Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Kariéra | 12. 7. 2007 | 12 komentářů
K zájemcům o studium a práci v zahraničí je nejpřívětivější zemí Austrálie. Získat pracovní povolení není složité a nabídka zaměstnání je velká. Vydělávat se dá kolem deseti australských dolarů za hodinu.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 7. 2007 16:24, Pítrs

Já bych to nenazval přízvuk - prostě strašně šišlaj a pro ně je to normální.

Reagovat

+66
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (petr 12. 07. 2007 13:45)

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

12. 7. 2007 8:40 | Veronika z Brna

Dík za článek, zavzpomínala jsem si. Strávila jsem na farmě v Austrálii 11 měsíců a byla jsem nesmírně spokojená. Studuji veterinu, takže mi vůbec nevadila práce se zvířaty a ještě jsem se naučila perfektně jezdit na koni. Nemusela jsem platit za ubytování ani jídlo, takže mi zbyly peníze na měsíc cestování. Stopem jsem projela skoro celé pobřeží a dopřála si i cestu na Fidji. Po návratu jsem si nechala udělat test z angličtiny, výsledek byl jako 3 roky intenzívky v Česku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+36
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2007 8:51 | Jarda

Můžete mi prosím poradit? pracuji jako číšník a rád bych vyrazil za oceán moje angličtina není nejlepší. Bohužel, je mi skoro 40, tak nevím, jestli to není jen pro študáky a jestli bych našel práci v oboru. Dík předem
Reagovat | Citovat

+21
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2007 10:12 | Milan

Jardo, do Austrálie nejezdí za prací jen studenti, takže věk by neměl vadit. Počítej ale s tím, budeš muset nejdříve zdokonalit jazyk. Začni tím, že si vybereš intenzívní kurz angličtiny a spojíš ho s nekvalifikovanou prací v oboru. Čím dříve budeš dobře mluvit, tím lepší práci dostaneš. Nezapomeň si s sebou vzít výuční list, přeložený do angličtiny a notářsky ověřený, stejně jako doporučení od svého současného zaměstnavatele.
Reagovat | Citovat

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarda 12. 07. 2007 08:51)

12. 7. 2007 10:58 | jezevec

Jak chcete obsluhovat hosty, pokud se s nima nedomluvíte??? Perfektní znalost jazyka je nezbytnou podmínkou vůbec úvah o práci venku; zejména pokud nechcete pracovat na poli s polákama ale meritem vaší práce má být rozhovor s domácími.
Reagovat | Citovat

+20
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarda 12. 07. 2007 08:51)

12. 7. 2007 11:37 | Rejpal

Svatá pravda, i když vám v agentuře řeknou, že stačí angličtina na úrovni gymnázia, na místě se přesvědčíte, že to tak není. Jak by se asi dotyčný pán domluvil v bance, kde si musí založit konto?
Reagovat | Citovat

+43
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jezevec 12. 07. 2007 10:58)

12. 7. 2007 11:47 | Martin

V bance je to ještě v pohodě, tam je člověk zákazníkem. Ale v restauraci by se asi moc nechytil, protože by nerozuměl dostatečně rychle a dělal by chyby. A na to jsou majitelé hodně hákliví, takže i když má člověk dobrou angličtinu, tak může mít problémy - stačí chytit pár klientů se šíleným přízvukem a může jít o dům dál.
Reagovat | Citovat

+48
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rejpal 12. 07. 2007 11:37)

12. 7. 2007 13:45 | petr

pricemz v Australii ma priserny prizvuk vetsina obyvatel
Reagovat | Citovat

+32
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 12. 07. 2007 11:47)

12. 7. 2007 14:05 | studentka Simona

Mohu srovnávat. dělala jsem au pair v Anglii i v Austrálii. Je to nebe a dudy. V Londýně se ke mně chovali jako ke služce, jídla málo a na spaní jsem měla komůrku s malým okýnkem do světlíku. Kapesné jsem dostávala pravidelně se zpožděním a občas jsem měla i problémy, aby mě pustili do školy, i dkyž to bylo ve smlouvě. V Perthu to bylo super, až na to, že jsem ze začátku moc nerozumněla, přesto že anglinu ovládám docela dobře.
Reagovat | Citovat

+32
Líbí
Nelíbí

12. 7. 2007 16:24 | Pítrs

Já bych to nenazval přízvuk - prostě strašně šišlaj a pro ně je to normální.
Reagovat | Citovat

+66
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (petr 12. 07. 2007 13:45)

12. 7. 2007 18:56 | Ondřej

To je sice fakt, ale když je požádáš, aby mluvili ingliš a ne australsky, tak se snaží. Ve Státech to není o moc lepší a když na mě na anglickém venkově, kde jsem byl na brigádě spustili něčím, co se angličtině vůbec nepodobalo, koukal jsem jako puk. Takže si nevybereš. Ale Australani jsou aspoň pohodoví
Reagovat | Citovat

+33
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pítrs 12. 07. 2007 16:24)

13. 9. 2007 21:58 | Ivana, fairyivana@seznam.cz

Ahoj, jsem taky studentka veteriny a moc bych chtela nekam vyjet za zviraty a hlavne do australie, moc by mi pomohly nejake informace a zkusenosti. Pokud by ses mi mohla nejak ozvat, byla bych rada, muj mail je fairyivana@seznam.cz, Ivana. Diky...
Reagovat | Citovat

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Veronika z Brna 12. 07. 2007 08:40)

10. 10. 2016 13:51 | petr.stavro

Austrálie je skvělá, hlavně Sydney je krásný město. Také jsem jel přes agenturu, je to jistější a půmužou i se sehnáním práce.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 777 351 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Renáta Kadlecová

ředitelka Fondu pojištění vkladů

Jan Dienstl

podnikatel, Czech Coal

Renáta Kadlecová
ÚSPĚŠNOST
96,43 %

z 112 duelů
Jan Dienstl
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 16 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Liberalizace, Pákové produkty, Výnos, operátoři, tarify, mobilní operátoři, architektura, brno, konsolidace půjčky, léčivo, impost, správa vozového parku, odměna, GE Capital Leasing, dluhopisy pro občany, sunday times, spolky, papírový sáček

5AB2568, 3B78807, 8A35107, 3AP9787, 2J57559

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK