Dětem hračku, rodičům vyšší úrok

Říká se jim dětské účty, slouží však rodičům. Banky přesvědčují rodiče, aby dětem zřídili bankovní účet. Prý se tím děti naučí hospodařit s penězi. Ve skutečnosti rodiče pouze využívají vyšší úrokovou sazbu, než jakou jim banka nabízí na jejich běžném účtu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 5. 2007 10:37, ddo

Já to jako nevýhodu neberu, ty úvěry jsou dobře zajištěné, část nákupu musí spekulant hradit vždy z vlastních peněz a když má smůlu a kurz padá, akcie se automaticky prodají tak, aby to stačilo na splacení úvěru. Takže je to nastavené tak, aby riskoval jen ty svoje peníze.

Zobrazit celé vlákno

+41
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

15. 5. 2007 10:37 | šarlatán

Já to jako nevýhodu neberu, ty úvěry jsou dobře zajištěné, část nákupu musí spekulant hradit vždy z vlastních peněz a když má smůlu a kurz padá, akcie se automaticky prodají tak, aby to stačilo na splacení úvěru. Takže je to nastavené tak, aby riskoval jen ty svoje peníze.
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 5. 2007 12:04 | Jarouš

no přece pro tu plyšovou hračku, co dostaneš :-))
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 5. 2007 8:41

proboha proc takove komplikace? existuje sporici u holandske banky, ktery je opravdu kompletne zadarmo a uroci 2% kazdou korunu, ktera na tom ucte lezi..:-)) kazdy vi, o cem mluvim..:-)
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2007 21:37 | Michal Kára

A nebo si rikaji - jako ja - proc prechazet jinam kvuli par desetikorunam mesicne, kdyz uz zitra muze Fio zcela zmenit sazebnik...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2007 17:34 | Sporic obrazovky

Helel Fano, to ze ty ten argument neberes je vedlejsi, lidi maji strach (nebo spis obavy) a ten je vzdy mocny, i kdyz neni postaven na vecnem zaklade. Dal to nema cenu resit.
Druha vec je ta "neplosna" kampan. ING konto taky melo pred rokem jen par lidi, tak upravili web a spustili TV reklamu. Rad bych videl statistiky narustu.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2007 16:31 | Fana

To, že to používají na úvěry pro spekulanty, si taky myslím a chápu to jako největší nevýhodu FIa. Kdo ale ví, v čem mají peníze ostatní?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2007 14:56 | šarlatán

Myslel jsem, že to používají na úvěry pro spekulanty na burze. Taky jsem si všiml, že snížili úročení, proti ING kontu už to zas tak moc výhodné není.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2007 12:48 | Fana

Pořád jsem pátrám, proč se do toho FIa lidi moc nehrnou, a myslel jsem si, že je to nějakým podstatným nedostatkem v jejich službách. A argument o minulosti družstevních záložen neberu, protože vklady u nich jsou už nějakej rok pojištěný. Beru, že pokud je instituce menší, může se o něco snáz dostat do potíží, a na peníze si nějakej měsíc počkám.
Jak píšeš, lidi se evidentně o peníze nestarají nebo se já starám moc a mylně předpokládám, že jsou na tom ostatní podobně.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2007 10:38 | xy

Jen pro informaci. FIU se teď už nasypalo tolik korun, že muselo snížit úročení, protože už nemá kromě ČNB a mezibankovního trhu moc možností kam ty prachy strčit. Nakonec bude úročení stejně jako u ING těsně pod sazbou ČNB.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2007 9:49 | Pepa

Jestě prosim pridat poplatky za prichozi platbu a za moznost / cenu internetbankingu :-).
Dekuji.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2007 8:27 | Sporic obrazovky

Ber to tak, ze FIO se snazi o marketingovou kampan az posledni cca rok a jeste k tomu zdaleka ne tak plosnou, ale spis cilenou. Krome toho se plne lidem vybavi problemy se zaloznama v minulosti a chytne je panika. Prvni plosne nabizeny vyhodne uroceny konto je ING, ale to je taky frontalne nabizeno az poslendi mesice. Kdezto rodice malych ratolesti, kteri nemaji cas (nebo chut nebo schopnosti) se financemi zabyvat vice, jsou pod denodenni palbou marketingovych kampani a porad delaji lepe, nez kdyby to nechali na beznem uctu.
(Mimochodem, udaje o narozeni ratolesti u nas v rodine se s famozni rychlosti dostali z matriky k obchodni zastupkyni pojistovny a uz klepala na dvere s nabidkou urazovky a zivotky.)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2007 8:00 | Fana

Těch 150 000 pro nenažranou KB se mi zdá moc.
Pro účely zaparkování krátkých peněz používám Speciální běžný účet u FIO s momentálně 2,3%, když mi nestačí to 1% na běžném. A můžu tam mít, kolik chcu. Pro úplnost dodávám, že při výběru ze spec. b. ú. mi seberou zhruba 17-denní výnos.
Takže se nabídkám uvedeným v článku jenom směju.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Richter

politik a podnikatel

Pavel Blažek

politik

Milan Richter
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services