Recenze knihy: "Jak dobře investovat do bydlení"

Petr Vykoukal | rubrika: Tip na knihu | 18. 8. 2006 | 10 komentářů
Knihu ekonomů a sociologů bydlení Martina Luxe a Petra Sunegy sice nelze považovat za univerzální zdroj, kde se dozvíte vše potřebné, určitě ji ale doporučujeme k přečtení všem zájemcům o koupi nemovitosti. Co se z knihy dozvíte a co nám v ní naopak chybělo?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 8. 2006 0:09, jezevec

Míním, že podobné knihy jsou především signifikantem, že autorům jejich řemeslo moc dobře nejde, a rádi by se přiživili alespoň na autorských právech.
Pokud někdo skutečně rozumí investicím do nemovitostí - mlčí a dělá to, a bohatne daleko lépe a pohodlněji než psaním nějakých knížek for dummies.

+33
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

24. 8. 2006 12:45 | Petr Vykoukal

V recenzi jsem oba autory označil za sociology, což není pravda. Oba jsou vzděláním ekonomové, kteří pracují v sociologickém ústavu. Za tuto chybu se jim i vám čtenářům omlouvám. Petr Vykoukal, autor recenze.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2006 15:07 | jirka

Jezevče, máš pravdu.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 8. 2006 15:05 | jirka

Jezevče, autoři knihy jsou veděčtí pracovníci SÚ AV. Jejich " řemeslem" nejsou realitní obchody. Ničemu nerozumíš, tak nepruď.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 8. 2006 13:35

Recenze je příliš přísná, a navíc svědčí o tom, že autor není přiliš erudovaný v problematice investování do nemovitostí. Ostatně o této problematice ani příliš nepíše, a je tedy podivné, proč knihu recenzoval. V jedné knize není nikdy možné popsat úplně všechno, ale pojednání autorů je věcné a srozumitelné (včetně modelových výpočtů). V současné době, kdy banky a developeři masírují veřejnost a pobízejí k nákupům předražených nemovitostí - byť i pro vlastní bydlení - jsou některá doporučení velmi aktuální.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2006 21:56 | Fredy

Každá kniha je k něčemu dobrá. Když už nic, tak se s ní dá podložit skříň :-) Ale vážně, je mnoho takových knih. Mnoho lidí je kupuje. Někteří nakonec i porozumí, co chtěl autor "prodat". Ale jen malá část si to vezme jako návod a začne se podle toho řídit.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 8. 2006 21:42 | Josef

Je mi jasné, že to pro vás nebude pochopitelné, ale díkybohu stále existují lidé, které zajímají i jiné věci než jen bohatnout a bohatnout. Člověče, co to žvaníte, kdybychom dotáhli tu vaši scestnou "myšlenku" do konce, domýšlíte, o kolik nádherných a důležitých knih bychom byli ochuzeni? A četl jste tu vůbec knihu, že jste schopen ji takto nemilosrdně odsoudit? Čekám, že budete tvrdit, že se mým příspěvkem anonymně ozývá zhrzený autor, ale nemám s těmi pány nic společného.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 8. 2006 0:09 | jezevec

Míním, že podobné knihy jsou především signifikantem, že autorům jejich řemeslo moc dobře nejde, a rádi by se přiživili alespoň na autorských právech. Pokud někdo skutečně rozumí investicím do nemovitostí - mlčí a dělá to, a bohatne daleko lépe a pohodlněji než psaním nějakých knížek for dummies.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2006 0:06 | jezevec

Ad pronájem bytu v Praze za hypotéku: nemůžete počítat jen se základním sociologickým modelem, že nájemník chce v bytě bydlet navždy. Naopak zejména pro drahá velkoměsta jsou příznačné typy nájemníků, pro něž je vlastnické bydlení z různých důvodů nepřijatelné, i když je levnější. Například dočasná práce nebo dočasný pobyt, právní stautus cizince znemožnující legální vlastnictví, daňové výhody v podobě nájmu uplatněného někde jako náklad, . . . atd tyto parametry se samozřejmě týkají i přípražských domků.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 8. 2006 15:43 | j.pácal

Knihu jsem četl a považuji ji za dobrou a na našem trhu chybějící. K trhu s byty se neustále někdo vyjadřuje a přináší hodnocení či prognózy. Na prostou otázku PROČ to tak je však již odpovědět neumí. Tato kniha přináší mnohé zákonitosti trhu a vysvětlení . Recenze je moc přísná.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2006 11:00 | Petr

Ze sve osobni zkusenosti mohu prohlasit, ze pronajem domku za Prahou neni nemozny. Pronajimam takhle svuj domek po te, co jsem se prestehoval jinam. Pri nakupu jsem to nebral jako investici, protoze jsem v nem chtel bydlet (a bydlel). Presto ted se z toho investice stala - najemne mi sice nepokryva celou splatku hypoteky, ale pokryva hladce cele uroky a cast jistiny. Platim tedy v podstate ceny domku jen z casti...
Samozrejme, musim platit podnajem, takze de facto tratim, ale pocitam, ze pri prodeji (o kterem uvazuji, v okamziku zmeny uroceni) ziskam vice, nez jsem do celeho domku vrazil (a pocitam i upravy). Pokud se tato uvaha potvrdi, bydlel jsem dva roky zadarmo, a jeste mi zbyde vice penez nez na zacatku cele operace. Takze bych to (pokud to takhle vyjde) prohlasil za celkem slusne ziskovou investicni operaci. :-)
Uznavam ale, ze koupit domek s tim, ze ho budu pronajimat a z pronajmu platit celou hypoteku, je nerealne. Je to ale realne v Praze s bytem? Vzdyt kdyz neni najemnik uplne hloupy, sam si spocita, ze koupi stejneho bytu usetri... :-)
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Zavadil

politik a odborář

Pavel Kysilka

ředitel České spořitelny

Jaroslav Zavadil
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Kysilka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services