Diskuze - Exekuce majetku: co exekutor nesmí zabavit podnika

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 22 komentářů)

28. 9. 2021 9:53 | Josef Šída

Jak je možné aby exekutor chtěl zabavit mé bývalé manželce majetek,když jsme přes cca 15 let rozvedeni a v místě jejího i mého trvalého bydliště,kde jsme měli každý svůj byt a já jsem jej vrátil majiteli a mám tam jen poštovní schránku a doručovací adresu,ale chodím si tam jen pro poštu?Na Praze 3 jsem trvale hlášen od roku 1975 a přestože jsem tam bydlel v pronájmech stále jsem byl hlášen na stejném místě.V dnešní době,kdy mám žádost o byt ,jsem již ve starobním důchodu,nechci o možnost o šanci byt získat a odstěhovat se někam jinam,bez šance být v Praze,kde mám možnost jako podnikatel udržovat kontakty s firmami,které mi dávají možnost si přivydělat k důchodu.Mé argumenty,že nebydlím se svou bývalou manželkou,mi oponoval exekutor s tím,že mu lidi v domě řekli,že tam docházím.Ano,ale jen pro poštu.Díky jeho vydírání jsem byl nucen si půjčit 40000Kč,což bylo nutno týž den,abych zabránil exekuci,velmi stresující a pro důchodce s příjmem 13000Kč po odečtení cca 2000Kč 11000Kč velmi zavazující pro toho kdo mi půjčil.Otázka:může takto jednat exekutor-je to nelidské.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 7. 2021 22:02 | Dana

Musí zabavovat podle pravidel dané země, nebudou zabavovat staré věci a raději půjdou pravděpodobně na účet, ale nechají nezabavitelnou částku k přežití. Anebo pokud budeit dlužník staré auto, kterým jezdí co práce, tak mu ho nechají, dluží-li víc a má-li něco nového, pak mu to mohou zabavit čeští exekutoři, prostřednictvím cizích vykonavatelů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 7. 2021 21:58 | Dana

Exekutor nesmí zabavovat věci k podnikání
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2021 4:19 | Anička

Je možné, aby exekutor provedl mobil. exekuci vicekrat za sebou, na téže adrese?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2019 16:28 | Waladin

zdravím mám dotaz má exekutor nárok vstoupit do bytu kde nebo na které mám psané místo podnikání když mám pozastavenou živnost a nejsem vlastník nemovitosti děkuji za odpověď
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2017 22:52 | Lenka Bubeníková

Prosím o radu.....jakožto člověk v exekuci si chce pronajmout hospodu k podnikání. Je pravděpodobnost návštěvy exekutorů a popřípadě zabavení majetku, které danému člověku nepatří jelikož má příslušenství v pronájmu?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 12. 2014 15:32 | Milan

Tento stát pouze ždímá své občany,nic jiného neumí,ať si uvědomí kdo je živí,všechny politiky,soudy a všechny státní orgány,žijí z našich daní a pořád mají málo,brečí že jim to nestačí parchanti,ať se podívají na Ty co na ně dělají rukama a pak ať kecají,když udělá dluhy stát tak proč nejdou i po těch kteří to odsouhlasili a nezabaví jim jejich majetky,když mají dluhy slavné a známé osobnosti v řádku milionů nebo miliard nic se neděje ale obyčejného pracujícího vyhodí pomalu na ulic a seberou mu pomalu i ponožky,vypráskal bych je s těch židlí parchanty na ulic a bez ničeho.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2011 13:31 | marek

Dobrý den,byydlím v podnájmu ale nemám tu trvalé bydliště,chtěl bych se zeptat,zda je možné aby exekutoři vzaly majetekmajitely domu ve kterém bydlím.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2011 23:54 | Pavel

Dobrý den, dlužník je podnikatel s bydlištěm na Pražském radnici.
Dlužník používá automobil, který na něj není napsán a místo podnikání má zapsáno u známých. Samozřejmě, aby se vyhnul splácení dluhů.
Je možné provést exekuci na automobil, který zjevně jako jediný užívá a v bytě ve kterém má uvedeno místo podnikání?
Děkuji Pavel L.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2008 8:30 | Václav Chytráček

Chtěl jsem se zeptat, jestli je pravdou že čeští exekutoři nemohou zabavovat majetek jež vlastní dlužník v zahraničí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2008 22:09 | zelenina

Neoprávněná exekuce je také fraška. Reakce soudů při vyhlášení exekuce je velmi rychlá - někdo přijde s nějakým dokumentem, o kterém prohlásí, že není zaplacen. A za čtrnáct dní je zablokován účet (podnikatelský i soukromý) - díky snaživému exekutorovi, který žádné důkazy ke své práci nepotřebuje. Dlužník se odvolá proti nařízení exekuce a uspěje. Prostředky se uvolní. Jedinou vadou na kráse je to, že od prohlášení exekuce do jejího zrušení uplynuly v mém případě 23 měsíce, po které soud pro Prahu 1 tvrdě makal na čtení mého odvolání. Pokud někdo zkoušel podnikat a žít bez bankovního účtu a pod hrozbou, že exekuce nezůstane jen při účtech, tak ví, o čem mluvím. Malou náplastí zůstane jen fakt, že náklady exekuce v tomto případě nese navrhovatel.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2007 9:28

Co čekáš od současné politické reprezentace.
+101
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2007 9:27

Současná česká judikatura je toho názoru, že pokud zemědělec přijde v exekuci o motyku, může hrabat rukama a když nemá ruce tak rypákem. Na chudý lid musí být přísnost. Nedej Bože, aby snad někdy zbohatl.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2007 9:30

Pro pohledávku 2 milióny plus příslušenství exekutor zabavil majetek v hodnotě 4,3 MILIARDY (to není překlep) a oprávněný i exekutor nejeví více než tři roky (přiměřená lhůta dle EU pro vyřízení záležitosti) absolutně žádnou snahu k vyřešení věci. Součinnost soudu a soudního exekutora tak může poslat občana do postavení zcela bezmocného patvora. Zejména, když je v roli oprávněného český stát. Patrně se oprávněnému (český stát) jeví zabavený majetek ve výši 4,3 miliardy jako zanedbatelný, proto pokračuje v execi návrhem na obstavení starobního důchodu. Předpokládá optimisticky, že z těchto splátek během půl tisícíletí vude pohledávka uspokojena. Pak je těžké jakkoli polemizovat o funkci exekutora.
+76
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2006 22:21 | Jarka

Je vidět, že jste vysoce naivní, resp, věci neznalý. Každý fungující stát vyměřuje soudní poplatky, protože jinak by přišel na buben. Exekutoři nemají žádnou obrovskou a neřízenou moc, protože jsou pod kontrolou soudů. Jejich perofese vznikla proto, že Český stát se při vymáhání dluhů kázal jako zcela impotentní. Pokud jsem viděla materiály z jiných zemí, tak naprosto stejná situace s exekutory je skoro v 70 zemích světa, od Atlantického pobřeží Evropy počínaje, přes celou Evropu , Afriku i AMeriku včetně.
+62
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2006 14:11 | Milan

Obecne k exekucim v CR... Chapu, ze musi byt nastroj na vymahani dluhu,ale... Vubec nechapu, proc ve finale dluznik musi(nemluvim o spekulantech) v podstate diky sve neschopnosti uhradit mimo dluzne castky i dalsi nemale castky tretim osobam, tim myslim exekutory atd. Tim chci rici, ze se mi zda hodne divne, ze nasledne z male dluzne castky si z tzv. prislusestvi jini slusne, az nehorazne slusne, ziji a to s pozehnanim statu. Vubec jsem v nasem state nepochopil (mozna to tak je i jinde) proc se plati poplatky za statem konane ukony napr. soudni jednani atd. Preci to jsou statem placeni urednici, cimz si odvozuji, ze jsou placeni za prace a ne za jejich funkci. Pritom platy soudcu a provoz soudu je soucasti statni rozpoctu coz znamena, ze si vsichni platime, tedy spise predplacime tzv. solidarni formou tyto sluzby.
Ohledne toho co je a neni nezbytne k podnikani, je tez asi mnoho co rici,ale nejpodstatejsim nedostatekem (tak jako i v jinych vecech) je, ze neni predem nekym fundovanym jasne deklarovano jak v takovychto pripadech postupovat. Nekde jsem cetl, ze ekekucni pravo je postaveno zamerne tak, aby bylo bicem na neplatice, protoze neplatici si pry za to mouhou sami. No pokud by se tato filozofie aplikovala napr. v trestnim zakoniku, tak by zadny zlocinec nemel narok na jasna pravidla hry a v podstate ani na WC ve vezeni, protoze si to tez vse zpusobil sam.
Vubec je desne, ze exekutori ( vetsinou jsou i i drazebniky) dostali do rukou statem danou obrovskou a v podstate nerizenou moc, kterou uplatnuji bezezbytku a nasledne pres drazby si sikovne pomohou nebo alespon nekomu znamemu ,no a chudak dluznik, co trebas nezaplatitl v pocatku 20 000Kc, prijde o dalsi nemale hodnoty. Je dle meho zcela nemoralni, aby dluznik mimo vymozene dluzne castky zivil exekutory atd. a navic diky spekulativnim drazbam prisel o dalsi statisice.
Zavrem chci rici, ze mluvim o dluznicich, kteri se dostali do nedobreho stavu diky okolnostem a nikoliv zamernou spekulaci, ze vytvori dluh a nebudou ho platit... Jednoduchou uvahou se da rici, ze tech tzv. nespekulujicich dluzniku je vetsina.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2006 17:04 | filip.cerny /zavináč/ ceskatelevize.cz

Pokud se cítíte být obětí protiprávního jednání exekutora, například vám byl zabaven majetek o neúměrně vysoké hodnotě oproti dlužné částce, nebo prostě nic nedlužíte a exekutor vám zabavil věci, a chtěli byste případ medializovat, OBRAŤTE SE NA MĚ. A to i v případě, že se jedná o vaše známé, či rodinu. Jsem reportérem České televize a připravuji materiál na toto téma. Prosím o rychlost. díky
+135
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2006 15:18 | Jarmila

Při rychlosti soudů ten barák dřív spadne. Kdo pak bude platit náklady na odstranění ruiny? Zadlužený majitel? Město? Kdo a kam ubytuje obyvatele onoho baráku?
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2006 12:59 | Jirka

Zadlužený majitel nemovitosti, kterou pronajímá, není u nás díky regulovanému nájemnému a ochraně nájemníků nijak vzácný případ. Takže toto by zajímalo i mne. Tipnul bych si, že v tomto případě by státní mašinérie udělala výjimku a barák nezabavila. Tím by totiž dlužného majitele zbavila břemene, kterého by se mnohý majitel i rád zbavil. A náš stát je moc opatrný na to, aby někomu takovému pomohl a vzal na svá bedra starost o chátrající činžák i s regulovanými a nepřizpůsobivými nájemníky. Takže v tomto případě bych očekával, že exekutor zabaví osobní majetek dlužníka, k podnikání mu nechá pouze propisku a razítko. Sebere mu i ruční nářadí, protože na opravy v domě si může najmout firmu. On je přece pronajímatel, ne údržbář.
Je to fraška. Dovedete si představit podnikání, když máte jen dluhy, zablokovaný účet v bance a pouze základní předmět sloužící k podnikání? Není to žádná legrace podnikat i s kompletním vybavením a úsporami. Co teprve za takových podmínek? Když exekutor nechá podnikateli jen kapesné do výše 1000,- Kč, bude mu to stačit alespoň na poplatky úřadům, aby si zrušil živnost? Jinak si bude dělat další dluhy u berňáku, sociálky a ZP, protože těm bude muset platit minimální daně a pojistné dál, dokud nezruší živnost. Pracák ho do té doby jako nezaměstnaného neuzná. Pokud si sám nenajde rychle zaměstnání, dostane se do spirály dluhů a je s ním amen.
+94
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2006 11:13 | jezevec

Z čistě filosofického důvodu by mne zajímala judikatura, co by se smělo zabavit majiteli nemovitosti, jehož jediným majetkem je tato nemovitost a jediným předmětem podnikání je pronájem této nemovitosti. Z hlediska logiky bych si na to jako věřitel rád sednul, i když bych ho tím o živnost připravil.
+48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Hrušínský

herec a podnikatel

Gabriel Eichler

podnikatel a investor, Benson Oak

Jan Hrušínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Gabriel Eichler
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services