Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda by vám bez bankovního účtu nebylo lépe? Někteří možná i došli k tomu, že by bylo. Je to ovšem v dnešní době vůbec možné? Po důkladném zvážení se zdá, že spíše nikoli. Jaké jsou hlavní důvody?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 8. 2006 10:11, Michal

Omyl.Většina bank realizuje(zaúčtovává) pohyby na účtech o půlnoci, takže platba z c. centra do nich ještě nemůže být promítnuta.

Reagovat

 

+53
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zarecky 04. 08. 2006 21:10)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 8. 2006 20:34, ZUZANA50

Postřehli jste, že Spořka pro možnost dalšího okrádání zavedla novou službu? Můžete internetem převést jen 5 tis. Chtete víc? Pak další příkaz- tedy další poplatek nebo sms - tedy peníze pro mobilního operátora. Ruku v ruce nový způsob okrádání....jen tak dál. Ale co se divím, že?

Reagovat

 

-7
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (113 komentářů)

3. 8. 2006 12:44 | Michal

Ale to neřeší otázku, zda BÚ ano či ne. Autor tam nepíše, zda VLASTNÍ BÚ. ;-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+12
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PatrikChrz 03. 08. 2006 12:41)

3. 8. 2006 16:16 | Patrik Nacher

Hezký den, v článku jsem to poněkud zjednodušil, aby se to dalo číst. Jinak zákon, který převody nad 15 tis. EUR v hotovosti přímo zakazuje pod sankcí je zák. č. 254/2004 Sb., tedy o omezení plateb v hotovosti (viz § 4 odst.1). Zákon č.61/1996 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, opravdu jen nepřímo nutí fyzické a právnické osoby podnikatele (viz § 1a odst. 7 písm l) nepřijímat hotovostní platby nad limit 15tis. EUR, neboť přijetí nadlimitní platby v hotovosti by je vystavovalo povinnosti tzv. identifikace plátce podle podmínek zákona. Takže to je vlastně upraveno přímo a nepřímo ve dvou zákonech. Tím důvodem je (nejsem ale právník), že zákon o omezení plateb v hotovosti má působnost vztahující se pouze na osoby s trvalým pobytem nebo společnosti se sídlem v ČR, kdežto druhý zákon dopadá na plátce nadlimitní hotovosti ať už je odkudkoliv, za podmínky, že příjemcem platby je občan ČR či právnická osoba se sídlem v ČR. Oba zákony jsem pro jistotu umístil na webu www.bankovnipoplatky.com.
S pozdravem
Patrik Nacher
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (janasv 01. 08. 2006 17:13)

3. 8. 2006 16:35 | janasv

Děkuji, ten druhý zákon jsem již mezitím také odhalila :-) Přesto díky za pěkný článek. Zdravím, Jana
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Patrik Nacher 03. 08. 2006 16:16)

3. 8. 2006 16:53 | Patrik Nacher

Děkuji a přeji příjemný den. Patrik Nacher
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+20
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (janasv 03. 08. 2006 16:35)

3. 8. 2006 18:28 | Jana

Samozřejmě. Lze existovat i bez bankovního účtu. Pokud neplatíte měsíčně příliš mnoho plateb, ušetříte si zbytečně bankovní poplatky. PRo podnikatele je to složitější, ale i tací se najdou, kteří bankovní účty nepoužívají. Sama jsem zredukovala účty na minimum a ušetřila si peníze.-










Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

3. 8. 2006 18:28 | Jana

Samozřejmě. Lze existovat i bez bankovního účtu. Pokud neplatíte měsíčně příliš mnoho plateb, ušetříte si zbytečně bankovní poplatky. PRo podnikatele je to složitější, ale i tací se najdou, kteří bankovní účty nepoužívají. Sama jsem zredukovala účty na minimum a ušetřila si peníze.-










Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+43
Líbí
Nelíbí

4. 8. 2006 21:10 | zarecky

Pokud bankovní převod v CZK trvá déle než jeden den, pak banka s těmi penězi pracuje. Převod v clearingovém centru probíhá v noci a ráno jsou (by měly být) peníze na účtech příjemce. Jedná se o normální, nikoliv expresní platby.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+48
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 01. 08. 2006 13:11)

5. 8. 2006 20:34 | ZUZANA50

Postřehli jste, že Spořka pro možnost dalšího okrádání zavedla novou službu? Můžete internetem převést jen 5 tis. Chtete víc? Pak další příkaz- tedy další poplatek nebo sms - tedy peníze pro mobilního operátora. Ruku v ruce nový způsob okrádání....jen tak dál. Ale co se divím, že?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-7
Líbí
Nelíbí

7. 8. 2006 10:11 | Michal

Omyl.Většina bank realizuje(zaúčtovává) pohyby na účtech o půlnoci, takže platba z c. centra do nich ještě nemůže být promítnuta.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+53
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zarecky 04. 08. 2006 21:10)

8. 8. 2006 9:18 | Sam

Nevzpomínám si, že bych za autorizační SMS někdy něco platil. SMS přece putuje pouze směrem od Spořitelny ke klientovi. S autorizačními SMS jsem spokojen, denní limit jsem si dal ještě nižší. Bez problémů a bez dalších nákladů převádím i desítky tisíc.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+43
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ZUZANA50 05. 08. 2006 20:34)

9. 8. 2006 11:04 | ViX612

Je to opravdu dobrá služba, ale je nutné se stát členem, a k tomu je potřeba IČO. Zkusím si dát falešné (zjistit si z RŽP nějaké na svoje jméno a to pak vyplnit do přihlášky, pak dám vědět o výsledku).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+43
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (forester 01. 08. 2006 23:23)

9. 8. 2006 11:05 | Michal

Jaký IČO??? To jsou účty pro fyzické osoby.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ViX612 09. 08. 2006 11:04)

28. 8. 2006 15:10 | P.C.

IČO se v přihlášce vyplňuje pouze u podnikatelů. Pokud nevěříš, stačí se zeptat na bezplatné infolince.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ViX612 09. 08. 2006 11:04)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 705 545 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Brůna

podnikatel, Husky

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Petr Brůna
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 20 duelů
×
Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
80,00 %

z 10 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Užitek, Home banking, Burzovní výbory, česká spořitelna, michal wantulok, daň z příjmů, restaurace, psd2, Verizon, volební kampaň, uspořené prostředky, R/R Ratio, korunoví investoři, práva exekutora, Jan Kratochvil, NYMEX, ekonomická situace, KOPM

4C40689, C00LPAD5, 1K111111, 4C40689, 8S76068

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK