Zákoník práce projde kosmetickou kúrou

Zákoník práce, který vstoupil v platnost letos 1. ledna, se změní. Zástupci odborů a zaměstnavatelů se dohodli na deseti změnách. Vláda je zapracuje do technické novely, která by měla začít platit od začátku příštího roku.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 6. 2007 15:21, Eric

Takže jako obvykle schválili paskvil, který při nadělování na někoho zapomněl a teď je třeba dát i jim. Myslím, že by na to měl zákoník práce taky pomýšlet - tedy na to, když poslanci a vláda způsobí státu škodu, tak jako zde. A tady je škoda jasně způsobena lajdáctvím a bůhví čím ještě (úmyslem?).Třeba by mohli poslanci a ministři přijít o plat. Aspoň na rok. Což přirozeně nezvýší jejich autoritu (to prostě není možné), ale alespoň na ně, na hajzly, bude bič.

+31
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

5. 6. 2007 22:17 | Markéta

Pavle, nesouhlasím, i když máš v něčem pravdu, ale ne celou. Podívej se třeba na Německo, tam si odbory moc k tělu nepouštějí, ale v nových spolkových zemích je v některých regionech až 20% nezaměstnanost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2007 15:52 | Pavel

No, zrovna včera jsem na CŘo6 slyšel krásnou úvahu o tom, proč ve Francii přes veškeré sociální cítění a sílu odborových centrál se nepodařilo za posledních 30 let snížit nezaměstnanost ani o píď. A je to právě kvůli těm odborovým centrálám a silné ochraně pracovních míst. Francouzklé firmy se prostě neodváží někoho nového zaměstnant, protože nemají jak se ho v případě potíží zbavit. To si radši otevřou pobočku v zemi s méně chráněnám trhem práce.
Chcete, abychom taky tak skončili?
Čím slabší odbory, tím více práce, vyšší mzdy a lepší pracovní podmnínky.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2007 15:21 | Eric

Takže jako obvykle schválili paskvil, který při nadělování na někoho zapomněl a teď je třeba dát i jim. Myslím, že by na to měl zákoník práce taky pomýšlet - tedy na to, když poslanci a vláda způsobí státu škodu, tak jako zde. A tady je škoda jasně způsobena lajdáctvím a bůhví čím ještě (úmyslem?).Třeba by mohli poslanci a ministři přijít o plat. Aspoň na rok. Což přirozeně nezvýší jejich autoritu (to prostě není možné), ale alespoň na ně, na hajzly, bude bič.
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 6. 2007 13:20 | Ivan Hanák, Ostrava

Zajímalo by mně, kdy poslanci ODS vyrukují s koncepčními změnami a co to znamená oslabení moci odborů. Pokud vím, napřiklad ve Francii jsou velice silné odborové centrály a dovedou se zaměstnanců zastat. Tak jsme v Evropě nebo ne?
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 6. 2007 9:23 | Lucka Hanáková, Praha

Přečetla jsem si, že jako studentka budu moci pracovat 40 hodin. Bohužel, ani při současných 30 hodinách jsem nikde nesehnala brigádu, protože nejsem plnoletá (17 let) a každý zaměstnavatel mě odbyl tvrzením, že za mně neponese odpovědnost. Bude to nějak právně ošetřeno nebo to zůstane jen na vůli podnikatelů? Můžete mi poradit, Děkuji.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 6. 2007 9:01 | Petr Kaderka

Pokud jsem to správně pochopil, tak to hlavní teprve přijde. Teď sice odbory s něčím souhlasily, ale bič na zaměstnance se bude konat v druhém kole?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Sýkora

bývalý hokejista a investor

Pavel Telička

politik a lobbista

Michal Sýkora
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services