Dobrá zpráva pro současné i budoucí penzisty: důchody i redukční hranice vzrostou

Na 1. leden 2007 přichystala vláda současným i budoucím důchodcům příjemnou PFku. Starobní důchody vzrostou v průměru o 500 Kč, tj. o 6,2 %. O stejné procento vzrostou i ostatní druhy důchodů, tedy plné invalidní, částečné invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí. Zvýší se i příplatky k důchodu účastníků odboje a politických vězňů. Budoucí důchodce potěší, že dojde i k posunutí redukčních hranic pro výpočet důchodů.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 10. 2006 3:41, DPH

To se ale týká jen menšiny důchodců - totiž jen nájemníků, jejichž nájemné se valorizuje nebo dereguluje. Ten, kdo bydlí ve vlastním (domě či bytě) žádné nájemné neplatí; o vlastnických příspěvcích rozhodují sami vlastníci, o výši nájemného v družstevních bytech sami družstevníci.

A pokud je p. otec regulovaný nájemce - všiml si, že 3 roky zůstalo nájemné zamrzlé, zatímco důchody se vesele valorizovaly?

Zobrazit celé vlákno

+81
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

24. 3. 2014 19:11 | Jolana

je to prosta pravda
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 3. 2014 19:07 | Jana

je to strasne co se ted deje..At nas poslodo plynu nemame na najmy ani na jdleky natoz pak na jidlo tak co s nami .Vydyt budou jednou vsichni v nasem vdku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2006 16:19 | Rejpal

Blíží se mi důchod a tak mi nezbývá jen poděkovat voličům levice že dosud zůstal zachován průběžný systém s jeho valorizacemi. Pokud mladší generace nezačnou myslet realisticky, dožijí se možná částečné likvidace průběžného systému až na jednotný důchod a penzijní fondové připojištění. V tom si o nějakých valorizacích vyplácených dávek mohou nechat jen zdát. Můžete mi proto někdo vysvětlit jak je to s valorizací vyplácených dávek ze současného penzijního připojištění. Zabýval se tím už někdo ? Podle tabulek PF KB si při 10 letech spoření a 1500 Kč , to je 180 000 Kč celkem, mohu v 60 letech nechat vyplácet měsíční doživotní penzi á 1305 Kč a nebo vzít najednou á 235 050 Kč jednorázového vyrovnání. Zatím, co valorizaci vyplácené měsíční dávky nikdo nezaručí, vyplácené jednorázové vyrovnání mohu alespoň zhodnocovat na termínovaných vkladech (např. FIO měsíční 2,9%) nebo na BU ING ( 1,9%). Tam alespoň vyplácené úroky z části vyrovnávají inflaci. Nedovedu si vůbec představit, jakou může mít měsíční dávka kupní sílu třeba za 12 let. Rozhodně však méně, než poměrná částka z jednorázového vyrovnání uložená na nějakém úročeném účtu.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2006 11:14

Valorizace důchodů je nutná, jinak důchodci nemohou platit neustále zvýšující nutné poplatky, aby mohli žít.(elektřina, plyn,benzín,nájem, voda atd.) Důchodový zákon je absolutně nespravedlivý a asociální. Já jsem měl třeba vysoké výdělky před rokem 1986 a je mi to úplně nanic.Zvyšování věku pro odchod do důchodu je odsouzení hodné, protože již člověk něco přes 50 let nesežene vhodné zaměstnání. A člověk okolo 60 let nemá vůbec žádnou šanci.Přesně to jsem pocítil i já. A při tom ve státní správě(nemocnice, úřady a pod.) jsou zaměstaní lidé již v důchodovém věku a nasluhují.Je nutná změna důchodového zákona, ale s rozumem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2006 3:43 | DPH

Zákon o daních z příjmů se upravuje každoročně, cit. hranice někdy ano a někdy ne. Uvidíme, jak to bude v tomto netypickém roce (stará sněmovna byla řadu měsíců paralyzována předvolebním bojem, nová sněmovna řadu měsíců nefunguje).
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2006 3:41 | DPH

To se ale týká jen menšiny důchodců - totiž jen nájemníků, jejichž nájemné se valorizuje nebo dereguluje. Ten, kdo bydlí ve vlastním (domě či bytě) žádné nájemné neplatí; o vlastnických příspěvcích rozhodují sami vlastníci, o výši nájemného v družstevních bytech sami družstevníci.
A pokud je p. otec regulovaný nájemce - všiml si, že 3 roky zůstalo nájemné zamrzlé, zatímco důchody se vesele valorizovaly?
+81
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2006 18:36 | milodar 6@seznam.cz

Chci jen upozornit, že 500,- Kč na zvýšení důchodů je průměr. Ten co má současný důchod 6ooo,-Kč za 38 odpracovaných let dostane pouze 350 Kč. A ten co má 46.tis. to je snad nejvyšší důchod pochopitelně bývalého ministra dostane přidáno cca 2600 Kč. Kde je jaká spravedlnost, když zvyšující se náklady jsou pro všechny stejné. Nůžky mezi nízkými a vysokými důchody se stále rozevírají a tak spousta obyčejných důchodců se pomalu propadá do slabších soc. vrstev. Měla by být částka valorizace pro všechny stejná. Protože rozdíl již byl stanoven při výpočtu odchodu do důchodu. Nájem, elektřinu, poplatky za TDO, televizi , atd. nám zdraží všem stejně.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2006 2:34 | JK

jojo, stěžoval si mi otec na tuhle valorizaci, 500 sice přidají, ale na valorizovaném nájmu si vezmou více.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2006 12:58 | kasal

Mám dotaz. Díky tomu, že jsem pracoval dlouho přes důchodový věk a přitom jsem důchod nečerpal, dostávám dnes důchod větší než je 15000 Kč měsíčně. Přeplatek přes tuto hranici jsem musel danit. Ptám se: dojde i tady k nějaké valorisaci, abych nemusel kvůli pár korunám navíc vyplňovat daňové přiznání?
+69
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Vladimír Franz

umělec

Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Vladimír Franz
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services