) A u Aegonu, jako fondu IŽP, ti může být nějaká rizikovost úplně...no, však víš kde. ;-) Teda pokud ho neuzavíráš v 55 letech.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2007 9:17 | walys

Já se podle ratingu neřídím, ale řídím se podle výkonnosti fondů za dané období a podle složení portfolia a správce fondů. Například fond Aegonu vykázal za poslední půl rok zkodnocení přes 85 %!!!! a to především díky příznivému vývoji na akciové burze. Je pravda, že výše rizika je 5, ale to už je věc každého investora, zda půjde do vyššího rizika. Přece se říká, že čím vyšší riziko, tím vyšší zisky a nebo naopak. S pozdravem Raďouz.
+44
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Michaela Maláčová

modelka a podnikatelka

Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Michaela Maláčová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services