Jak vydělávají finanční zprostředkovatelé

Finanční poradenství je obor především pro lidi s obchodními vlohami. Nemůže ho vykonávat kdokoliv. Zvládne to ten, kdo disponuje komunikačními schopnostmi, trpělivostí, chutí učit se nové věci na stále se vyvíjejícím trhu finančního poradenství, dokáže se za každých okolností chovat profesionálně a ubrání se syndromu vyhoření. Ten (nebo ta), kdo disponuje výše uvedenými vlastnostmi, se může dočkat zajímavého finančního ohodnocení a snad, v horizontu několika let, i celospolečenského uznání a prestiže.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 2. 2007 19:18

Dle mého názoru si nepolepšíš..Spolupracuji s OVB rok a půl a nemohu si na nic stěžovat..příliv nových finančních partnerů nebyl nikdy v historii větší a dle mých zkušeností nevidím důvod proč by ti někdo bránil k postupu na vyšší pozici..Petr, rovněž GST

Zobrazit celé vlákno

+55
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

27. 2. 2007 0:46

diky za odpoved..my na slovensku vsak bojujeme (teda aspon ja v trencine) s tym ze uz kde kto pozna OVB...a povedat niekomu ze som z OVB na pohovore alebo mu to povedat na otazku aka je to firma je priam cesta do ...ako to riesite vy??a s tym co ste napisali suhlasim..aky je ale vas nazor na AWD?,Dost sa mi chvalili svojou efektivnostou a prvym miestom v niektorych krajinach vratane nemecka. inak uz ma to tak nelaka ako pred tyzdnom..staci si urobit bilanciu a clovek zisti na com je..diky za odpoved (moze byt aj na mail..)
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2007 23:28

Ahoj,spolupracuji s OVB také již více než 6 let a myslím že by nebylo správné po 6 letech toho nejhoršího přecházet.Pokud nefunguje nadřízený jděte o stupeň výše nebo ještě dále a rozumě toto vyřešte.Je tu lidský faktor a ten stejně tak může působit i v jiné společnosti.Ukažte mu že jste lepší než on a přeskočte ho. Takhle by jste nemusel najít žádnou vyhovující společnost. GST má již informací dostatek a když to nestačí dá se spolupracovat navázat spolupráce s jinými kolegy.Ze strany centrály již podpora bude. Čítávám kritiku na poradenství OVB ale to samé i na AWD a ostatní. Pokud svou práci budete dělat dostatečně a kvalitně a nehonil se jen za BJ a penězma tak se Vám to bohatě vrátí. Tomáš, BL.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 2. 2007 21:49 | jiří

Vždyť je. Také se podle toho chová, většinou. Kolik znáte bankovních poradců, kteří vám řeknou, ať si tu úvěrovou kartu neberete, že platit do ciziny menší částku (stovky EUR) je lepší jinak než příkazem k převodu atd.?
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2007 15:42 | Doskocil1

to je jako, když řeknu, že bankovní úředník je placený bankou
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2007 5:11 | jiří

Nechápu, jak se někdo může spolehnout na poradce, který je placený jeho obchodním partnerem místo jím samým. To je jako kdybych stavěl dům a nechal to na stavařích placených dodavatelem stavebního materiálu.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2007 20:59 | Finanční poradce

Dobrý den, mohl byste mi poslar kontakt na Vás na e-mailovou adresu korutan@seznam.cz. Promiňte, že mám tento e-mail anonymní, ale nepříjde mi vhodné takové věci řešit veřejně.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 2. 2007 17:26 | waylon

Pracoval jsem pro AWD 2 roky a stejně jako předtím i potom u ostatních společností jsem "živil" spoustu lidí nad sebou, kteří si nechávali větší část mých provizí, některé nemám dodnes. Poradenský systém fungoval jen do doby, kdy se bouchaly pojistky dobře placené, pokud jste zpracovali klienta a jen mírně mu poupravili portfolio, bylo to špatně. Pokud jste schopný a produktů znalý obchodník, běžte na své triko. Dělám sám na sebe se servisem BrokerTrustu a jsem maximálně spokojen. Makléři a manažeři pojišťoven Vás jen dusí za malou produkci a nikdy nemají dost. Pokud jsem měl u AWD 20.000,- měsíčně, za stejnou produkci mám nyní v pohodě 50 tis. Jediný kdo mě honí do práce jsem já sám. Pokud děláte, všichni vás poklepávají po ramenou ( proč by ne, vždyť je živíte ) ale máte - li výpadek z jakýchkoliv příčin, jste ten špatný, nikoho už nezajímáte. Radím ještě jednou - dělejte sám na sebe.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2007 7:03 | Radim

zdravím, já jsem zkoušel prodávat pojištění. nepovedlo se mi prorazit, kolegové, se kterými jsem soutěžil, měli většinou už klienty z předchozí činnosti nebo kontakty se známými, co takovou databázi klientů měli.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 2. 2007 9:42

a aka bola ta zmena??
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2007 8:15 | Pavel

Taky jsem s OVB spolupracoval. Měl jsem ale nedosti dobrého nadřízeného, což v prostředí MLM nelze změnit. Změnil jsem firmu a mám se podstatně lépe.
+48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2007 21:29

diky,,tu nejde o branenie ale skor o to ze mi nikto nepomoze aby som sa dostal vyssie...chyba mi podpora..vsetko si robime sami..
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2007 19:18

Dle mého názoru si nepolepšíš..Spolupracuji s OVB rok a půl a nemohu si na nic stěžovat..příliv nových finančních partnerů nebyl nikdy v historii větší a dle mých zkušeností nevidím důvod proč by ti někdo bránil k postupu na vyšší pozici..Petr, rovněž GST
+55
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2007 15:47 | Peter

Zdravim vas, 6 rokov spolupracujem s OVB a vzhladom na existujuce problemy s vedenim a mojim buducim rastom som zacal hladat dalej..Oslovila ma AWD kde by som chcel prestupit.....Poradte mi prosim ake su vase skusenosti s touto spolocnostou a ci nerobim somarinu:)Peter, GST.
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Ulich

bývalý fotbalista a podnikatel

Petr Kellner

podnikatel, PPF

Ivo Ulich
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Kellner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services