Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Říká se jim dětské účty, slouží však rodičům. Banky přesvědčují rodiče, aby dětem zřídili bankovní účet. Prý se tím děti naučí hospodařit s penězi. Ve skutečnosti rodiče pouze využívají vyšší úrokovou sazbu, než jakou jim banka nabízí na jejich běžném účtu.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 5. 2007 10:37, ddo

Já to jako nevýhodu neberu, ty úvěry jsou dobře zajištěné, část nákupu musí spekulant hradit vždy z vlastních peněz a když má smůlu a kurz padá, akcie se automaticky prodají tak, aby to stačilo na splacení úvěru. Takže je to nastavené tak, aby riskoval jen ty svoje peníze.

Reagovat

+42
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fana 09. 05. 2007 16:31)

Další příspěvky v diskuzi (12 komentářů)

9. 5. 2007 8:00 | Fana

Těch 150 000 pro nenažranou KB se mi zdá moc.
Pro účely zaparkování krátkých peněz používám Speciální běžný účet u FIO s momentálně 2,3%, když mi nestačí to 1% na běžném. A můžu tam mít, kolik chcu. Pro úplnost dodávám, že při výběru ze spec. b. ú. mi seberou zhruba 17-denní výnos.
Takže se nabídkám uvedeným v článku jenom směju.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+33
Líbí
Nelíbí

9. 5. 2007 8:27 | icek

Ber to tak, ze FIO se snazi o marketingovou kampan az posledni cca rok a jeste k tomu zdaleka ne tak plosnou, ale spis cilenou. Krome toho se plne lidem vybavi problemy se zaloznama v minulosti a chytne je panika. Prvni plosne nabizeny vyhodne uroceny konto je ING, ale to je taky frontalne nabizeno az poslendi mesice. Kdezto rodice malych ratolesti, kteri nemaji cas (nebo chut nebo schopnosti) se financemi zabyvat vice, jsou pod denodenni palbou marketingovych kampani a porad delaji lepe, nez kdyby to nechali na beznem uctu.
(Mimochodem, udaje o narozeni ratolesti u nas v rodine se s famozni rychlosti dostali z matriky k obchodni zastupkyni pojistovny a uz klepala na dvere s nabidkou urazovky a zivotky.)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fana 09. 05. 2007 08:00)

9. 5. 2007 9:49 | Pepa

Jestě prosim pridat poplatky za prichozi platbu a za moznost / cenu internetbankingu :-).
Dekuji.
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

9. 5. 2007 10:38 | xy

Jen pro informaci. FIU se teď už nasypalo tolik korun, že muselo snížit úročení, protože už nemá kromě ČNB a mezibankovního trhu moc možností kam ty prachy strčit. Nakonec bude úročení stejně jako u ING těsně pod sazbou ČNB.
Reagovat | Citovat

+28
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fana 09. 05. 2007 08:00)

9. 5. 2007 12:48 | Fana

Pořád jsem pátrám, proč se do toho FIa lidi moc nehrnou, a myslel jsem si, že je to nějakým podstatným nedostatkem v jejich službách. A argument o minulosti družstevních záložen neberu, protože vklady u nich jsou už nějakej rok pojištěný. Beru, že pokud je instituce menší, může se o něco snáz dostat do potíží, a na peníze si nějakej měsíc počkám.
Jak píšeš, lidi se evidentně o peníze nestarají nebo se já starám moc a mylně předpokládám, že jsou na tom ostatní podobně.
Reagovat | Citovat

+38
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (icek 09. 05. 2007 08:27)

9. 5. 2007 14:56 | ddo

Myslel jsem, že to používají na úvěry pro spekulanty na burze. Taky jsem si všiml, že snížili úročení, proti ING kontu už to zas tak moc výhodné není.
Reagovat | Citovat

+26
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (xy 09. 05. 2007 10:38)

9. 5. 2007 16:31 | Fana

To, že to používají na úvěry pro spekulanty, si taky myslím a chápu to jako největší nevýhodu FIa. Kdo ale ví, v čem mají peníze ostatní?
Reagovat | Citovat

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ddo 09. 05. 2007 14:56)

9. 5. 2007 17:34 | icek

Helel Fano, to ze ty ten argument neberes je vedlejsi, lidi maji strach (nebo spis obavy) a ten je vzdy mocny, i kdyz neni postaven na vecnem zaklade. Dal to nema cenu resit.
Druha vec je ta "neplosna" kampan. ING konto taky melo pred rokem jen par lidi, tak upravili web a spustili TV reklamu. Rad bych videl statistiky narustu.
Reagovat | Citovat

+26
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fana 09. 05. 2007 12:48)

9. 5. 2007 21:37 | Michal Kára

A nebo si rikaji - jako ja - proc prechazet jinam kvuli par desetikorunam mesicne, kdyz uz zitra muze Fio zcela zmenit sazebnik...
Reagovat | Citovat

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fana 09. 05. 2007 12:48)

10. 5. 2007 8:41

proboha proc takove komplikace? existuje sporici u holandske banky, ktery je opravdu kompletne zadarmo a uroci 2% kazdou korunu, ktera na tom ucte lezi..:-)) kazdy vi, o cem mluvim..:-)
Reagovat | Citovat

+14
Líbí
Nelíbí

10. 5. 2007 12:04 | Jarouš

no přece pro tu plyšovou hračku, co dostaneš :-))
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 10. 05. 2007 08:41)

15. 5. 2007 10:37 | ddo

Já to jako nevýhodu neberu, ty úvěry jsou dobře zajištěné, část nákupu musí spekulant hradit vždy z vlastních peněz a když má smůlu a kurz padá, akcie se automaticky prodají tak, aby to stačilo na splacení úvěru. Takže je to nastavené tak, aby riskoval jen ty svoje peníze.
Reagovat | Citovat

+42
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fana 09. 05. 2007 16:31)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Matěj Hollan

aktivista

David Eder

podnikatel, Exclusive Tours

Matěj Hollan
ÚSPĚŠNOST
3,95 %

z 76 duelů
David Eder
ÚSPĚŠNOST
71,28 %

z 94 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Nominální úroková míra, Spotřební koš, Revolvingový spotřební úvěr, psd2, neveřejná nabídka, daňové úniky, mobilní operátoři, t-mobile, AČSS, soutěžní kvíz bankovky, Daniel Münich, IVG Immobilien, hodnocení příjmů, poplatek za recept, nemocnice, sjednocení sazeb, lukáš škopek, náhrada škod

1T11691, C00LPAD5, 1T11691, 1T11691, 4P75572

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK