Diskuze - Kreditní karta za trest

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 78 komentářů)

13. 6. 2016 10:08 | odpověď pro Debeta

Citace - Debetní anonym za trest / 13.06.2016 10:03

Nedoporučuju. Jednání na dlouho a velmi zdrženlivý přístup. Vyvarujte se neřádům. Pozor na podvody a nezbedy. Přeji Vám hezký zbytek dne a mnoho úspěchu při pořizování debeta.
Jo
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2016 10:03 | Debetní anonym za trest

Nedoporučuju. Jednání na dlouho a velmi zdrženlivý přístup. Vyvarujte se neřádům. Pozor na podvody a nezbedy. Přeji Vám hezký zbytek dne a mnoho úspěchu při pořizování debeta.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2016 11:52 | debetní anonym

Zašantročil sem ju. Dlouho sem stal ve frontě. Mizerna banka. Vřele nedoporočuju a mislím si že brzo skončí
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2016 11:49 | debetní anonym

Debetní karta od ČSOB
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2013 13:27 | Jiří Šilha

Bot nebo reálný člověk ? Procento ze zaplacené částky je mizivé. Takže lidé by spíše měli přemýšlet jak vydělat. Nikoliv jaký finanční produkt sjednat. Nikdo nemá rád psychologii kreditních karet typu "něco dlužím". Takže kreditní karty jsou nesmysl. Raději se vrhnout do úspěšného podnikání. Opravdu nějakých pár procent vrácených z platby není to, co by lidi potřebovali. Je to jen trhák pro banky, které uvažují jako podnikatel typu "jak vydělat". Není na tom produktu nic špatného. Jen to je zbytečnost pro rozumné lidi ! Já sám kreditní kartu měl. Lidi, není lepší zamyslet se nad svým životním smyslel a prací ? Než hledat ptákoviny ve finanční sféře ? Zamyslete se nad tím. Je to jen lidská lenost pořádně si vydělat a zamakat na sobě (ve většině případů).
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2008 9:09 | benzin

No ja sem procitl trochu jinak prave s CITI. Problem je, ze bezurocne obdobi je strasne matouci pojem. Bezurocne je jenom v pripade, kdyz splatite celou castku, jinak vubec bezurocne obdobi nemate.
Takze modelovy priklad. Uzivatel ma dluh 10 000 Kc, v terminu splati 9 000 a uvazuje jestli splati 1 000 nebo pocka a zaplati neco jineho a 1 000 zaplati po terminu. Neni si ale uplne jisty jak to funguje. Zvedne telefon a zavola na Hot line Otazka: "Chci se zeptat, kdyz ted nezaplatim uplne celou castku, budu platit urok z cele pujcene castky, nebo jenom te kterou sem nesplatil" Odpoved: "Budete platit urok jenom z nezplacene castky po skonceni bezurocneho obdobi."
Ano hot line ma pravdu, ale zatimco klient si mne ruce: "Dobry budu platit urok z 1 000 Kc (za tri dny dojde vyplata a splatim to. Takze skoro nic.)", realita je jina. BEZUROCNE OBDOBI ZKONCI NE V DEN KDY MEL KLIENT ZAPLATIT ALE 55 DNI ZPETNE V DEN KDY SI POPRVE VYBRAL. Ano plati se urok z nezplacene castky od konce bezurocneho obdobi. Takze uplne z cele pujcene castky.
Pro ty kdoz chapou princip karty je evidentni ze se klient pta uplne nesmyslne. Protoze cela nesplacena castka se rovna cele pujcene castce. Ale pro lidi, kteri chapu na co se klient pta, je jasne, ze zije v omylu a hot-line mu tento omyl nehodla rozmluvit.
Svuj omyl se klient dozvi az ve chvili, kdyz mu prijde ucet na kterem ma urok za 3 mesice a on zil v bludu, ze uroky maji byt za 3 dny z hodnoty 1 000 Kc. (3 mesice, protoze 55 dni od prvni pujcky nestihl zaplatit vcas a celych techto 55 dni se bezurocne obdobi rusi a svuj blud se dozvi na dalsim vypise o mesic pozdeji.)
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2008 21:31 | Charly

Čs už to dnes klape
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 7. 2007 18:35 | Tomas

Ano, taky jsem dostal podobnou kreditku od HVB. A vzapeti rozstrihal nuzkami na plech na uhledne 5 mm siroke pasky :)
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2006 13:53

Bohužel mám přesně tu samou zkušenost, papírový výpis přišel až po 3 urgencích, elektronický vůbec ne. Takže jsem kartu po roce vrátil. Při diskuzi na pobočce argumentovali, že to je výhodný produkt, že je tam bezúročné období atd. Na mou odpověď, že při takovéto úrovni služeb je nemožné podmínku bezúročnosti splnit už neodpověděli. Taktéž šlo o ČSOB.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 9. 2006 15:58 | Sam

Navíc pokud by se výpis ztratil, najdeš potřebné údaje na Internetu.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2006 8:58 | kerpof

Posílat zbytky plastu do čističky odpadních vod je krajně neekologické! Zamysli se nad sebou >:-O
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2006 8:49 | kerpof

A to je všechno? Že ti přišel pozdě výpis? Ach jo..
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2006 15:41 | Rostislav

Od serveru Peníze bych čekal články na vyšší úrovni a ne laické emotivní líčení jednoho příběhu, který není pravidlem. Velmi bych se divil, kdyby měl autor nějaké vzdělání v oblasti investic.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2006 14:57 | selský rozum

Jen demagog může s despektem zavrhovat "slamník", zejména, když vedení účtu v bančičkách stoji tolik, že na úhradu výloh s nim spojených je potřeba mít uloženo na "výhodný úrok" pár settisíc. Kdo má pouze pár tisícovek (desetitisíců), a nehodlá si hrát s akciema, tak nemůže vymyslet lepší řešení, než mít pár masaryků u sebe v peněžence, připasdat si bohatějic než s 5-ti úvěrovými karatami a každý rohlík si koupit za vlastníl hotové tedy bez lílzingu pro bančičku. Místo elektronického okatěšení on-line prohlížením stavu dluhu na účtu je radostněsjší se podívat do on-hand prkenice a koupit si kdykoliv to, co člověk doopravdy chce a na co již je prkenička/matracička nabitá!!! :o). Výnos z takto spravovanýich financí je nesrovnatelně vyšší než převádění pár tisíců/desetitisíců mezi běžným a termínovaným účtem jen proto, že na tom druhém naše/jejich odsavačka nabízí o celých pár desetinek procenta vyšší úrok .... Vono totiž 0,5% ze 100.000,-Kč dělá za 12 měsíců "ohromnou 5-ti stovku před zdaněním" Pokud by se za vedeni účtu, výpisy, kartičky, výběsry, vklady, převody atd. atd. nic neplatilo, mohli by jste již za deset a něco let z výnosu svých 100tisíc zafinancovat vstupenku na koncert Madony (jenomže vono si bančička nechá platiti zka to co neděslá a platí se o hodně víc než 500 ročně) takže vážení spekulanti/analytici, radcove a poradcove - votomtoje :o)
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 9. 2006 15:24 | Jumbo

Taky jsem měl kreditní kartu Reiffeisen a dvakrát se mi stalo, že mi výpis přišel den po dni splatnosti, takže jsem zbytečně platil úroky. Domnívám se, že to dělají schválně, aby si vylepšili platební bilanci, protože poslední platby uvedené na výpise jsou cca 2 týdny před datem splatnosti a vytisknout jednu stránku snad nezabere tolik času. Kartu jsem samozřejmě zrušil a přesedlal jsem na kreditku od Citibank. Tam dostávám výpis 2-3 týdny před datem splatnosti, takže dokonce stíhám splácet z termínovaného účtu ve Fiu (je to tam bez poplatku za odchozí platby a s úrokem 2.8% ).
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 9. 2006 9:36 | Pavel

S článkem naprosto nesouhlasím. Mě také přišla od ČSOB kreditní karta do schránky, hned jsem si ji aktivoval, protože se mi zrovna hodila a používám ji k naprosté spokojenosti. Výpisy mi vždy chodí řádně a včas. Částku, kterou nemusím platit hned, výhodně investuji a daří se mi to. Pochopitelně když uzavírám jakoukoli dohodu (nejen s finanční institucí), přečtu si ji. Číst se učí již v první třídě základní školy a je vhodné těchto znalostí využívat. Na smlouvách není nic, čemu by průměrný občan mohl nerozumět. Nelíbí se mi již titulek článku - kreditní karta je přece za odměnu. Jsem názoru, že si ji naopak pořídí každý odpovědně a rozumně se chovající člověk. Celý článek (a i některé názory v diskusi) jsou důkazem toho, jak je v naší zemi pěstován (záměrně) finanční analfabetismus. Člověk se ve škole dozví všelijaké naprosto nepodstatné a velmi speciální věci, ale jak se má chovat v životě, jak má spravovat plody své práce, to ne. Jenže každý by se v tomto případě měl postarat sám o to, aby v této oblasti nebyl negramot. Jestliže někdo o některé věci ví velmi málo, třeba ani nezná rozdíl mezi kreditní a charge kartou, nečte smlouvy a pak tvrdí, že je nesmysl si něco takového pořizovat, pak je to s ním těžké. A slamníková řešení nemá smysl komentovat.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2006 17:36 | Dušan D.

Ani v případě debetní karty nebývá žádný poplatek za položky. Zato paušálu se nejde vyhnout, obvykle je skrytý v nějakém poplatku za vedení účtu. Výhodou debetní karty je podstatně levnější výběr hotovosti z bankomatu.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 17:20 | Dušan D.

Já nemusím platit roční poplatek 299 Kč, pokud s kreditkou utratím víc než 35000 za rok, což dělá asi 3000 měsíčně. Žádné další paušální poplatky nejsou, ani za výpis, ani za vedení úvěrového účtu.
-14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 16:22 | Jirka

Háček je právě v tom, že mnohdy má člověk dojem, že rozumí, ale později zjistí, že "oficiální výklad" je drobet jiný. Obzvlášť nebezpečné je to pro lidi, kteří ještě produkt toho druhu nikdy nepoužívali a netuší, co všechno je s tím spojeno.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 16:15 | Jirka

Neplatíte ani roční paušál za používání / vydání karty nebo nějaký balíček? To bych se divil. Ten bývá docela cítit. Aby se Vám potom karta vyplatila, musíte docela dost utrácet a tu půjčenou sumu nezanedbatelně zhodnocovat, abyste na ten poplatek vydělal. Obdobné to je s různými výhodami za používání karet. Jsou nastavené pořádně vysoko. Takhle utrácet si ovšem může dovolit málokdo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/4

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Štěpánek

podnikatel, Sokolovská uhelná

Petr Kellner

podnikatel, PPF

František Štěpánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kellner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services