Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

V ČR je široká nabídka fondů s ratingem od Morningstar, dříve Standard & Poor’s. Měly by být nadvýkonné oproti konkurenci, tvrdí analytici agentury.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 8. 2007 10:01, pojišťovák

Přesně tohle myslí, ale jak se zdá vy jste nepochopil výhodu IŽP Aegon, konkrétně má na mysli produkt Aegon Invest, mrkněte se na web Aegonu.
A než mě začnete nazývat dementem, vím jak to funguje, jaké jsou rozdíly mezi IŽP a OPF. Ale na Investu se mi líbí možnost že můžu vložit x tisíc, které vydělají tolik a tolik za dejme tomu 4 měsíce a já můžu převést je do libovolného méně rizikového fondu a nemusím zatěžovat hlavu berňákem. Nehledě na to že první převod je zdarma a další je zpoplatněn 50 Kč, další věc je že si můžu pohrát se vstupním poplatkem, který začíná na 5% a minimum, které můžu nabídnout je 1, 4 % ( což mimochodem znamená nulovou provizi ), poplatek za správu investic je 0, 08 % měsíčně. Jaký je vliv poplatků na celkový výnos vám snad nemusím vysvětlovat.
Osobně se mi Invest hodně líbí, každopádně svým klientům vysvětluji rozdíl mezi OPF a IŽP a ke krytí doporučuji rizikovku a k investování OPF ( dávám jim informace jak co funguje a doporučuji k pročtení weby jako peníze, měšec apod. ) nebo Invest. Pokud máte nějaké dotazy napište je na pavelhek@centrum.cz, rád vám je zodpovím.

P.S. Nedávno se mě jeden kamarád ptal jakou pojistku si má udělat, doporučil jsem výše popsané, bohužel pak přišel nějaký bouchač a řekl to si nedělejte, z toho nic nebude mít, tady mám super produkt, v 65 dostanete tolik a tolik, my investujeme bezpečně a ne jako OPF a navíc máte slevu na dani. Holt musím konstatovat, že je patrně lepší obchodník. Jo a byl ze společnosti, která sponzoruje F1 a prodává taky OPF, ale z toho asi není taková provize.

Reagovat

+47
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ingkrtek 23. 07. 2007 22:26)

Další příspěvky v diskuzi (8 komentářů)

20. 7. 2007 9:17 | radekvalas

Já se podle ratingu neřídím, ale řídím se podle výkonnosti fondů za dané období a podle složení portfolia a správce fondů. Například fond Aegonu vykázal za poslední půl rok zkodnocení přes 85 %!!!! a to především díky příznivému vývoji na akciové burze. Je pravda, že výše rizika je 5, ale to už je věc každého investora, zda půjde do vyššího rizika. Přece se říká, že čím vyšší riziko, tím vyšší zisky a nebo naopak. S pozdravem Raďouz.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+44
Líbí
Nelíbí

20. 7. 2007 9:57 | Michal

Řídit se minulou výkonností je ta největší blbost, bohužel to ale děláme většina z nás. Jóóó, psychologie je mocná čarodějka. ;-) A u Aegonu, jako fondu IŽP, ti může být nějaká rizikovost úplně...no, však víš kde. ;-) Teda pokud ho neuzavíráš v 55 letech.
Reagovat | Citovat

+34
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (radekvalas 20. 07. 2007 09:17)

20. 7. 2007 11:47 | radekvalas

Michale, neřídím se minulou výkonnstí ale on-line. U Aegonu je jedna výhoda, že můžeš přesouvat svojí uloženou částku mezi jednotlivými fondy podle vývoje ceny a to si myslím, že je velice dobré a můžeš tak případně ovlivnit svoje zisky a nebo svoje případné ztráty. Měj se fajn a ať se daří. Raďouz
Reagovat | Citovat

+12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Michal 20. 07. 2007 09:57)

20. 7. 2007 11:50 | Michal

Tak to pak jo. Asi sem tě špatně pochopil. Ať ti to roste dál. ;-)
Reagovat | Citovat

+27
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (radekvalas 20. 07. 2007 11:47)

23. 7. 2007 9:10 | petrmally

Zda se řídit ratingem SaP. Na toto odpovědět skoro ani nejde. Velmi problematický je odhad budoucí výkonnosti. Tu agentura může pouze odhadnout po pohovoru s managerem popř. zaměstnanci fondu a analýzou činnosti fondu v minulosti. V dlouhodobém horizontu však může dojít ke změnám v týmu a to i opakovaně. Dále musí managament reagovat na změny na kapitálových trzích, zda rozhodnutí byla správná to ukážou zase jenom výsledky. To je jedna věc. Další možná ještě důležitější je, zda to opravdu není jenom marketingové divadlo. S tím zkušenosti nemám. Jestli je to stejné nebo podobné divadélko jako udělování certifikací ISO pak jsou investice velmi (do ratingu) velmi problematické spíše z kategorie reklamy pro neinformovaného klienta. Dnes je ISO obrovský byznys, bez něhož se pro společnost dostat na sofistikovanější trh je zhola nemožné. ISO jeho následné audity a všemožné kontroly stojí obrovské peníze a jeho dodržování v konkrétních případech je více než problematické. Dokonce si troufám tvrdit, že čím vyšší ISO tím je jeho dodržování v praxi horší. Nebude s těmi A či AA obdobné?
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

23. 7. 2007 22:26 | ingkrtek

Jak se prosím jmenuje ten fond Aegonu co udělal 85% za poslední půlrok... Doufám , že nejste dement a nemyslíte IŽP Aegonu....AE04 AEGON Fond akcií konvergujících evropských trhů..............to by jste seděl mimo mísu, protože asi nevíte jak pracují fondíky v IŽP !
(Fond je investován do podílových jednotek otevřeného podílového fondu Parvest Converging Europe (LU0075937754). Správcem tohoto otevřeného podílového fondu je společnost BNP Paribas Asset Management.)

Můžete sem hodit jeho ISIN , eventuálně přesný název fondu ?
Děkuji ingkrtek
Reagovat | Citovat

+20
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (radekvalas 20. 07. 2007 09:17)

1. 8. 2007 10:01 | pojišťovák

Přesně tohle myslí, ale jak se zdá vy jste nepochopil výhodu IŽP Aegon, konkrétně má na mysli produkt Aegon Invest, mrkněte se na web Aegonu. A než mě začnete nazývat dementem, vím jak to funguje, jaké jsou rozdíly mezi IŽP a OPF. Ale na Investu se mi líbí možnost že můžu vložit x tisíc, které vydělají tolik a tolik za dejme tomu 4 měsíce a já můžu převést je do libovolného méně rizikového fondu a nemusím zatěžovat hlavu berňákem. Nehledě na to že první převod je zdarma a další je zpoplatněn 50 Kč, další věc je že si můžu pohrát se vstupním poplatkem, který začíná na 5% a minimum, které můžu nabídnout je 1, 4 % ( což mimochodem znamená nulovou provizi ), poplatek za správu investic je 0, 08 % měsíčně. Jaký je vliv poplatků na celkový výnos vám snad nemusím vysvětlovat. Osobně se mi Invest hodně líbí, každopádně svým klientům vysvětluji rozdíl mezi OPF a IŽP a ke krytí doporučuji rizikovku a k investování OPF ( dávám jim informace jak co funguje a doporučuji k pročtení weby jako peníze, měšec apod. ) nebo Invest. Pokud máte nějaké dotazy napište je na pavelhek@centrum.cz, rád vám je zodpovím.
P.S. Nedávno se mě jeden kamarád ptal jakou pojistku si má udělat, doporučil jsem výše popsané, bohužel pak přišel nějaký bouchač a řekl to si nedělejte, z toho nic nebude mít, tady mám super produkt, v 65 dostanete tolik a tolik, my investujeme bezpečně a ne jako OPF a navíc máte slevu na dani. Holt musím konstatovat, že je patrně lepší obchodník. Jo a byl ze společnosti, která sponzoruje F1 a prodává taky OPF, ale z toho asi není taková provize.
Reagovat | Citovat

+47
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ingkrtek 23. 07. 2007 22:26)

28. 6. 2008 6:42

Je vidět že před rokem jsem byl ještě mladej a hloupej, jediný moje štěstí je že sem žádný IŽP neprodal:-)
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pojišťovák 01. 08. 2007 10:01)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Devát

ředitel Cisco Systems

Petr Toman

advokát

Jiří Devát
ÚSPĚŠNOST
12,90 %

z 31 duelů
Petr Toman
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 8 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Averze, Ebit, Auditing, o2, česká spořitelna, daň z příjmů, eet, neveřejná nabídka, sociální postavení, Jihomoravský kraj, Car Price Report, správní řízení, daň z převodu nemovitosti, hospodářská krize v USA, MSCI Frontier Markets, procesy, pojistné, Jiří Hos

1Z37459, 3S50220, 3S50220, 4H11215, 8X888888

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK