Jdete do důchodu? Co musíte udělat, abyste ho dostali včas

František Mašek | rubrika: Jak na to | 11. 1. 2011 | 6 komentářů
Žádost o důchod je stejně jako loni možné podat nejdříve čtyři měsíce před datem odchodu do penze, o doklady, které jsou k ní potřeba, se ale zajímejte daleko dřív. Pokud vám některé, zejména takové jako potvrzení o zaměstnání a dosažených příjmech chybí, může to někdy váš odchod do důchodu zpozdit.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 2. 2015 12:49, luisam1

Dobrý den do starobního důchodu jde letos 30.9.2015,zajímalo by mne,zda mohu již žádat nyní a jak se dozvím výši starobního důchodu,vypočítat jej nelze,protože jsem v invalidním důchodě 2 stupně. Děkuji za odpověd.

+8
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

4. 4. 2015 17:11 | Marie Šulcová

Podle tabulky bych měla odejit do starobního důchodu 26.7.2015. Ale také se nemohu nikde dopátrat, jestli se mi do výpočtu zahrne i invalidní důchod 1. Stupně ? Vidím, ze nejsem sama.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 2. 2015 12:49 | luisam1

Dobrý den do starobního důchodu jde letos 30.9.2015,zajímalo by mne,zda mohu již žádat nyní a jak se dozvím výši starobního důchodu,vypočítat jej nelze,protože jsem v invalidním důchodě 2 stupně. Děkuji za odpověd.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2014 11:59 | P.Provaznikpi

Pocita se i u mužů výchova děti?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2011 14:33 | Helena

nejrychlejší je najít si na netu Věkovou kalkulačku
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2011 13:52 | Magda Hanžlová

jsem ročník 1954.O kolik se mi prodlouží doba do důchodu,po nynější reformě?Měla jsem jít 4.3.2014.Děkuji
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2011 9:33 | dr

Dobrý den,
nechal jsem si zaslat informativní list a zjistil jsem, že předchozí zaměstnavatel mi přiznával u sociálního pojištění měsíční příjem cca 4000,- po dobu 10 měsíců. Nevím, zda najdu výplatní pásky nebo platový výměr, dle kterého jsem měl přibližně statisticky průměrný příjem. Po zkušenostech s tímto zaměstnavatelem předpokládám, že nebude chtít komunikovat či napravovat zřejmě úmyslné krácení. Jak mám postupovat?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Zemánek

podnikatel, Miton

Zdeněk Bakala

podnikatel, BXR Group

Milan Zemánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Bakala
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services