Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Na 1. leden 2007 přichystala vláda současným i budoucím důchodcům příjemnou PFku. Starobní důchody vzrostou v průměru o 500 Kč, tj. o 6,2 %. O stejné procento vzrostou i ostatní druhy důchodů, tedy plné invalidní, částečné invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí. Zvýší se i příplatky k důchodu účastníků odboje a politických vězňů. Budoucí důchodce potěší, že dojde i k posunutí redukčních hranic pro výpočet důchodů.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 10. 2006 3:41, DPH

To se ale týká jen menšiny důchodců - totiž jen nájemníků, jejichž nájemné se valorizuje nebo dereguluje. Ten, kdo bydlí ve vlastním (domě či bytě) žádné nájemné neplatí; o vlastnických příspěvcích rozhodují sami vlastníci, o výši nájemného v družstevních bytech sami družstevníci.

A pokud je p. otec regulovaný nájemce - všiml si, že 3 roky zůstalo nájemné zamrzlé, zatímco důchody se vesele valorizovaly?

Reagovat

+81
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (kuchta 23. 09. 2006 02:34)

Další příspěvky v diskuzi (9 komentářů)

22. 9. 2006 12:58 | kasal

Mám dotaz. Díky tomu, že jsem pracoval dlouho přes důchodový věk a přitom jsem důchod nečerpal, dostávám dnes důchod větší než je 15000 Kč měsíčně. Přeplatek přes tuto hranici jsem musel danit. Ptám se: dojde i tady k nějaké valorisaci, abych nemusel kvůli pár korunám navíc vyplňovat daňové přiznání?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+69
Líbí
Nelíbí

23. 9. 2006 2:34 | kuchta

jojo, stěžoval si mi otec na tuhle valorizaci, 500 sice přidají, ale na valorizovaném nájmu si vezmou více.
Reagovat | Citovat

+34
Líbí
Nelíbí

7. 10. 2006 18:36 | milodar 6@seznam.cz

Chci jen upozornit, že 500,- Kč na zvýšení důchodů je průměr. Ten co má současný důchod 6ooo,-Kč za 38 odpracovaných let dostane pouze 350 Kč. A ten co má 46.tis. to je snad nejvyšší důchod pochopitelně bývalého ministra dostane přidáno cca 2600 Kč. Kde je jaká spravedlnost, když zvyšující se náklady jsou pro všechny stejné. Nůžky mezi nízkými a vysokými důchody se stále rozevírají a tak spousta obyčejných důchodců se pomalu propadá do slabších soc. vrstev. Měla by být částka valorizace pro všechny stejná. Protože rozdíl již byl stanoven při výpočtu odchodu do důchodu. Nájem, elektřinu, poplatky za TDO, televizi , atd. nám zdraží všem stejně.
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

18. 10. 2006 3:41 | DPH

To se ale týká jen menšiny důchodců - totiž jen nájemníků, jejichž nájemné se valorizuje nebo dereguluje. Ten, kdo bydlí ve vlastním (domě či bytě) žádné nájemné neplatí; o vlastnických příspěvcích rozhodují sami vlastníci, o výši nájemného v družstevních bytech sami družstevníci.
A pokud je p. otec regulovaný nájemce - všiml si, že 3 roky zůstalo nájemné zamrzlé, zatímco důchody se vesele valorizovaly?
Reagovat | Citovat

+81
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (kuchta 23. 09. 2006 02:34)

18. 10. 2006 3:43 | DPH

Zákon o daních z příjmů se upravuje každoročně, cit. hranice někdy ano a někdy ne. Uvidíme, jak to bude v tomto netypickém roce (stará sněmovna byla řadu měsíců paralyzována předvolebním bojem, nová sněmovna řadu měsíců nefunguje).
Reagovat | Citovat

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (kasal 22. 09. 2006 12:58)

23. 10. 2006 11:14

Valorizace důchodů je nutná, jinak důchodci nemohou platit neustále zvýšující nutné poplatky, aby mohli žít.(elektřina, plyn,benzín,nájem, voda atd.) Důchodový zákon je absolutně nespravedlivý a asociální. Já jsem měl třeba vysoké výdělky před rokem 1986 a je mi to úplně nanic.Zvyšování věku pro odchod do důchodu je odsouzení hodné, protože již člověk něco přes 50 let nesežene vhodné zaměstnání. A člověk okolo 60 let nemá vůbec žádnou šanci.Přesně to jsem pocítil i já. A při tom ve státní správě(nemocnice, úřady a pod.) jsou zaměstaní lidé již v důchodovém věku a nasluhují.Je nutná změna důchodového zákona, ale s rozumem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reagovat | Citovat

+6
Líbí
Nelíbí

29. 12. 2006 16:19 | Rejpal

Blíží se mi důchod a tak mi nezbývá jen poděkovat voličům levice že dosud zůstal zachován průběžný systém s jeho valorizacemi. Pokud mladší generace nezačnou myslet realisticky, dožijí se možná částečné likvidace průběžného systému až na jednotný důchod a penzijní fondové připojištění. V tom si o nějakých valorizacích vyplácených dávek mohou nechat jen zdát. Můžete mi proto někdo vysvětlit jak je to s valorizací vyplácených dávek ze současného penzijního připojištění. Zabýval se tím už někdo ? Podle tabulek PF KB si při 10 letech spoření a 1500 Kč , to je 180 000 Kč celkem, mohu v 60 letech nechat vyplácet měsíční doživotní penzi á 1305 Kč a nebo vzít najednou á 235 050 Kč jednorázového vyrovnání. Zatím, co valorizaci vyplácené měsíční dávky nikdo nezaručí, vyplácené jednorázové vyrovnání mohu alespoň zhodnocovat na termínovaných vkladech (např. FIO měsíční 2,9%) nebo na BU ING ( 1,9%). Tam alespoň vyplácené úroky z části vyrovnávají inflaci. Nedovedu si vůbec představit, jakou může mít měsíční dávka kupní sílu třeba za 12 let. Rozhodně však méně, než poměrná částka z jednorázového vyrovnání uložená na nějakém úročeném účtu.
Reagovat | Citovat

+34
Líbí
Nelíbí

24. 3. 2014 19:07 | Jana

je to strasne co se ted deje..At nas poslodo plynu nemame na najmy ani na jdleky natoz pak na jidlo tak co s nami .Vydyt budou jednou vsichni v nasem vdku.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

24. 3. 2014 19:11 | Jolana

je to prosta pravda
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jana 24. 03. 2014 19:07)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimíra Glatzová

advokátka

Jan Procházka

ekonom

Vladimíra Glatzová
ÚSPĚŠNOST
96,21 %

z 132 duelů
Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
43,33 %

z 30 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Spotový kurz, Obrat, Likvidita, čtú, penzijní fondy, účastnické fondy, jan sedláček, dtest, tunelování, poděkování, ekonomická krize, vybavení, filip duchoň, Nicolas Nassim Taleb, olomoucký okresní soud, ČSOB Leasing, Jiří Janků, eKonto Flexi

4P75572, 6T45568, 6C94547, 6C94547, 6T45568

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK