Diskuze - Exekuce majetku a práva třetích osob: nedostatky

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 130 komentářů)

5. 10. 2019 20:11 | Neznámá

Dobry den, poradi mi nekdo? Manzel ma exekuci a přišel k nam exekutor, oblepil par veci, ale ty veci nejsou nase je to majitele bytu, ntb nam hned na místě sebral, bohužel ted se potykam i s majitelem bytu, jelikož ntb a dalsi veci, které sepsal exekutor jsou majitelem bytu i přesto, ze jsou od toho uctenky s jménem kdo kdy kde to kupoval. Jak se mám bránit aby nam veci neodvezli? Dekuji za jakoukoliv radu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2019 18:09

To je kravina.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2019 17:22 | Urso

Také důkazní břemeno vlastnictví by mělo být na exekutorech. Exekutoři by měli být zestátnění, aby to nebyl výhodný kšeft soukromníků.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2014 3:03

Dobrý den, také jsem dnes na vlastní kůži zažila exekutorský páreček mladíků a mohu jen říct,že není proti nim žádná šance.Před 5.lety jsme dostali exekuci na plat,nechávají nám životní minimum a inv.důchod I.st.,tj.asi 16tis.měsíčně na 3.osoby.Před 3.lety jsme přišli o byt,rozprodali co se dalo,aby bylo na potřebné věci a studium dvou st.dětí.A protože syn hned po škole čekal rodinu,tak koupil byt.Vzal nás sebou,to nás bylo ještě 5+synova přítelkyně a její 4.letá dcera.Neklapalo to,přítelkyně se odstěhovala,narodila se vnučka a protože její matka stála za zlámanou grešli a jako matka nefungovala,tak syn dostal roční holčičku do vlastní péče.Matce byly vyměřeny alimenty pouhých 200Kč,které stále neplatí,o vnučku nemá zájem a dokonce se zřekla svých dalších 2 dětí.Syn si vzal půjčku,vybavil byt a fungovalo to se zavřenýma očima až do dnes.Dva mladíci od p.exekutora Vrány naběhli do bytu,i kdyz jsem jim oznámila že vlastník není doma, a začali sepisovat věci syna i dospělé dcery,které si zakoupila už sama se svým přítelem.Protože nesplácíme větší částku na velký 800tis.dluh u Esoxu,což nevíme ani kde se to vzalo z půjčky 150tis.,zabavily vše a ani nereagovali na slova,že to není naše.Vybílili byt a opět nemame nic.Horší na tom je to,že vlastní dětí a vnouče jsme připravili s manželem o věci na které si šetřily,nebo je dokonce splácí.Divím se,že nás nevyhodili na ulici.A to se v tomhle podělaným státě děje,bohatí bohatnou a chudí chudnou.Zbyly nám oči jen pro pláč a nevíme co dál.Přeji všem lidem kteří se dostanou do platební neschopnosti díky nemoci a nevyplácení celé mzdy od zaměstnavatele pevné nervy.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2014 12:39 | jroslav

neumim cesky prominte za provopis
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2014 12:36 | jaroslav

kde se ma brat na dobri zivot vlade jen na chude lidi uhkiri zaplatil si dane s pohodky tak je to cesk republika postavena lidi jsou blby stavku na ne doulic pak se neco stane ne si stezovat prespocitac voni maj 100tis mnesicne voni nevi co je to 100koruna exekutori sktity statem 80mliat rocne nas okradaj duchotce rodiny poctivi lid novodoby gestapo novodoby gynocida je tadi jo beru dluhi se maj platit ne sto nasobek nebo vam prodaj strechu nad hlvu bezdomave vim proc jsou tolik okradlije hnet stat a chranene exekutori nove gestapo probertese nevite co vs ceka vase deti bojujte voni se maj dobre mi chcipame toje fakt lidi
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2014 21:07 | m.h.

Přesně tak, státem podporovaná zlodějna. Presumpce viny. Člověče strp to a pak se možná můžeš bránit. Jenže pokud nemáš účtenky se svým jménem, je ti to houby platné. A kdo ti dnes dá účtenku na běžné věci kupované v supermarketu na jméno. Vždyť u mnohého zrušili i záruční listy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2013 14:57 | JANA

JE TO ZLODĚJNA STÁTEM PODPOROVANÁ,NECHÁPU CO V TOMTO STÁTĚ DĚLÁM,STYDÍM SE ,ALE KRADE SE NAHOŘE TAK SE PODPORUJE,ABY SE OKRÁDALI OBYČEJNÍ LIDÉ.KAŽDÝ BY SVUJ DLUH ZAPLATIL POKUD BY NEBYL NAVÝŠEN 10000X.TO UŽ PAK NEZVLÁDNE A DOSTANE SE DO DALŠÍCH DLUHU.ALE CO JIM NAHOŘE SE ŽIJE DOBŘE,TAK CO SE BUDOU STARAT O LIDI V NOUZI,CHCE SE MI ZVRACET,KDYŽ EXEKUTOR LIDEM BERE NÁBYTEK APOD.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2013 23:05 | duvi

Jak toto mohli "zákonodárci" schválit,a nebo tak dlouho nezměnit! zabavení majetku nezůčastněným osobám, co to je proboha ? Ano mohou podat vylučovací žalobu ale musí doložit doklady, paragony, fakturami na vlastní jméno, jinak smolík. Přitom paragony obvykle jméno neobsahují a v marketech apod, vám ani fakturu nevystaví. To si pak exekutor může legálně ukrást a prodat cizí věc ? Toto těm pamazaným hlavám v parlamentu nedošlo, ani do teď ? to je spravedlnost a zákony ČR ? Kolik lidí na to už dopaltilo a žádná změna ? Hnus.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2013 15:43 | pavlína gajdošíkova

tak dnes sem mněla tu čest mít exekutora doma,majetek nemám vybavení bytu je cca25 let staré,jen lednice a pračka je nová,v bytě semnou dvě nezletilé děti + dcera s malím mimynem,a ted nam to vše chtějí vzít a děti je nazajímají tak asi pujdou do D.domova nebot nebudeme mít včem prát a včem jim uskladnít jídlo,na spaltky nechtějí přistoupit,cše chtějí hotově.co ted nevím velmi těžká situace.leda si hodit mašli
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2013 11:24 | Kate

Dobrý den,
před časem jsem půjčila kamarádovi bankovní účet který je psaný na moje jméno. Dotyčný má hromadu exekucí na svoje jméno a jeho bank.účet zablokovali exekutoři. Logicky člověk v takovém případě potřebuje jiný bankovní účet kam mu bude chodit výplata a on bude moci platit svoje závazky. Ještě dodám že o exekucích svého kamaráda vím, prostě jsem chtěla někomu pomoc v začarovaném kruhu.
Jak to ale ovlivní mou osobu v případě že dotyčný dlužník má hromadu exekucí, využívá můj bankovní účet a není schopen splácet svoje závazky? Je jasné že účet odstaví exekutor, ale tím to pro mě končí nebo mě mohou čekat problémy? Moc děkuji za odpověd Kate
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2013 19:14 | Eduard Táborský

Exekutoři stejně nic neposílají. Jen si tiše čekají, až jim to naskáče a pak rovnou udeří. Zaplatil jsem jim čtyřicet tisíc a oni si za pár týdnů zpoždění naúčtovali další dva, ale já žil v bláhovém přesvědčení, že už to mám z krku a ejhle. Za dva roky už to bylo zase čtyřicet. A nenadělal jsem nic. Musel jsem ty kurvy znovu nakrmit. Dokud jim někdo neustřílí palice, tak to budou dělat pořád.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2013 2:27 | amos123

Procetl jsem si diskuzi a mohu k tematu rici nasledujici. Mam na konte 6 exekuci a az na jednu, ktera se objevila jak blesk z cisteho nebe VSECHNY vznikly z toho, ze jsem nekomunikoval s veriteli. A narazil jsem jak na velice slusne jednani ze strany exekutora tak i na opacny stav, kdy se se mnou naprosto odmitli bavit o jakychkoli splatkach. Vzdycky je to o lidech. Mel jsem stesti v nestesti, protoze shodou okolnosti prvni kteri na me prisli byli ti slusnejsi. Soupis majetku sice udelali, ale po domluve na splatkach nechali veci v byte. Takze - splacim uz neco pres rok postupne jak se da. Ze svych problemu nikoho nevinim, muzu si za to sam. Nekteri to zkouseli i po pribuznych (konkretne u meho otce), ale pote co se s nimi odmitl bavit, mu dali pokoj. Je teda pravda v tom, ze jsem si zjistil co mohou a nemohou a predem jsem ho varoval, k cemu muze dojit, takze byl pripraveny. Chci tu jen rict, ze i k temto problemum je potreba se postavit celem a nestrkat hlavu do pisku a myslet si, ze to nejak dopadne. Jen na zaver - ano z puvodnich cca 200.000 dluhu se to diky poplatkum exekutoru, uroku a soudnich poplatku vysplhalo na zhruba 750.000. Ale vsechno vzniklo z pocitu, ze kdyz budu problem ignorovat, tak jen tak zmizi. A jeste jedna poznamka - Diky tomu, ze jsem se i v prubehu trvajici exekuce zacal bavit s veriteli, jsou nekteri ochotni pri radnem splaceni prominout cast uroku.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2012 13:48 | Magdalena

Dobrý den,jen by mě zajímalo jak je možné že dopisy od exekuce se už mužou házet po určité době do schránek,co když se stratí ,nebo je pošta omylem vhodí jinam.Vždyť je to duležitá pošta.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2011 9:42 | Michal Mazel

Využijte pomoc právníka..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 9. 2010 4:49 | BettieDickson33

I took 1 st mortgage loans when I was a teenager and this supported my relatives a lot. But, I need the student loan again.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 7. 2009 11:17 | vladimir

Dobrý den prosím o radu,byl jsem 6 měsíců na UP z tohoto důvodu jsem nebyl schopen splácet stavájící zavazky,od 1.8.09 začínám pracovat může mi exekutor zabavit mejetek nebo půjde první po platě předem děkuji za odpověd prosím pište na lada.keksi@seznam.cz
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 7. 2009 23:28 | Josef Malý

Lidi, je to záměr, každý něco máme, a tímto nás chtějí vystrašit, abychom se o to báli, a raději rezignovali úplně na vše a "sponzorovali", jak za totáče. Kdo oni ? No přeci elitáři, zbohatlíci, které hají tajtrlíci, které "svobodně" volíme. Politik je vždy bezpáteřní, nejen v ČR, posledních 70 let to nebylo jinak, tak se nedivme. Důkazem je i to, že veškeré nemorální činy exekutorů se šíří jak lavina, aby se o tom dověděli všichni, a při pouhém vyslovení tohoto názvu má být obět již tak parylyzována, že zaplatí cokoliv, jenom aby nepřišla o všechno. Co dělat ? Zanechat konzumu a aktivně bojovat za svobodu !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2009 15:55 | JINDRAHRIBNAKOVA

DOBRÝ DEN MĚLA JSEM PUJČKU U JISTÉ BANKY,ALE NEMOHLA JSME PUJČKU SPLÁCET A TO ZE ZDRAVOTNÍCH DUVODU A TAKY JSEM BYLA V ROZVODOVÉM ŘÍZENÍ BYDLELE JSEM S DCEROU NA PODNÁJMU MANŽEL NEPLATIL VÝŽÍVNÉ TAK JSME SE BRÁNILI JAK JSME MOHLI.POZDĚJI PROBĚHL SOUD KDE JSEM SPLÁCELA MĚSÍČNĚ BANCE DLUŽNOU ČÁSTKU .JEDNOU JSME NEZAPLATILA A HNED MI DALI EXEKUCI NA U UČET KAM MI CHODIL DUCHOD TAKŽE JSEM ZUSTALA UPLNĚ BEZ PROSTŘEDKU ŽE JSEM NEMOHLA ANI SPLÁCET DLUŽNOU ČÁSTKU TAK JSEM SI VYŘÍDILA DUCHOD NA SLOŽENKU A TAM MI JE SRÁŽENO MĚSÍČNĚ UŽ 2 ROKY EXEKUTOROVI DNESKA JSEM NAVŠTÍVILA EXEKUTORA ABY MI ODBLOKOVALI UČET ABYCH HO MOHLA ZRUŠIT A TENTO MI DNES PŘEDAL USNESENÍ A TO PO 2 LETECH O ZABAVENÍ MAJETKU BYDLÍM U DCERY KTERÁ JE NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ SPLÁCEJÍ HYPOTÉKU A BOJÍM SE ABY JEŠTĚ JIM NEZABAVILI TO MÁLO CO MAJÍ RÁDA BYCH SE ODVOLALA ALE TO USNESENÍ UŽ JE Z ROKU 2007 A TENTO EXEKUTOR MI TAM NENAPSAL ANI DATUM PŘEVZETÍ A JÁ JSEM SI TOHO NEVŠIMLA AŽ DOMA DĚKUJI PŘEDEM ZA RADU JAK MÁM POSTUPOVAT NECHCI SE VYHÝBAT PLACENÍ TO V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ ALE BOJÍM SE O MOJI DCERU CO S NIMI BUDE KDYŽ JE EXEKUTOR NAPADNE DĚKUJI
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2009 21:18 | Petr M.

Dobrý den, do vlastních rukou mi byla doručena písemnost od exekutorského úřadu k uhrazení dlužné částky telefonní společnosti. Nejsem ovšem dlužníkem, tím je rodinný příslušník stejného jména. Na všech dokumentech bylo uvedeno IČO dlužníka, které ovšem nepatří mně (mám jiné IČO na jinou živnost). Písemnost jsem proto předal dotyčnému dlužníkovi. Na můj bankovní účet poté byla provedena exekuce na požadovanou částku. Když jsem zkontaktoval exekutora, tvrdí, že jsem měl 15-denní lhůtu na odvolání a tudíž je exekuce oprávněná. Jestliže je písemnost doručena jiné osobě než povinnému, která prokazatelně není dlužníkem, považuje se rozsudek za pravomocný? Jak postupovat dále, abych se domohl odblokování účtu? Mám právo na nějakou náhradu škody v případě prokázání neviny?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/7

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Michael Tretter

podnikatel, Tretter’s Bar

Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Michael Tretter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services